Šport 4. studenoga 2017.

Objavljeno: 04.11.2017 u 08:45
Pregledano 42 puta

ZAGREB, 4. studenoga 2017. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

ZÜRICH - Zbog kršenja "fair-playa" grčki nogometaš Kostas Manolas ne će igrati na prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija za SP 2018. protiv Hrvatske, koja je na rasporedu 9. studenoga u Zagrebu, objavila je Fifa. Naime, Fifa tvrdi da je Manolas u susretu predzadnjeg kola skupine H protiv Cipra, kojeg su Grci dobili s 2-1, namjerno zaradio žuti karton u 90. minuti susreta kako bi utakmicu neigranja mogao odraditi u zadnjem kolu protiv slabašnog Gibraltara. Stoper Rome, koji je standardni prvotimac grčke reprezentacije, tako ne će igrati u Zagrebu, ali će biti na raspolaganju izborniku Michaelu Skibbeu na uzvratnoj utakmici 12. studenoga na stadionu Karaiskaki u Pireju.

NEW YORK - U noćašnjem dvoboju dvojice najboljih hrvatskih košarkaša Bogdanović je imao nešto bolji učinak, ali je Šarićeva Philadelphia slavila protiv Indiane sa 121-110. Bojan Bogdanović je u 35 minuta ostvario 21 koš (šut 8-14), 4 skoka i 2 asistencije, i od njega je u Indiani bio efikasniji samo Victor Oladipo sa 31 poenom. Philadelphia je upisala četvrtu uzastopnu pobjedu, a Dario Šarić je za 21 minutu ubilježio 15 poena (šut 6-9), 6 skokova i 1 asistenciju. Orlando je izgubio od Chicaga  83-105, a Mario Hezonja je u dresu Orlanda u 10 minuta upisao 8 koševa (šut 3-5), 3 skoka i 2 asistencije.  I Benderov Phoenix je doživio poraz, i to od New Yorka (107-120), ali hrvatski košarkaš imao je solidan učinak. Dragan Bender je u 26 minuta ostvario 7 koševa (šut 2-7), 5 skokova i 1 asistenciju.

FRANFURT - Hrvatski nogometni reprezentativac Ante Rebić bio je strijelac za Eintracht iz Frankfurta koji je u petak u prvom susretu 11. kola njemačkog prvenstva na svom terenu pobijedio Werder iz Bremena sa 2-1 (1-1). Bio je to četvrti ovosezonski Rebićev pogodak. Rebić je u vodstvo od 1-0 doveo momčad koju s klupe vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač sjajnim pogotkom u 17. minuti. On je s lijevog ruba kaznenog prostora iz prve pogodio loptu koja je završila u suprotnom kutu nemoćnog vratara suparničke momčadi. Werder je uspio poravnati u 24. minuti golom Moisandera, ali je u samoj završnici, u 89. minuti Haller osigurao tri boda za Eintracht. Sastav iz Frankfurta je s nova tri boda skočio na peto mjesto sa 18 bodova, koliko imaju i četvrti Hannover 96 i šesti Schalke. Na vrhu je Bayern sa 23 boda, druga Borussia Dortmund ima 20, a treći RB Leipzig 19.

ZADAR -  Košarkaši Zadra u petak su u susretu 7. kola regionalne ABA lige na svom terenu svladali Igokeu sa 82-76 (22-20, 18-22, 18-15, 24-19). Najzaslužniji za drugu pobjedu Zadrana ove sezone bili su Luka Božić sa 19 i Kristijan Krajina sa 16 koševa, a obojica su ostvarila i po osam skokova, dok je Đorđe Milošević ubacio 18 poena za Igokeu. Nakon sedam kola Zadar je na omjeru pobjeda i poraza 2-5, a Igokea na 3-4.

LINZ -  Hokejaši Medveščaka su nakon tri uzastopne pobjede u EBEL ligi u petak pretrpjeli težak 1-8 (0-4, 0-3, 1-1) poraz u Linzu od domaćih Black Wingsa. Sa 24 osvojena boda iz 16 susreta Medveščak je šesti na ljestvici dok su Black Wingsi drugi sa 33. Sljedeći susret Medveščak će igrati za dva dana kada u Zagreb stiže Bolzano.

DUBROVNIK - U prvoj utakmici 4. kola regionalne vaterpolske Jadranske lige Jug CO je u petak na svom terenu svladao Mladost sa 11-8 (2-1, 4-1, 3-4, 2-2). Jug je tako ostao jedini stopostotan i vodi na ljestvici sa 12 bodova, dok je Mladost druga s devet.