Šport 31. prosinca 2017.

Objavljeno: 31.12.2017 u 06:32
Pregledano 47 puta

ZAGREB, 31. prosinca 2017. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa.

ZAGREB - Košarkaši Cibone u susretu su 14. kola regionalne ABA lige izgubili u KC "Dražen Petrović" od Budućnosti 87-93 (17-17, 23-22, 22-26, 25-28). Cibona se protiv jedne od momčadi iz samoga vrha natjecanja dobro držala pune tri četvrtine, ali u posljednjih 10 minuta do izražaja je došla veća kvaliteta igrača momčadi iz Podgorice, a prednjačio je Amerikanac Kyle Gibson koji je svih svojih 19 poena postigao u drugom poluvremenu. Kod Cibone najefikasniji je bio Marko Tomas sa 21 košem, Luka Žorić je dodao 18 uz 10 skokova, dok je Nemanja Gordić ubacio 23 poena za Budućnost. Cibona je sada na omjeru pobjeda i poraza 6-8, a Budućnost na 12-2.

DENVER - Hrvatski košarkaški reprezentativac Dario Šarić bio je najbolji strijelac Philadelphia 76-ersa koji su kao gosti svladali Denver Nuggetse sa 107-102, Šarić je za 35 minuta provedenih na parketu postigao 20 koševa (šut za dva 3-8, trica 3-7), a usto je i sakupio devet skokova te šest asistencija i jednu blokadu. Šarić je tako na najbolji način nadomjestio izostanak sjajnog centra Joela Embiida koji nije igrao u Denveru zbog bolova u leđima. Uz Šarića, u Sixersima se istaknuo i Robert Covington sa 15 poena i 10 skokova, dok je veteran Jerryd Bayless ušavši s klupe pogodio nekoliko važnih trica kojima je gostujući sastav minus od 14 pogodaka pretvorio u plus od 11.Kod Nuggetsa najefikasniji je bio Jamal Murray sa 31 ubačajem, dok je Nikola Jokić dodao 19 uz 13 skokova. Orlando Magic pretrpio je 10. poraz u posljednjih 11 utakmica, ovoga puta je na svom terenu izgubio od Miami Heata sa 111-117 ispustivši 18 koševa prednosti koje je imao u trećoj četvrtini. Gosti iz Miamija stigli su u vodstvo dvije minute prije isteka vremena i na kraju ostvarili važnu pobjedu kojom su se izjednačili s Indiana Pacersima na sedmom mjestu Istoka. Briljirao je Tyler Johnson koji je postigao 31 poen za Heat, od toga čak 24 u trećoj četvrtini, dok Magicu nije bilo dovoljno niti 39 ubačaja Aarona Gordona. Mario Hezonja je u sastavu Orlanda dobio 12 minuta i za to je vrijeme postigao šest koševa (šut za dva 3-3, trica 0-2) uz tri skoka i dvije asistencije. S omjerom 12-25 Orlando je pretposljednja momčad Istoka, iza njega je samo Atlanta sa 10-26.

Stephen Curry se vratio u sastav Golden State Warriorsa nakon što je propustio posljednjih 11 utakmica zbog ozljede desnog gležnja te je odmah bio vrlo važan faktor u 141-128 domaćoj pobjedi prvaka protiv Memphis Grizzliesa. Curry je u svojoj povratničkoj utakmici postigao čak 38 koševa uz fantastičan šut za tricu od 10-13. Kod gostiju najefikasniji je bio Marc Gasol sa 27 pogodaka. Iznenađenje večeri se dogodilo u Salt Lake Cityju gdje je domaći Utah Jazz pokvario 33. rođendan LeBrona Jamesa svladavši doprvake Cleveland Cavalierse sa 104-101. U zanimljivoj završnici je "rookie" u sastavu Jazza Donovan Mitchell nadigrao ponajboljeg igrača svih vremena Jamesa, Mitchell je 35 sekundi prije kraja uspješno ušao pod koš gostiju i pogodio za 100-97, a onda je samo 10-ak sekundi kasnije pod svojim košem u obrani uspio dovoljno omesti Jamesa i natjerati ga da promaši svoj pokušaj polaganja. Potom je domaći sastav preciznim izvođenjem slobodnih bacanja sačuvao pobjedu. I Mitchell i James su utakmicu okončali sa po 29 koševa te su bili najbolji strijelci svojih momčadi. Kod domaćih odličan je bio i Španjolac Ricky Rubio sa 16 poena, 10 skokova i 8 asistencija, dok je kod gostiju Kevin Love ubacio 20 pogodaka uz 10 skokova.

NEW YORK - Rezultati susreta američke profesionalne košarkaške NBA lige igranih u subotu:

Denver - Philadelphia             102-107
Dario Šarić igrao je 35 minuta za Philadelphiju i postigao 20 koševa (šut za dva 3-8, trica 3-7, slobodna bacanja 5-5) uz 9 skokova, 6 asistencija i 1 blokadu
Orlando - Miami                   111-117
Mario Hezonja igrao je 12 minuta za Orlando i postigao 6 koševa (šut za dva 3-3, trica 0-2) uz 3 skoka i 2 asistencije
Detroit - San Antonio              93-79
New Orleans - New York            103-105
Atlanta - Portland     104-89
Utah - Cleveland                  104-101
Golden State - Memphis            141-128

BRISBANE - Najbolja hrvatska tenisačica, 20-godišnja Ana Konjuh odlično je započela novu sezonu, ona je u susretu 1. kola WTA turnira u Brisbaneu za samo sat i tri minute svladala Nizozemku Kiki Bertens sa 6-1, 6-2. Bio je to treći međusobni dvoboj Konjuh i Bertens i druga pobjeda mlade Dubrovčanke. Konjuh je spasila svih šest "break-lopti" Bertens u meču, dok je ona iskoristila četiri od svojih osam prilika za oduzimanje servisa suparnice. U 2. kolu će Konjuh igrati protiv bolje iz ogleda Španjolke Carle Suarez i Ukrajinke Eline Svitoline. Ranije u nedjelju uspješne su u 1. kolu Brisbanea bile i Mirjana Lučić-Baroni i Ajla Tomljanović, Lučić-Baroni je sa 6-4, 4-6, 6-0 svladala Njemicu Tatjanu Mariju, dok je Tomljanović sa 6-1, 6-4 bila bolja od Australke Destanee Aiave. Suparnica Lučić-Baroni u 2. kolu bit će Francuskinja Alize Cornet, dok će Tomljanović igrati protiv bolje iz ogleda Britanke Johanne Konte i Amerikanke Madison Keys.

BRISBANE - Hrvatski tenisač Viktor Galović nije se uspio plasirati u glavni ždrijeb ATP turnira u Brisbaneu, bolji od njega je u posljednjem kolu kvalifikacija bio Australac John-Patrick Smith sa 6-4, 3-6, 7-6 (2). Galović (27) tako nije uspio po drugi put u karijeri izboriti nastup u 1. kolu nekog ATP turnira, jedini dosadašnji nastup u 1. kolu imao je 2014. u Kitzbuehelu kada je izgubio od Španjolca Alberta Ramosa.

PERTH - U jedinom susretu teniskog Hopman Cupa igranom u nedjelju u Perthu domaća reprezentacija Australije svladala je u 1. kolu skupine A Kanadu sa 2-1. Australija je osigurala pobjedu već nakon pojedinačnih susreta kada je povela sa 2-0 jer je Daria Gavrilova nadigrala Eugenie Bouchard sa 6-1, 6-4, dok je Thanasi Kokkinakis svladao Vaseka Pospišila sa 6-4, 3-6, 6-3, da bi Boucharda i Pospišil pobjedom u susretu mješovitih parova protiv Gavrilove i Kokkinakisa od 4-3 (1), 4-3 (4) smanjili na konačnih 2-1. U ovoj skupini još igraju Belgija i Njemačka koje će svoj susret 1. kola igrati u ponedjeljak.

RIM - U posljednjem susretu 19. kola nogometnog prvenstva Italije Juventus je u subotu u gostima kod predzadnje Verone slavio s 3-1. Blaise Matuidi zabio je u 6. minuti za vodstvo Juventusa. No, Verona uspijeva poravnati u 59. minuti nakon što je Martin Caceres, unatoč tome što se poskliznuo, uspio pogoditi mrežu sa 18 metara.  No, Paulo Dybala je sa dva pogotka, u 72. i 77. minuti, doveo stvari na svoje mjesto, odnosno usmjerio je Juve ka novoj pobjedi.  U dresu Juventusa Mario Mandžukić odigrao je 82 minute, dok je Marko Pjaca ostao na klupi za pričuve.

NEW YORK - Rezultati susreta američko-kanadske profesionalne lige u hokeju na ledu, NHL igranih u subotu:

Vancouver - Los Angeles         3-4
Ottawa - Boston                 0-5
Florida - Montreal              2-0
Washington - New Jersey         5-2
St. Louis - Carolina            3-2
Nashville - Minnesota           3-0