Šport 7. ožujka 2018.

Objavljeno: 07.03.2018 u 04:48
Pregledano 198 puta

ZAGREB, 7. ožujka 2018. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

CHARLOTTE - Sinoć je od hrvatskih košarkaša na terene NBA istrčao jedino Dario Šarić čiji su Philadelphia 76ers u gostima sa 128-114 pobijedili Charlotte Hornets. Hrvatski je reprezentativac u 28 minuta igre zabio 19 koševa (šut iz igre 7/11, trice 4/7) i upisao pet skokova te tri asistencije. Najbolja momčad Zapada Houston Rockets su upisali svoju 16. pobjedu zaredom svladavši kod kuće sa 122-112 Oklahoma City Thunder. New Orleans Pelicans su sinoć sa 121-16 slavili protiv Los Angeles Clippersa, a do pobjede ih je vodio sjajni Anthony Davis koji je utakmicu završio sa 41 košem i 13 skokova.

PARIS - Nogometaši Real Madrida plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka eliminiravši u utorak PSG, koji je u uzvratu osmine finala igrao bez svog najboljeg igrača Brazilca Neymara, koji je ozlijeđen. Prednost iz prve utakmice od 3-1, Real je u uzvratu potvrdio pobjedom 2-1. Mateo Kovačić, koji je igrao do 72. minute, pružio je solidnu partiju, dok je Luka Modrić ostao na klupi za pričuve Reala.

LIVERPOOL - Nogometaši Liverpoola plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratu na svom Anfieldu odigrali 0-0 s Portom. U prvoj utakmici u Portu engleska momčad je slavila s 5-0. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za domaćine.

ZAGREB - U prvim utakmicama 15. kola regionalne jadranske lige vaterpolisti splitskog Jadrana slavili su u Rijeci protiv Primorja s 13-7, dok je Mladost u Zagrebu pobijedila kotorski Primorac s uvjerljivih 18-10. Na ljestvici vodi Jug s maksimalna 42 boda, Mladost je druga s 37, Jadran ST je peti s 18 bodova, a Primorje je zadnje sa svega 7 osvojenih bodova.

ZAGREB - U susretu 16. kola rukometne SEHA lige PPD Zagreb je u utorak na domaćem terenu protiv ekipe Gorenje Velenje slavio sa 26-25 (15-13). Kod Zagreba najefikasniji je bio Zlatko Horvat sa 12 golova, a Damir Bičanić upisao je četiri pogotka. U momčadi Gorenja Alem Toskić zabio je šest, a Rok Ovniček pet golova.