Šport 30. prosinca 2017.

Objavljeno: 30.12.2017 u 13:28
Pregledano 51 puta

ZAGREB, 30 prosinca 2017. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa

LAKTAŠI - Košarkaši Cedevite u susretu su 14. kola regionalne ABA lige kao gosti u Laktašima svladali Igokeu sa 69-61 (15-18, 18-12, 13-12, 23-19). Filip Krušlin ubacio je 15 poena za Cedevitu, Demetris Nichols i Andrija Stipanović su dodali po 13, dok je Nikola Jevtović sa 21 ubačajem bio prvo ime domaće momčadi. Cedevita sada ima omjer pobjeda i poraza 11-3, dok je Igokea pala na 5-9. Još u petak je Zadar svladao MZT sa 105-80, dok će Cibona svoj susret 14. kola igrati od 21 sat protiv Budućnosti u Zagrebu.

ZAGREB - Hokejaši Medveščaka ostvarili su treću uzastopnu pobjedu u EBEL-u, oni su u subotu u Domu sportova svladali KAC iz Klagenfurta sa 3-2 (1-1, 1-1, 1-0). U prvoj je trećini Medveščak došao u vodstvo golom Samsona Mahboda (13:07), no izjednačio je Johannes Bischofsberger (17:52). Već početkom drugog dijela Garrett Noonan (20:14) je vratio prednost "medvjedima" samo da bi Julian Talbot (37:21) poništio i tu prednost. Ipak, nakon što je Sondre Olden (55:10) nešto manje od pet minuta prije kraja i treći put doveo Medveščak u vodstvo, gosti iz Klagenfurta nisu imali vremena uzvratiti. Sa 47 osvojenih bodova iz 33 utakmice Medveščak trenutačno drži sedmo mjesto na ljestvici, dok je KAC sa 63 boda iz 34 utakmice drugi. Na vrhu su Vienna Capitalsi sa 74 boda iz 33 utakmice. KAC i Medveščak ponovno će se susresti već na Novu godinu, u ponedjeljak u Klagenfurtu.

OBERSTDORF - Poljak Kamil Stoch pobjednik je prvog natjecanja 66. izdanja tradicionalne "Novogodišnje turneje" skijaša skakača održanog u Oberstdorfu u subotu. Pobjednik prošle "Turneje" slavio je sa skokovima od 126,0 i 137,0 metara što mu je donijelo ukupno 279.7 bodova, odnosno 4.2 boda više od vodećeg u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa, Nijemca Richarda Freitaga, koji je skokovima od 128,5 i 127,0 metara zauzeo drugo mjesto.Treće mjesto zauzeo je još jedan Poljak, Dawid Kubacki. Drugo natjecanje "Turneje" tradicionalno će se održati na Novu godinu u Garmisch-Partenkirchenu.

ZAGREB - Kvalifikacijskim mečevima na ATP-WTA turniru u Brisbaneu, ATP turnirima u Dohi i Puneu te WTA turnirima u Shenzhenu i Aucklandu počela je nova teniska sezona, a uspješno su je otvorili i hrvatski predstavnici ostvarivši tri pobjede uz jedan poraz. Vrbovčanka Jana Fett je u 1. kolu kvalifikacija za WTA turnir u Aucklandu svladala Bugarku Kostovu sa 6-2, 6-1, a Porečanka Tereza Mrdeža bila je bolja od Švicarke Golubić s 3-6, 7-5, 6-2. Viktor Galović je u 1. kolu kvalifikacija u Brisbaneu pobijedio Argentinca Renza Oliva sa 4-6, 6-3, 6-2, dok je Franka Škugora u indijskom Puneu zaustavio Bjelorus Ilja Ivaška pobijedivši Šibenčanina sa 6-3, 6-3.

RIM - Nakon dva uzastopna prvenstvena poraza, od Udinesea (1-3) i Sassuola (0-1), Inter je u derbiju 19. kola nogometnog prvenstva Italije u subotu na domaćem terenu protiv Lazija odigrao 0-0. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić, koji je odigrao cijeli susret, mogao je donijeti pobjedu Interu kada je u 30. minuti pucao pod gredu, ali je vratar Strakosha izbacio loptu u korner. Drugi hrvatski nogometaš u dresu Intera Marcelo Brozović ušao je u igru u 85. minuti. Sampdoria je dobila slabašani SPAL sa 2-0, a oba gola pala su u sudačkoj nadoknadi. Strijelac je bio Fabio Quagliarella (90+2pen, 90+4). Hrvatski branič Ivan Strinić odigrao je prvo poluvrijeme za Sampdoriju. U prvoj utakmici subotnjeg programa 19. kola nogometaši Fiorentine i Milana odigrali su neodlučeno 1-1 (0-0), a dvoboj je odigran na stadionu Artemio Franchi u Firenzi. Hrvatski reprezentativac Milan Badelj odigrao je svih 90 minuta za Fiorentinu, a ozlijeđenog Nikole Kalinića nije bilo u sastavu Milana.

LONDON - Nakon remija protiv Leicestera (2-2) i Burnleyja (2-2), igrači Josea Mourinha još su jednom kiksali u Premier ligi. U posljednjem susretu subotnjeg programa 21. kola Manchester United je na Old Traffordu protiv Southamptona odigrao 0-0. Liverpool je na svom Anfieldu nakon preokreta uspio svladati Leicester sa 2-1, a junak susreta bio je Egipćanin Mohamed Salah koji ove sezone igra u fantastičnoj formi. Leicester je poveo već u 3. minuti pogotkom Jamieja Vardyja. Nakon toga igrači Liverpoola opsjedali su gol protivnika, a dominaciju domaćina naplatio je Mohamed Salah koji je dva puta zatresao mrežu nakon individualnih akcija u 52. i 76. minuti.  Hrvatski stoper Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za Liverpool. Chelsea je dobio Stoke sa 5-0 te je zauzeo drugo mjesto, preskočivši Manchester United.

CHICAGO - Košarkaši Indiane poraženi su na gostovanju u Chicagu sa 119-107, a hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović je imao lošu šutersku večer u kojoj je za 33 minute ubacio sedam koševa gađajući iz igre 2/10, za tricu 0/5, uz četiri skoka i dvije asistencije. Phoenix je u slavio sa 111-101 na gostovanju u Sacramentu, a Dragan Bender je u pobjedu Sunsa ugradio devet koševa uz šut za tricu 3/5, a imao je i dva skoka, tri asistencije i jednu blokadu. Ivica Zubac je u dvoboju momčadi iz Los Angelesa za Lakerse odigrao jednu minutu bez učinka, a sa 121-106 slavili su Clippersi, koji su u ovom dvoboju formalno bili gosti. U večeri u kojoj su gostujuće momčadi ostvarile šest pobjeda, a domaćini samo tri, veliko iznenađenje napravili su Charlotte Hornetsi pobijedivši u Oaklandu aktualne prvake Golden State Warriorse sa 111-100.

ZADAR - Košarkaši Zadra upisali su uvjerljivu pobjedu u 14. kolu regionalne ABA lige svladavši u svom Višnjiku skopski MZT s 105-80 (32-14, 23-27, 25-21, 25-18). Kod Zadra je briljirao Bostic s čak 38 koševa i pogođenih 8 od 12 trica, Knowles je dodao 18, a Špralja 13 kopeva, dok je kod makedonskog sastava Minčev ubacio 17, a Lalić i Mavra po 16 koševa. Bila je to četvrta pobjeda Zadra u zadnjih pet utakmica ABA lige, a poraženi su jedino kod Cedevite u produžetku. Zadar se s omjerom 7-7 probio na četvrto mjesto, dok je MZT ostao zadnji s 2-12.

ZAGREB - Nekadašnji svjetski šahovski prvak Gari Kasparov u Kristalnoj dvorani zagrebačkoga hotela „Westin“ odigrao je simultanku na 21 ploču u cilju promidžbe šahovske igre i projekta „Šah uz školu“. Na simultanci, kojom je obilježeno 15 godina rada „Kasparov Chess Foundation“ sudjelovale su mnoge osobe iz javnog i političkog života, a simultanku je otvorio šef Ureda premijera Andreja Plenkovića Zvonimir Frka-Petešić. Najjači otpor legendarnom Gariju pružili su naš ministar Tomislav Ćorić i danski devetogodišnjak John Christopher Christensen, koji je pravo sudjelovanja izborio pobjedom na dvjema kvalifikacijskim turnirima. Konačan rezultat, naravno, bio je 21:0 jer Kasparov nije imao milosti ni prema kome.

CROTONE - U susretu 19. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je na gostovanju pobijedio Crotone 1-0 i osigurao 'jesenski naslov prvaka'. Pobjednika je odlučio pogodak Mareka Hamšika u 17. minuti. Hrvatski nogometaš Marko Rog je za Napoli zaigrao posljednje dvije minute, dok je Ante Budimir odigrao cijeli susret za Crotone. Napoli nakon 19 kola ima 48 bodova, četiri više od Juventusa koji u subotu gostuje kod Verone, dok Inter, koji ima osam bodova manje, dočekuje Lazio. Do zimske pauze Talijani će odigrati još jedno kolo 5. i 6. siječnja, a nastavak Serie A slijedi 21. siječnja.