Objavljeno: 04.02.2018 u 04:10
Pregledano 44 puta

Autor: icom, Hina

ZAGREB, 4. veljače 2018. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

OSIJEK - Po četvrti put u karijeri Borna Ćorić je osvojio pobjednički bod za hrvatsku Davis Cup reprezentaciju pobijedivši u nedjelju u osječkom Gradskom vrtu 18-godišnjeg ljevorukog Denisa Shapovalova sa 6-4, 6-4, 6-4, čime je Hrvatska s 3-1 nadigrala Kanadu i plasirala se u četvrtfinale Davis Cupa, u kojem će početkom travnja ugostiti Kazahstan. Hrvatska će u četvrtfinalu biti domaćin Kazahstanu, koji je u 1. kolu na domaćem terenu pobijedio oslabljenu Švicarsku s 4-1. Četvrtfinale Davis Cupa na rasporedu je od 6. do 8. travnja, a najizgledniji domaćin dvoboja Hrvatska - Kazahstan je Varaždin, gdje su hrvatski tenisači igrali jednom, u 1. kolu Svjetske skupine g. 2010., te tada pobijedili Ecuador sa 5-0.

OSIJEK - Hrvatska Davis Cup reprezentacija će u četvrtfinalu biti domaćin Kazahstanu. Reprezentaciju Kazahstana predvodi 30-godišnji Mihail Kukuškin, koji je u ovom trenutku 73. na pojedinačnoj ATP ljestvici i jedini od kazahstanskih reprezentativaca rangiran u Top 100. Kukuškin je dobar na svim podlogama, a može se pohvaliti pobjedama nad Marinom Čilićem i Bornom Ćorićem. Marina je pobijedio davne 2008. na dvoranskom turniru u Petrogradu, a od Borne je bio bolji na rimskom Mastersu 2016.
Kazahstancima će ovo biti peti nastup u četvrtfinalu Davis Cupa, a nijednom u prethodna četiri pokušaja nisu došli do polufinala.U slučaju pobjede nad Kazahstanom, naši bi tenisači u rujanskom polufinalu igrali protiv pobjednika dvoboja SAD - Belgija i ponovno bi Hrvatska bila domaćin, jer je posljednje mečeve protiv obje reprezentacije, na putu do finala 2016. godine, odigrala u gostima. Belgiju su naši tenisači pobijedili u 1. kolu, a Amerikance u četvrtfinalnu velikim preokretom od 0-2 nakon prvog dana. U oba slučaja je pobjedničke bodove u petom meču donosio Borna Ćorić.

OSIJEK- "Mogu reći da sam odigrao skoro pa savršen meč, bez grješke. Sjećam se da sam promašio dva bekenda i možda još jedan u trećem setu. Mislim da sam sjajno servirao. Bio sam u zoni, zaboravio sam na sve, publika me digla i odigrao sam odličan meč", izjavio je Borna Ćorić nakon što je sa 6-4, 6-4, 6-4 pobijedio Denisa Shapovalova i odveo hrvatsku reprezentaciju u četvrtfinale Davis Cupa."Bio sam opušten, već sam jučer osjetio da stvarno dobro udaram loptu. Fizički sam bio dobro, ništa me nije smetalo, što je važno za moj tenis. Imao sam odličnih mečeva u Davis Cupu, ali nisam se nikad osjećao tako nadmoćno", dodao je 21-godišnji Zagrepčanin koji je na najbolji mogući način pokazao koliko je vrijedan ovoj reprezentaciji kojoj je po četvrti put donio pobjednički bod.I izborniku Željku Krajanu je u nedjelju bilo daleko lakše sjediti na klupi, nego 24 sata ranije kad je proživljavao svaki poen dramatične igre parova.

"Sav stres je ostavljen jučer na terenu i bilo ga je dovoljno za ovaj vikend. Borna je pridonio tome da ga nije bilo, svojom kvalitetom. Svi smo mogli vidjeti kako se osjećao na terenu. Odigrao je fantastičan meč od početka do kraja. Ne da ti nikakvu šansu protivniku na zemlji u tri seta na servisu je nevjerojatan podatak. To ti olakšava i igru na reternu, a i u trećem setu kad nije iskoristio tri break-lopte nema toliko panike. Jednostavno vjeruješ u sebe i čekaš svoju priliku. Odličan tenis i odlična Bornina pobjeda", rezimirao je Krajan.

ZAGREB - Teniske vrste Hrvatske, Francuske, SAD-a, Belgije, Španjolske, Italije, Kazahstana i Njemačke ostvarili su plasman u četvrtinale Davis cupa.  Zanimljivo je da nijedan od dvoboja osmine finala nije odlučen u zadnjem, petom meču, jer su pobjednici prolaz ostvarili u trećem ili četvrtom susretu. Francuzi su zadnji došli do četvrtinala nakon što je u četvrtom meču Adrian Mannarino slavio protiv Robina Haasea s 4-6, 7-6 (5), 7-5, 6-7 (2), 7-5, pa je Francuska u Albertvilleu slavila protiv Nizozemske s 3-1. Branitelji naslova Francuzi su igrali bez dva svoja najbolja igrača Jo-Wilfrieda Tsonge i Lucasa Pouillea, ali su i u pričuvnom sastavu bili prejaki za Nizozemce.  Belgijanci su u Liegeu pobijedili Mađarsku s 3-1, a treći bod donio im je njihov prvi reket David Goffin koji je u nedjelju pobijedio Martona Fucsovicsa s 7-5,6-4,3-6,6-2.  Amerikanci su u Nišu lako, s 3-1, svladali Srbiju koja je nastupila bez Novaka Đokovića i Janka Tipsarevića. Španjolci su u Marbelli slavili očekivano s 3-1 protiv oslabljene Velike Britanije, koja je na Mallorcu došla bez najboljih Andya Murraya i Kylea Edmunda. Tenisači Kazahstana postali su prvim četvrtfinalistima ovogodišnjeg izdanja Davis Cupa nakon što su u subotnjoj igri parova Timur Habibulin i Aleksandr Nedovjesov svladali švicarsku kombinaciju Huesler - Margaroli sa 6-4, 6-4, 3-6, 6-7 (5), 6-3 i donijeli svojoj reprezentaciji treći, pobjednički bod.Kazahstan će u četvrtfinalu igrati protiv Hrvatske koja je slavila protiv Kanade. U četvrtfinale Svjetske skupine Davis Cupa plasirali su se još Italija i Njemačka. U četvrtfinalu u travnju igrat će Italija-Francuska, Španjolska - Njemačka, Hrvatska - Kazahstan i SAD-Belgija.

BARCELONA - U gradskom derbiju 22. kola Primere Espanyol i Barcelona su odigrali 1-1, a Barcelonu je samo osam minuta dijelilo od prvog poraza ove sezone. Utakmica je odigrana po jakom pljusku i vodom natopljenom terenu, a Espanyol je poveo sredinom drugog dijela kada je taj pljusak iznad RCDE stadiona bio najjači, a uvjeti skoro nemogući za igru. Ubačaj Garcie u 66. minuti sačekao je Gerard i glavom neobranjivo pogodio mrežu. Barcu je samo osam minuta dijelilo od prvog poraza u Primeri, a u 82. minuti na ubačaj iz kuta najviše je skočio Pique i izjednačio.Barca je počela bez Lea Messija i Ivana Rakitića, a Argentinac je ušao u 58. minuti, dok je hrvatski reprezentativac ostao na klupi. Barceloni je ovo tek četvrti remi nakon 22 kola, ali i dalje vode s 58 bodova, 12 više od Atletica koji ima utakmicu manje, dok je Espanyol 15. s 25 bodova.Ranije su Getafe i Leganes odigrali 0-0.

LIVERPOOL - U derbiju 26. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool i Tottenham su odigrali 2-2 uz dva postignuta gola u sudačkoj nadoknadi.Bila je to utakmica u kojoj je Liverpool vodio 1-0 i 2-1, no Tottenham je iščupao bod golom Harryja Kanea iz kaznenog udarca u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Kane je sedam minuta prije toga promašio jedanaesterac kod rezultata 1-1.Liverpool je poveo već nakon dvije minute utakmice golom Mohameda Salaha kojem je to bio 20. pogodak u 25. ligaškom nastupu za Liverpool i niti jedan igrač 'redsa' nije brže stigao do 20 pogodaka u Premiershipu. Egipatski napadač je iskoristio pogrešku Erica Diera koji je vraća loptu Hugu Llorisu, presjekao je dodavanje i zabio za 1-0.Izjednačio je Victor Wanyama u 80. minuti fantastičnim udarcem sa 25 metara. U 87. minuti gosti su mogli do vodstva, no Kane nije iskoristio najstrožu kaznu. Sukrivac za jedanaesterac je bio Dejan Lovren koji je promašio loptu, a Kane iskoristio 'poklon' te krenuo sam prema Lorisu Kariusu koji ga je oborio. Njemački vratar je ispravio pogrešku obranivši Kaneov udarac koji je pucao po sredini gola.Kazna je stigla u prvoj minuti nadoknade kada je sjajni Salah ispremiješao suparničku obranu i zabio za 2-1. Kada se već činilo da će Liverpool upisati pobjedu, sudac Jonathan Moss je dosudio dvojbeni kazneni udarac. Moss je vidio prekršaj Virgila van Dijka nad Erikom Lamelom. Jedanaesterac je ponovo pucao Kane i pogodio. Bio je to njegov stoti pogodak u Premiershipu i samo je Alan Shearer brže stigao do 'stotke' u elitnom razredu engleskog nogometa. Sheareru su trebala 124 nastupa, dok je Kane zabio 100 golova u 141. susretu.U derbiju iz donjeg doma ljestvice Crystal Palace i Newcaastle United su odigrali 1-1.

ZAGREB - Hokejaši Medveščaka upisali su i drugi poraz u međurundi TOP 6 klubova EBEL lige koji su izravno izborili doigravanje.Nakon što su u petak u Beču izgubili od Vienna Capitalsa (0-5), večeras su u Ledenoj dvorani Doma sportova izgubili od Black Wingsa iz Linza 2-3 (1-0, 1-2, 0-1)."Medvjedi" su vodili 2-0, ali su ipak ispustili pobjedu. Medveščak je poveo u 4. minuti golom Sondrea Oldena, a na 2-0 je povisio Nik Simšiča u 23. minuti. Gosti su Linza su do konca druge trećine izjednačili golovima Briana Leblera (30) i Fabija Hofera (37), a pobjedu gostima donio je Joel Broda u 56. minuti.Medveščak je tako ostao posljednji na ljestvici TOP 6 klubova koji su izravno osigurali doigravanje, dok su Vienna Capitalsi na vrhu sa 12 bodova.Iduću utakmicu Medveščak ima osmog veljače kada gostuje kod Innsbrucka.

GARMISCH-PARTENKIRCHEN - Američka skijašica Lindsey Vonn u nedjelju je slavila u spustu u Garmisch-Partenkirchenu, upisavši 81. pobjedu u Svjetskom kupu, a 42. u spustu. Tako je Lindsey Vonn u 24 sata dva puta slavila u spustu u Garmischu, a drugo mjesto, kao i u subotu, pripalo je Talijanki Sofiji Goggiji koja je zaostala 11 stotinki. Treća je bila Tina Weirather iz Lihtenštajna sa 12 stotinki zaostatka.Sa 81. pobjedom u Svjetskom kupu Vonn je sve bliže apsolutnom rekordu, kojeg sa 86 pobjeda drži legendarni Šveđanin Ingemar Stenmark. U ukupnom poretku Svjetskog kupa i dalje vodi Amerikanka Mikaela Shiffrin sa 1513 bodova, a druga je Švicarka Wendy Holdener sa 842 boda.

NEW YORK - Hrvatski košarkaši Bojan Bogdanović, Dario Šarić i Mario Hezonja pružili su dobre partije u noćašnjim utakmicama NBA lige. Bogdanovićeva Indiana je dobila Šarićevu Philadelphiju sa 100-92, a najzaslužniji za trijumf Pacersa bio je Bogdanović, koji je u 26 minuta upisao 19 koševa (šut 5-11) 4 skoka i 1 asistenciju. Dobro ga je pratio Victor Oladipo, koji je također ubacio 19 poena.  Kod Sixersa najbolji je bio Joel Embiid sa 24 koša i 10 skokova, dok je Dario Šarić u 30 minuta ostvario 16 poena (šut 5-13), 5 skokova i 2 asistencije. Orlando je izgubio od Washingtona 98-115, ali Mario Hezonja je bio među najboljima u redovima Orlanda. On je u 29 minuta upisao 15 koševa (šut 4-10), 4 skoka i 2 asistencije.

ZAGREB - Nakon Kazahstana i SAD-a, u četvrtfinale Svjetske skupine Davis Cupa plasirali su se još Italija i Njemačka, a pobjedničke bodove donijeli su im Fabio Fognini, odnosno Alexander Zverev. U nedjelju se je Zverev lako obračunao sa najboljim australskim tenisačem Nickom Kyrgiosom, koji je imao problema sa ozljedom lakta. Nakon sat i 50 minuta igre Zverev je slavio sa 6-2, 7-6 (3), 6-2, i time je Njemačka u Brisbaneu povela sa nedostižnih 3-1. Junak talijanske pobjede u gostima kod Japana bio je 22. tenisač svijeta Fabio Fognini, koji je oba singla dobio u pet setova. Fognini je u nedjelju nakon četiri sata igre svladao Yuichija Sugitu sa 3-6, 6-1, 3-6, 7-6 (6), 7-5, čime je donio treći bod Italiji. Njemačka će u četvrtfinalu igrati sa pobjednikom dvoboja Španjolska - Velika Britanija (2-1), dok Talijani čekaju boljeg iz susreta Francuska - Nizozemska (2-1).

VELENJE - Rukometaši našićkog Nexea u subotu su u susretu 13. kola regionalne SEHA lige na gostovanju u Velenju s domaćim Gorenjem odigrali 30-30 (14-13). Šipić i Marko Buvinić su sa po šest golova bili najefikasniji u sastavu Nexea, dok je Žarko Pejović postigao šest pogodaka za Gorenje.
Nexe je s osam osvojenih bodova trenutačno osmo na ljestvici. Na vrhu je Vardar sa 37 bodova, slijede drugo Celje PL sa 26 i treći PPD Zagreb sa 25 bodova.

MADRID - U subotu u 22. kolu nogometnog prvenstva Španjolske Real Madrid je ponovno kiksao, u gostima protiv Levantea odigrao je 2-2. Real je poveo u 11. minuti, Toni Kroos izveo je korner, a stoper Sergio Ramos glavom je pogodio mrežu. U 42. minuti iz polukontre Emmanuel Boateng donosi izjednačenje Levanteu. No, Real ponovno vodi u 81. minuti pogotkom Isca, ali to mu nije bilo dovoljno da upiše pobjedu, jer je Giampaolo Pazzini u 89. minuti zabio za 2-2. U dresu Reala Luka Modrić pružio je dobru partiju, dobro je gradio igru i pripremio je nekoliko opasnih situacije pred golom protivnika, ali njegovi suigrači su bili neraspoloženi. Također, u 57. minuti Modrić je spasio mrežu Reala. Naime, nakon kornera Reala momčad Levantea krenula je u kontranapad, a jedini koji je to prepoznao na vrijeme bio je Luka Modrić, koji je istrčao 70 metara i na kraju je spasio mrežu "kraljeva". Mateo Kovačić ostao je na klupi za pričuve Reala.

MILANO - Nogometaši milanskog produžili su niz utakmica bez pobjede na čak 10 utakmica odigravši u subotu samo 1-1 (1-0) na svom terenu protiv Crotonea u utakmici 23. kola talijanskog prvenstva. Poveo je Inter nakon što je Eder  23. minuti korner kojega je izveo Marcelo Brozović glavom skrenuo u mrežu gostiju, a poravnao je Barberis u 60. minuti. Ivan Perišić odigrao je čitavu utakmicu za Inter, dok je Brozović na terenu bio do 77. minute. Ante Budimir je, pak, ostao na klupi Crotonea.

BRUSELJ - Hrvatski napadač Duje Čop u subotu je bio strijelac za Standard iz Liegea u pobjedi od 3-0 (1-0) u gostima protiv Lokerena u 25. kolu belgijskog nogometnog prvenstva. Čop, koji je u igru ušao u 68. minuti, postigao je drugi gol na utakmici precizno izvevši 11-erac u 84. minuti. Bio je to njegov tek drugi ovosezonski pogodak, a i prvi je, zanimljivo, postigao upravo protiv Lokerena. Standard je sada sedmi na ljestvici s 33 boda.