Šport 9. ožujka 2018.

Objavljeno: 09.03.2018 u 12:05
Pregledano 165 puta

ZAGREB, 9. ožujka 2018. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

KOPRIVNICA - U prvoj utakmici 25. kola Prve HNL nogometaši Slaven Belupa su u Koprivnici svladali Rudeš sa 2-0 (1-0). Pogotke za Slaven Belupo postigli su Bruno Goda u 34. minuti i Mirko Ivanovski u 82. minuti. Slaven Belupo je došao do 31 boda i ostao je petom mjestu, dok je Rudeš ostao na dnu ljestvice sa 16 bodova. Vodeći Dinamo ima 56 bodova, devet više od drugoplasiranog Hajduka. Dinamo će u subotu (15 sati) na Maksimiru ugostititi Lokomotivu, a Hajduk je od 17 sati domaćin Istri 1961.

PJONGČANG - Svečanom ceremonijom na Olimpijskom stadionu u Pjongčangu pred 30.000 gledatelja otvorene su XII. zimske paraolimpijske igre na kojima će nastupiti rekordnih 567 sportaša iz 48 zemalja među kojima i sedam hrvatskih paraolimpijaca. ZPOI će trajati do 18. ožujka, a hrvatske boje u Pjongčangu branit će alpinci Dino Sokolović, Damir Mizdrak, Lovro Dokić i Eva Goluža, nordijci Josip Zima i Antun Bošnjaković, te u snowboardu Bruno Bošnjak. Hrvatsku zastavu na otvaranju nosila je 17-godišnja skijašica Eva Goluža koja će nastupiti u kategoriji slijepih i slabovidnih sportaša. Najviše predstavnika imat će Amerikanci koji su u Koreju doputovali sa 82 sportaša, a na Igrama će nastupiti i 30 ruskih paraolimpijaca, ali kao "Neutralni paraolimpijski sportaši" (NPA), dok su Sjeverna i Južna Koreja na svečanom defileu sportaša izašle zasebno, a ne pod jednom zastavom kao na nedavnim olimpijskim igrama. "Odluka je donesena nakon 'prijateljske i pozitivne' rasprave čelnika saveza. Premda smo razočarani takvom odlukom, moramo je poštovati," kazao je predsjednik Međunarodnog paraolimpijskog odbora (IPC) Andrew Parsons.

OFTERSCHWANG - Amerikanka Mikaela Shiffrin četiri je dana prije svog 23. rođendana i teoretski osigurala drugi uzastopni naslov ukupne pobjednice u Svjetskom kupu, ona je trećim mjestom u veleslalomu u Ofterschwangu u petak pet utrka prije kraja sezone pobjegla Švicarki Wendy Holdener na nedostižnih 603 boda razlike. Shiffrin je dominirala u Svjetskom kupu ove sezone, ostvarila je 10 pobjeda u tri različite discipline, a usto je i na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu osvojila zlato u veleslalomu i srebro u kombinaciji. Sjajna Amerikanka sada ima 1573 bodova, druga Holdener, koja je u petak zauzela 14. mjesto, ima 970. Pobjednica utrke u Ofterschwangu je Norvežanka Ragnhild Mowinckel (25), kojoj je to prva pobjeda u Svjetskom kupu u karijeri. Ona je ostvarila 66 stotinki bolje vrijeme od druge Rebensburg, odnosno 74 stotinke od treće Shiffrin.

INDIAN WELLS - Hrvatski tenisači imali su polovično uspješan nastup u 1. kolu prvog ovosezonskog ATP turnira iz Masters 1000 serije u Indian Wellsu, gdje je Borna Ćorić (ATP - 49.) trebao samo 58 minuta za pobjedu 6-0, 6-2 nad Amerikancem Donaldom Youngom (ATP - 99.), dok je Ivo Karlović propustio meč-loptu u drugom setu, da bi na kraju izgubio od Nijemca Maximiliana Marterera sa 6-7 (13), 7-6 (4), 6-3 nakon dva sata i 17 minuta borbe. U svom četvrtom nastupu u Indian Wellsu Ćorić je po drugi put prošao prvu prepreku u glavnom turniru, a sljedeći suparnik mu je Španjolac Albert Ramos-Vinolas, koji je kao 19. nositelj bio slobodan u prvom kolu.

MIAMI - Dario Šarić je sinoć upisao double-double, deseti ove sezone, no to nije bilo dovoljno za Philadelphia 76erse koje su sa 108-99 svladali Miami Heat. Šarić je sa 20 koševa (šut iz igre 5/10, trice 4/7) i deset skokova bio najučinkovitiji igrač Sixersa, a u 30 minuta na terenu je upisao još i četiri asistencije. Poraz su upisali i Phoenix Suns Dragana Bendera, njih su sa 115-87 pobijedili Oklahoma City Thunder. Najbolji igrač Phoenixa bio je Devin Booker sa 30 koševa, a Bender je u 31 minutu zabio tri koša (šut iz igre 1/4, trice 1/3) i upisao tri skoka te jednu asistenciju.

INDIAN WELLS - Bivša najbolja tenisačica svijeta, Amerikanka Serena Williams (36) pobjedom se vratila na WTA Tour nakon više od godinu dana pauze zbog rođenja kćeri, ona je u susretu 1. kola velikog turnira u Indian Wellsu svladala Kazahstanku Zarinu Dijas sa 7-5, 6-3. U 2. kolu Serena će igrati protiv trenutačno 29. igračice svijeta, Nizozemke Kiki Bertens.

ZAGREB - Nogometaši Marseillea, Sportinga i RB Leipziga izborili su pobjede u prvim susretima osmine finala Europske lige, dok je dvoboj između Lazija i kijevskog Dynama završio bez pobjednika, 2-2. Marseille je na Velodromeu porazio Athletico Bilbao 3-1, RB Leipzig je slavio protiv Zenita 2-1, dok je Sporting u Lisabonu bio bolji od Viktorije Plzen sa 2-0. Jedino u susretu između Lazija i Dynama nije bilo pobjednika, na koncu je završilo 2-2.

ZAGREB - U prvom susretu osmine finala Europske lige, Arsenal je u sudaru europskih velikana na San Siru pobijedio Milan 2-0 ostvarivši ogromnu prednost uoči uzvrata u Londonu. Golove za pobjedu 'topnika' zabili su Henik Mhitarjan (15) i Aaron Ramsey (45+3). Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić zaigrao je za Milan od 63. minute. Atletico Madrid je rutinski odradio posao protiv moskovskog Lokomotiva pobijedivši s 3-0. Za goste je svih 90 minuta odigrao Vedran Ćorluka koji je tako zaigrao nakon 10 mjeseci zbog ozljede, dok Šime Vrsaljko nije nastupio za Atletico.

Austrijski prvak RB Salzburg je priredio iznenađenje pobijedivši u Dortmundu Borussiju s 2-1.
Lyon je u Moskvi pobijedio CSKA 1-0, a pobjednika je odlučio pogodak Marcelo u 68. minuti nakon ubačaja iz kornera. Uzvratne utakmice su 15. ožujka.