Šport 9. rujna 2017.

Objavljeno: 09.09.2017 u 12:58
Pregledano 68 puta

ZAGREB, 9. rujna 2017. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

ZAGREB - U derbiju 8. kola Prve HNL u subotu je Osijek na domaćem terenu pobijedio Hajduk sa 2-1 (0-0) golom u posljednjim sekundama susreta. Osječani su u prvom  dijelu propustili dvije vrlike prilike - u 24. minuti je Ejupi krenuo sam prema golu Hajduka, a Stipica mu je obranio šut iz blizine, dok je dvije minute kasnije Barač pogodio gredu. Već na početku drugog dijela, u 50. minuti, Hajduk je poveo nakon što je Zoran Nižić pogodio poslije kornera. A samo minutu Osječani su izjednačili lijepom akcijom koju je golom okončao Haris Hajradinović. U zadnjim sekundama susreta, duboko u sudačkoj nadoknadi, Osijek je izveo brzi protunapad i Eros Grezda je donio pobjedu domaćinu. Prije toga Rijeka je "demolirala" na Rujevici Cibaliju sa čak 7-0 i potvrdila odličnu formu uoči dvoboja 1. kola Europske lige u četvrtak protiv AEK-a. Trostruki strijelac za Rijeku bio je Gorgon (5, 42, 90+2), a pogotke su još zabili i Gavranović (2), Heber (50), Bradarić (52) i Mišić (69). Osijek je ostao četvrti s 15 bodova, Hajduk ima 16, Rijeka 18, dok Dinamo vodi s 19 bodova i utakmicom manje.

ISTANBUL - Talijanski košarkaši plasirali su se u četvrtfinale Eurobasketa nakon što su u susretu osmine finala u Istanbulu pobijedili Finsku s 70-57 (30-17, 18-12, 10-13, 12-15). Talijane su predvodili Bellineli (22) i Datome (15), a kod Finaca je najučinkovitiji bio Koponen s 15 koševa. Talijani će u četvrtfinalu igrati s boljim iz dvoboja Srbija - Mađarska.  Njemački košarkaši izbacili su u osmini finala Eurobasketa u Istanbulu Francusku s 84-81 (10-19, 24-21, 21-16, 29-25). Nijemci su potpuno zasluženo izbacili bivše prvake Francuze, koji su svojim dosadašnjim igrama na prvenstvu bili neuvjerljivi, a protiv poletne Njemačke su odigrali možda i svoju najslabiju utakmicu na Eurobasketu. Kod Njemačke najbolji Theis (22) i Schroeder (21), a kod  Francuza Fournier (27) i Diaw (15). Ranije je Slovenija demolirala Ukrajinu sa 79-55, a večeras još igraju Grčka - Litva.

BERLIN - U posljednjem susretu subotnjeg programa 3. kola Bundeslige Hoffenheim je na svom stadionu protiv Bayerna slavio sa 2-0, a hrvatski napadč Andrej Kramarić bio je asistent za vodeći gol domaćina. U prva dva kola Bundeslige Kramarić je bio strijelac, a sada asistent. Kramarić je iznenadio obranu Bayerna ubacivši loptu iz auta u kazneni prostor za Marka Utha, koji pogađa za 1-0 u 27. minuti. Nogometaši Bayerna su protestirali kod suca jer je u trenutku kada je Kramarić ubacio loptu u igru, na terenu bila još jedna lopta, ali na suprotnoj strani igrališta, a nju je ispucao Bayernov igrač koji ju je želio izbaciti izvan terena. Drugim pogotkom na utakmici Mark Uth je u 51. minuti postavio konačnih 2-0.

MADRID - U prvoj utakmici 3. kola subotnjeg programa španjolske nogometne lige nogometaši Levantea iznenađujuće su osvojili bod na Santiago Bernabeuu odigravši s Real Madridom 1-1 (1-1). Gosti su poveli u 12. minuti pogotkom Ivija, a izjednačio je u 36. minuti Lucas Vazquez. Zinedine Zidane ni u ovoj utakmici nije mogao računati na Cristiana Ronalda, a u sastavu nije bilo ni kapetana hrvatske reprezentacije Luke Modrića. Mateo Kovačić je ušao u 72. minuti zamijenivši strijelca Lucasa, ali ni on nije uspio promijeniti stanje na semaforu.

LONDON -  Bivši veznjak Hajduka Nikola Vlašić debitirao je u dresu Evertona, ali je njegov klub u 4. kolu Premier lige izgubio na svom terenu od Tottenhama sa 0-3. Vlašić je ušao u igru u 80. minuti, kada je sve već odavno bilo riješeno. Za Spurse dva pogotka zabio je Harry Kane (28, 46), a jednog je dodao Christian Eriksen (42). Druga subota u rujnu bio je loš dan za klubove iz Liverpoola. Uz Everton, poraz su upisali i "redsi". Manchester City je na svom Etihadu s uvjerljivih 5-0 nadigrao Liverpool, nanijevši mu prvi ovosezonski poraz. Trener gostiju Juergen Klopp odlučio je hrvatskog reprezentativca Dejana Lovrena ostaviti na klupi za pričuvne igrače.

MADRID - Španjolac Alberto Contador, koji spada među najbolje bicikliste svih vremena, pobijedio je u subotu u predzadnjoj, kraljevskoj etapi Vuelte, a Britanac Chris Froome praktično je osigurao ukupnu pobjedu. U subotu je na rasporedu bila još jedna brdska etapa, ujedno i najteža na ovogodišnjoj Vuelti (Corvera de Asturias - Alto de l'Angliru, 117.5 km). Očekivao se konačni obračun između Chrisa Froomea i Talijana Vincenza Nibalija, koji je imao minutu i pol zaostatka. No, Nibali nije imao snage da prestigne Froomea. Za 34-godišnjeg Contadora nastup na ovogodišnoj Vuelti trebao bi biti zadnji u njegovoj karijeri, jer je najavio odlazak u mirovinu. Ako je to bio kraj, onda je "El Pistolero" to napravio na veličanstveni način, jer je na posljednjem, brutalno teškom usponu, iza sebe ostavio dvojac iz Skyja, Poelsa i Froomea, koji su na cilj stigli sa 17 sekundi zaostatka. Razloga za zadovoljstvo ima i Chris Froome, koji je u ukupnom poretku povećao vodstvo u odnosu na Talijana Vincenza Nibalija na 2 minute i 15 sekundi. Vuelta završava u nedjelju u Madridu, a posljednja etapa imat će revijalni karakter. Tako će Froome, nakon što je tri puta bio drugi na Vuelti (2011, 2014, 2016), napokon stajati na najvišoj stepenici postolja.

ISTANBUL- Hrvatska košarkaška reprezentacija će u nedjelju, od 20.30 sati, u Istanbulu igrati utakmicu osmine finala EuroBasketa protiv Rusije, a iz našeg tabora uoči tog dvoboja poručuju da su spremni za borbu i da vjeruju u plasman među osam najboljih momčadi na Europskom prvenstvu. "Mislim da smo igrački u solidnom stanju i da smo spremni. Možemo krenuti u bitku. Reprezentacija Hrvatske je spremna", izjavio je u subotu, dan uoči dvoboja s Rusima, izbornik naše reprezentacije Aleksandar Petrović. "Sad kad gledam s odmakom, mislim da samo u uvodnoj skupini napravili sve što smo trebali. Utakmicom protiv Rusije počinje novi turnir. Mislim da smo spremni i sigurno ćemo dati sve od sebe. Ako ne bude nešto nepredviđeno, mislim da bismo trebali dobiti tu utakmicu i plasirati se u četvrtfinale", rekao je 32-godišnji centar Luka Žorić. Uspije li pobijediti Rusiju, Hrvatska bi u četvrtfinalu igrala protiv pobjednika dvoboja Litva - Grčka.

NEW YORK - Najbolji tenisač svijeta Rafael Nadal i Južnoafrikanac Kevin Anderson borit će se u nedjelju u New Yorku za naslov pobjednika posljednjeg Grand Slam turnira u sezoni US Opena, nakon što je u polufinalu Španjolac bio bolji od Argentinca Juana Martina del Potra sa 4-6, 6-0, 6-3, 6-2, a Južnoafrikanac pobijedio Španjolca Pabla Carreno-Bustu sa 4-6, 7-5, 6-3, 6-4. Nedjeljno finale na rasporedu je s početkom u 22 sata po srednjoeuropskom vremenu, a Nadal u njega ulazi s prednošću 4-0 u međusobnim dvobojima.

SZOMBATHELY -Troje hrvatskih gimnastičara izborilo je finala na natjecanju Svjetskom kupu koje se održava u mađarskom gradu Szombathelyu.  Robert Seligman i Filip Ude na konju s hvataljkama te Ana Đerek na parteru borit će se u Mađarskoj za svoje prve medalje u drugom dijelu gimnastičke sezone. Seligman je s najboljom ocjenom odradio kvalifikacije na konju s hvataljkama (14,833), dok je Filip Ude finale iste sprave izborio kao trećeplasirani (14,600). Finale konja na rasporedu je u subotu, dok će se u nedjelju za medalju na parteru boriti Ana Đerek koja je u kvalifikacijama bila sedma sa 12,933 boda. Splitska olimpijka nastupila je i na gredi, no bila je 25. sa 10,466, na istoj spravi Petra Furač završila je kao 28. (10.233), dok je Ema Kajić bila 14. na preskoku (12,333). Krešimir Majdandžić je pak na parteru zauzeo 34. mjesto s ocjenom 11,600.

VILLACH - Hokejaši na ledu zagrebačkog Medveščaka doživjeli su težak poraz na startu povratničke sezone u EBEL ligi. Medveščak je izgubio na gostovanju u Villachu s 1-6 (1-2, 0-2, 0-2) u prvoj utakmici sezone. Austrijanci su bivši KHL klub "torpedirali" sa šest golova, a počasni pogodak za "medvjede" zabio je Michael Boivin u 17. minuti za smanjenje na 1-2. Dva je gola za Villach dao je Nikolas Petrik. U nedjelju Medveščak očekuje domaća premijera protiv mađarskog Fehervara koji je u prvom kolu doma izgubio od Vienne s čak 1-9.