Šport 3. ožujka 2018.

Objavljeno: 03.03.2018 u 12:43
Pregledano 132 puta

ZAGREB, 3. ožujka 2018. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

SPLIT - U utakmici 24. kola Prve HNL odigranoj u subotu u Splitu Hajduk je pobijedio Rudeš s 1-0. Pogodak za 14. ovosezonsku pobjedu Splićana postigao je mađarski napadač Adam Gyurcso u 52. minuti. U nedjelju se sastaju Dinamo - Slaven Belupo, te Rijeka - Lokomotiva. Susret Osijeka i Intera odgođen je i igrat će se 14. ožujka. Ljestvica: 1. Dinamo 53 boda, 2. Hajduk 47, 3. Osijek 39, 4. Rijeka 38, 5. Slaven Belupo 28, 6. Inter 27, 7. Lokomotiva 24, 8. Istra 1961  21, 9. Cibalia 18, 10. Rudeš 16.

SPLIT - Hrvatske vaterpolistice su u subotu u Splitu pobijedile reprezentaciju Češke s 14-9 (4-1, 4-1, 2-4, 4-3) u uzvratnoj utakmici kvalifikacija za Europsko prvenstvo te će od 14. do 28. srpnja nastupiti među 12 najboljih europskih reprezentacija na turniru u Barceloni. Naše su vaterpolistice pod vodstvom proslavljenog trenera Dragana Matutinovića i u prvoj utakmici odigranoj u Češkoj slavile sa 9-6. Do pobjede u Splitu našu je reprezentaciju predvodila Petra Bukić sa četiri pogotka, tri je postigla Leonarda Pavić, a po dva Emmi Miljković i Ivana Butić. Najbolja kod Čehinja bila je Lucie Votavova sa pet pogodaka.

BIRMINGHAM - Andrea Ivančević i Ivana Lončarek, jedine dvije hrvatske predstavnice na Svjetskom dvoranskom prvenstvu u atletici koje se održava u Birminghamu, nisu uspjele izboriti mjesto u finalu discipline 60 metara prepone. Hrvatska rekorderka Andrea Ivančević, koja je prije dvije godine u ovoj disciplini na SP-u u Portlandu osvojila četvrto mjesto, ovoga puta je bila četvrta u svojoj polufinalnoj skupini, što nije bilo dovoljno za plasman u finale, ali je opravdala dolazak u Birmingham svojim najboljim vremenom u ovoj sezoni (8.07 sekundi). To je bio 11. rezultat polufinala. Ivana Lončarek je u svojoj polufinalnoj skupini osvojila šesto mjesto s rezultatom 8.21 sekundi, što je daleko od njezinog najboljeg rezultata (8.06), a lošije i od vremena (8.16) s kojim je u petak izborila nastup u polufinalu. Među 24 polufinalistice Lončarek je ostvarila 20. rezultat.

SKOPLJE - Košarkaši Cedevite stigli su u subotu do svoje 16. pobjede u ovoj sezoni ABA lige svladavši na gostovanju u Skoplju MZT sa 85-64 (15-13, 26-18, 16-17, 28-16). Will Cherry je sa 20 koševa i četiri asistencije bio najbolji igrač Cedevite. Kapetan Roko Ukić je ubacio 15 poena, a Demetris Nichols 12. Najbolji strijelac MZT-a bio je Spasojević sa 13 koševa, a hrvatski centar Jure Lalić je ubacio 12 poena uz devet skokova. Poznato je da će Crvena zvezda, Budućnost, Cedevita i Mornar igrati u polufinalu, ali je pitanje tko će imati prednost domaćeg terena.

DUBROVNIK - Vaterpolisti dubrovačkog Juga pobijedili su riječko Primorje sa 12-6 (2-1, 4-1, 2-2, 4-2) u utakmici 14. kola regionalne lige. U petak je zagrebačka Mladost pobijedila Jadran sa 9-5 na gostovanju u Splitu, dok su Mornar i POŠK odigrali 5-5. Nakon 14. kola u vodstvu je Jug CO s maksimalna 42 boda. Druga je zagrebačka Mladost sa 34, a treći Jadran iz Herceg-Novog sa 32. Od hrvatskih klubova splitski Mornar BS ima 16 bodova, splitski Jadran je na 15, koliko ima i POŠK. Riječko Primorje EB je na začelju sa sedam bodova.

BERLIN - U 25. kolu Bundeslige hrvatski reprezentativci Andrej Kramarić i Marko Pjaca donijeli su pobjede svojim klubovima. Hrvatski napadač Andrej Kramarić igra u odličnoj formi, već petu utakmicu zaredom u Bundesligi upisao se u strijelce. U subotu na gostovanju kod Augsburga Kramarić je u 30. minuti iz teške pozicije zabio glavom sa 13 metara za vodstvo Hoffenheima, a u 51. je asistirao Sergeu Gnabryju za 2-0. Kramarić je najkorisniji igrač Hoffenheima sa 8 golova i 4 asistencije. Schalke je kod kuće dobio Herthu sa 1-0, a pobjednički gol zabio je hrvatski napadač Marko Pjaca u 37. minuti. To mu je drugi pogodak za Schalke, u koji je došao ove zime na posudbu iz Juventusa. Pjaca je iz igre izašao u 66. minuti.

BELO HORIZONTE - Najskuplji nogometaš svijeta Neymar u subotu je uspješno operiran u brazilskom Belo Horizonteu. Operaciju na desnom stopalu izveo je liječnik brazilske reprezentacije dr. Rodrigo Lasmar. "Rehabilitacija će početi odmah, a stalno će biti prisutan fizioterapeut PSG-a. Nakon šest tjedana bit će napravljen detaljan pregled kako bi se utvrdilo kada se Neymar može vratiti treninzima", priopćio je Brazilski nogometni savez.  Oporavak bi trebao trajati oko tri mjeseca, ali liječnici su sigurni da će Neymar moći zaigrati za Brazil na SP u Rusiji koje počinje sredinom lipnja. Najbolji igrač PSG-a ozlijedio se prošle nedjelje u derbiju francuske lige protiv Marseillea (3-0), kada je zaradio istegnuće gležnja i napuknuće pete metatarzalne kosti u desnom stopalu.

ZAGREB - Hrvatski nogometni savez (HNS) reagirao je priopćenjem na medijske napise prema kojima je samostalna športska inspekcija Središnjeg ureda za sport (SDUS) nakon provedenog nadzora utvrdila kako je izborna Skupština HNS-a održana 22. prosinca prošle godine na kojoj je Davor Šuker ponovno izabran za predsjednika održana nelegalno. Iz HNS-a tvrde kako je Skupština bila legalna i legitimna iako je inspekcija SDUS-a utvrdila kako se na njoj nije poštovala procedura, odnosno među zastupnicima su bili i u tom trenutku još uvijek aktualni članovi Izvršnog odbora HNS-a što je u suprotnosti sa Statutom HNS-a. S obzirom da nije poštovana procedura, inspekcija SDUS-a zaključila je kako Skupština HNS-a nije imala kvorum pa stoga nije mogla donositi pravno legalne odluke. No, SDUS ne može donijeti odluku o poništenju Skupštine, već o njezinoj legalnosti mora odlučiti Gradski ured za opću upravu Grada Zagreba.

"Rješenjem nadležnog upravnog tijela, Gradskog ureda za opću upravu, u Registar udruga obavljen je upis Davora Šukera kao predsjednika HNS-a u sljedećem četverogodišnjem mandatu. To isto tijelo, koje je nadležno za upravni nadzor rada udruga, nije imalo nikakve primjedbe na tijek, rad i odluke sjednice Skupštine HNS-a", navodi se u priopćenju HNS-a u kojemu smatraju kako je Športska inspekcija prekoračila svoje ovlasti.

"Športska inspekcija je u svom zapisniku od 12. veljače 2018. navela da su se, po njezinom mišljenju, neke odluke Skupštine, kao što su izbor zapisničara, usvajanje dnevnog reda i usvajanje Poslovnika o radu Skupštine donijele prije nego što su verificirani mandati novih zastupnika. O tomu će Športska inspekcija izvijestiti Gradski ured za opću upravu Grada Zagreba. U istom zapisniku Športske inspekcije, HNS je u potpunosti osporio njene navode i utvrdio da je sjednica u cijelosti bila u skladu s propisima. O tomu da je Športska inspekcija opet prekoračila svoje ovlasti zorno potvrđuje i navod iz zapisnika da će o svom nalazu izvijestiti Gradski ured za opću upravu, što znači da je i sama svjesna kako nije nadležna rješavati u ovom predmetu. Napominjemo da Športska inspekcija nije donijela nikakvo rješenje ili koji drugi akt kojim bi na bilo koji način osporila valjanost sjednice Skupštine".

ZADAR - Hrvatska momčad u Svjetskoj boksačkoj ligi Croatian Knights u svom je trećem nastupu u skupini B pretrpjela i treći poraz izgubivši u Zadru od France Fighting Roostersa sa 1-4. Bio je to prvi nastup Crotaian Knightsa u Hrvatskoj, no nakon poraza u Italiji od Thundera i Velikoj Britaniji od Lionheartsa, morali su priznati da su bolji i boksači iz Francuske. Jedinu pobjedu za hrvatsku momčad ostvario je domaći borac, 22-godišnji Zadranin Toni Filipi koji je u posljednjoj borbi večeri jednoglasnom odlukom sudaca svladao Kristijana Dimitrova u kategoriji do 91 kilograma. Bila je ovo druga Filipijeva pobjeda u isto toliko nastupa u Svjetskoj ligi, prije mjesec dana je svladao i Clementea Russoa, člana Italian Thundera. Filipi je dominirao u svih pet rundi protiv Dimitrova, no njegovi momčadski kolege koji su nastupili prije njega nisu bili dorasli suparnici. U prvoj borbi večeri u kategoriji do 49 kilograma Gruzijac Nodari Barbaidze izgubio je od Samuela Carmone jednoglasnom odlukom sudaca, baš kao i Filip Poturović koji je u kategoriji do 56kg izgubio od Samuela Kistohurryja. Oba predstavnika hrvatske momčadi izgubila su svih pet rundi. U trećoj borbi večeri, onoj do 64kg, 18-godišnji Petar Cetinić je u prve dvije runde bio ravnopravan Hassanu Amzileu, no što je borba dalje odmicala tako je Cetiniću kopnila snaga pa je izbornik Leonardo Pjetraj u četvrtoj rundi odlučio predati dvoboj. Edin Avdić je u kategoriji do 75kg pružio dobar otpor Nizaru Trimechu, no ipak je izgubio jednoglasnom odlukom sudaca.

PHILADELPHIA - Košarkaši Philadelphia 76-ersa nastavili su s odličnim rezultatima u posljednje vrijeme u NBA ligi, oni su do devete pobjede u posljednjih 11 nastupa stigli svladavši Charlotte Hornetse na domaćem terenu sa 110-99, a hrvatski reprezentativac Dario Šarić je tijekom 28 minuta provedenih na parketu postigao 9 koševa (šut za dva 3-4, trica 1-4) uz 7 skokova i 6 asistencija. Nakon prve tri četvrtine gosti iz Charlottea su vodili sa 80-74, no Sixersi su posljednjih 12 minuta dobili sa 36-19, a važnu ulogu u preokretu imao je i Šarić. On je sredinom četvrte četvrtine pogodio tricu za 88-89, a onda i asistirao Ersanu Ilyasovi za njegovu tricu kojom je domaći sastav poveo sa 91-89 i preuzeo kontrolu utakmice. Gosti su tricom Kembe Walkera smanjili na 101-99 2:16 minuta prije kraja, no do kraja dvoboja više nisu postigli niti jedan poen dok su domaći preciznim izvođenjem slobodnih bacanja stigli do na kraju uvjerljive pobjede. Najbolji kod Sixersa bio je Joel Embiid sa 23 poena i 15 skokova, povratnik u momčad iz Philadelphije Ilyasova je s klupe dodao 18 ubačaja, dok su kod Hornetsa najučinkovitiji bili Walker sa 31 pogotkom te Nicolas Batum sa 14 koševa, 13 skokova i 8 asistencija.

Indiana Pacersi uspjeli su kao gosti svladati Milwaukee Buckse sa 103-96 zahvaljujući odličnoj partiji Victora Oladipa u drugom poluvremenu. Najbolji strijelac Pacersa 17 od svojih 21 poena postigao je u nastavku, a gosti iz Indiane su sredinom posljednje četvrtine vodili sa 93-76. Domaći se nakon toga više nisu mogli vratiti u susret. Lance Stephenson je ušavši s klupe dodao 16 ubačaja za Pacerse, dok je hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović za 29 minuta provedenih u igri ubacio 14 poena, gotovo sve iz slobodnih bacanja (šut za dva 1-3, trica 0-1, slobodna bacanja 12-13) te je ostvario po četiri skoka i asistencije. Kod Bucksa istakli su se Khris Middleton sa 30 pogodaka i Giannis Antetokounmpo sa 24 ubačaja i 10 skokova. Dragan Bender ostao je bez ijednog poena iako je na parketu proveo 36 minuta u 116-124 domaćem porazu Phoenix Sunsa od Oklahoma City Thundera. Bender je uputio samo jedan neprecizan šut za dva, no ostvario je 6 skokova, 4 asistencije i 1 blokadu. Utakmicu je obilježio duel dvojice razigravača, a na kraju je uspješniji bio Thunderov Russell Westbrook koji je postigao 43 koša, 14 skokova i 8 asistencija, dok je Devin Booker s druge strane ubacio 39 poena uz 6 skokova i 8 asistencija. Orlando Magic prekinuo je niz od sedam poraza zaredom svladavši na svom terenu Detroit Pistonse sa 115-106 nakon produžetka. U dodatnih pet minuta domaći su nadigrali goste sa 11-2, a u tom razdoblju istaknuo se Evan Fournier. Ipak, najučinkovitiji kod Magica bili su Aaron Gordon sa 27 koševa i 13 skokova te Nikola Vučević sa 22 ubačaja i 12 skokova dok je hrvatski igrač u sastavu momčadi s Floride Mario Hezonja za 23 minute provedene u igri postigao 4 poena (šut za dva 2-2, trica 0-3) uz 6 asistencija te po 1 skok i osvojenu loptu. U sastavu Pistonsa, koji su ovim porazom uvelike umanjili izglede za nastup u doigravanju, najefikasniji su bili James Ennis i Reggie Bullock sa po 21 poena, dok je Blake Griffin bio nadomak "triple-double" učinka sa 12 ubačaja, 10 skokova i 9 asistencija.

Prvaci Golden State Warriorsi su kao gosti svladali Atlanta Hawkse sa 114-109, no u toj pobjedi ozlijedio se Stephen Curry. On je u prvoj četvrtini iskrenuo desni gležanj nespretno doskočivši na nogu Zaze Pachulije, nakon ukazane pomoći vratio se na teren, ali je sredinom četvrte četvrtine ponovno morao izaći iz igre te se više nije vraćao. Usprkos ozljedi, Curry je ubacio 28 poena baš kao i Kevin Durant, dok su kod Hawksa najbolji bili Kent Bazemore sa 29 i Dennis Schroeder sa 27 pogodaka. No, upravo je Bazemore ispustio posljednju priliku za domaće za povratak u dvoboj. naime, kod vodstva Warriorsa 112-109 osam sekundi prije kraja Andre Iguodala je oduzeo loptu Bazemoreu i potom zakucavanjem odveo goste do nedostižnih 114-109.

NEW YORK - Rezultati susreta američke profesionalne košarkaške NBA lige igranih u petak:

Milwaukee - Indiana   96-103
Bojan Bogdanović je za Indianu igrao 29 minuta i postigao 14 koševa (šut za dva 1-3, trica 0-1, slobodna bacanja 12-13) uz po 4 skoka i asistencije
Orlando - Detroit   115-106 - produžetak
Mario Hezonja je za Orlando igrao 23 minute i postigao 4 koša (šut za dva 2-2, trica 0-3) uz 6 asistencija te po 1 skok i osvojenu loptu
Philadelphia - Charlotte  110-99
Dario Šarić je za Philadelphiju igrao 28 minuta i postigao 9 koševa (šut za dva 3-4, trica 1-4) uz 7 skokova i 6 asistencija
Phoenix - Oklahoma City  116-124
Dragan Bender je za Phoenix igrao 36 minuta i ostao bez koša (šut za dva 0-1), no imao je 6 skokova, 4 asistencije i 1 blokadu
Utah - Minnesota   116-108
Washington - Toronto   95-102
LA Clippers - New York   128-105
Atlanta - Golden State   109-114
Chicago - Dallas   108-100
Memphis - Denver   102-108

ZAGREB - Hokejaši Medveščaka ne će imati prednost domaćeg terena u četvrtfinalu doigravanja EBEL lige, oni su u susretu pretposljednjeg, 9. kola drugog dijela ligaškog natjecanja izgubili na svom ledu od Vienna Capitalsa sa 1-2 (0-0, 0-1, 1-0; 0-1) nakon izvođenja kaznenih udaraca. Gosti iz Beča poveli su preko Andreasa Noedla (31:06), a izjednačio je Mike Aviani (58:00). S bodom osvojenim protiv Bečana Medveščak drži peto mjesto na ljestvici s devet bodova, no za četvrtim KAC-om iz Klagenfurta, koji je sa 3-2 svladao Black Wingse iz Linza, zaostaje nedostižnih pet bodova. Kolo prije kraja jasno je kako će prednost domaćeg terena u četvrtfinalu imati Red Bullsi iz Salzburga, koji su trenutačno vodeći sa 22 boda, Vienna Capitalsi, koji drže drugo mjesto sa 21 bodom, Black Wingsi iz Linza koji su treći sa 20 bodova te KAC koji je četvrti sa 14 bodova. Ta četiri sastava će imati pravo birati suparnike u četvrtfinalu, a to su Medveščak i Innsbruck, kao peti i šesti iz gornjeg dijela ljestvice, Dornbirn, koji je osigurao prvo mjesto u donjem dijelu ljestvice, te Bolzano ili Alba Volan, koji se bore za posljednje mjesto u doigravanju. Uoči posljednjeg kola Bolzano ima dva boda više od Albe.

ZAGREB - Rezultati susreta 14. kola regionalne vaterpolske Jadranske lige igranih u petak: Mornar BS - POŠK   5-5, Jadran (ST) - Mladost  5-9. Na ljestvici vodi Jug CO s maksimalnih 39 bodova, druga Mladost ima 34, treći Jadran (HN) 29, potom slijede Partizan i Mornar BS sa po 16 te Jadran (HN) i POŠK sa po 15 bodova.

ACAPULCO - Hrvatski tenisač Nikola Mektić se s Austrijancem Alexanderom Peyom nije uspio plasirati u finale parova na ATP turniru u Acapulcu, nakon što su u četvrtfinalu svladali druge nositelje Maru Pavića i Olivera Maracha, Mektić i Peya su u polufinalu izgubili od trećih nositelja Britanca Jamiea Murraya i Brazilca Brune Soaresa koji su bili bolji sa 7-5, 6-3. Murray i Soares će u finalu igrati protiv legendarne američke braće blizanaca Boba i Mikea Bryana. U finalu u pojedinačnoj konkurenciji tenisača igrat će Južnoafrikanac Kevin Anderson i Argentinac Juan Martin Del Potro. Anderson je u polufinalu svladao Amerikanca Jareda Donaldsona sa 6-3, 4-6, 6-3, dok je del Potro bio uvjerljiv protiv Nijemca Alexandera Zvereva sa 6-4, 6-2. Kod tenisačica do finala su stigle Švicarka Stefanie Voegele i Ukrajinka Lesja Curenko. Voegele je u polufinalu nadigrala Šveđanku Rebeccu Peterson sa 6-4, 7-6 (5), dok je Curenko bila bolja od Australke Darije Gavrilove sa 6-2, 6-4.

MONTE CARLO - Vratar hrvatske nogometne reprezentacije Danijel Subašić branio je za Monaco koji je u susretu 29. kola francuskog prvenstva kao domaćin svladao Bordeaux sa 2-1 (1-1). Gosti iz Bordeauxa poveli su preko Vade (32), no domaći su uspjeli preokrenuti golovima Jovetića (45) i Ronyja Lopesa (68). Drugoplasirani Monaco sada ima 60 bodova, 11 manje uz utakmicu više od vodećeg Paris SG-a, a pet više uz također utakmicu više od trećeg Marseillea. Bordeaux je deveti sa 36 bodova. U ranije odigranom susretu u petak Nice je svladala Lille sa 2-1 (1-0). Golove za domaće postigli su Balotelli (5) i Cyprien (80), a za goste Luiz Araujo (51). Sedma Nice sada ima 39 bodova, dok je Lille ostao u zoni ispadanja, pretposljednji 19. sa 27, jedan više uz utakmicu manje imaju Toulouse, Angers i Troyes.

MÖNCHENGLADBACH - U prvoj utakmici 25. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia iz Mönchengladbacha i Werder iz Bremena su igrali 2-2 (2-0). Domaći su u prvom poluvremenu poveli sa 2-0 preko Zakarije (5) i Moisandera (33-ag), no gosti su u nastavku stigli do vrijednog boda pogocima Delaneyja (59) i Johannssona (78). Sedma Borussia sada ima 35 bodova, dok je Werder, koji se bori za ostanak, 14. sa 27 bodova. Na vrhu je Bayern sa 60 bodova, 19 više od druge Borussije iz Dortmunda.

KRANJSKA GORA - Austrijanac Marcel Hirscher vodeći je nakon prve vožnje veleslaloma skijaša za Svjetski kup u Kranjskoj Gori, dok je hrvatski predstavnik Filip Zubčić izborio nastup u drugoj vožnji zauzevši 26. mjesto sa 4.29 sekundi zaostatka. Hirscher, koji je prvi krenuo niz stazi Podkoren, bio je neuhvatljiv za konkurenciju, jedini koji je uspio zaostati manje od sekunde za sjajnim Austrijancem bio je Norvežanin Henrik Kristoffersen, koji je drugi sa 73 stotinke slabijim vremenom. Treće mjesto dijele Slovenac Žan Kranjec i Francuz Alexis Pinturault sa po 1.41 sekundom zaostatka. Zubčić je sa starta krenuo s brojem 20, no već na samom je početku napravio nekoliko pogrešaka, a njegov se zaostatak do cilja povećao na velikih 4.29 sekundi. Drugi hrvatski predstavnik na veleslalomu u Kranjskoj Gori Elias Kolega nije uspio završiti prvu vožnju. Druga vožnja na programu je od 12.30 sati.

BIRMINGHAM - Drugog dana natjecanja na Svjetskom dvoranskom atletskom prvenstvu u Birminghamu dijelile su se medalje u četiri discipline, a u njih tri pobjednici su ostvarili najbolje rezultate sezone. Nova svjetska prvakinja na 60 metara je Murielle Ahoure iz Obale Bjelokosti koja je u finalu trčala sjajnih 6.97 sekundi što je novi afrički rekord i šesti rezultat svih vremena. Do srebra je stigla njezina sunarodnjakinja Marie-Josee Ta Lou s vremenom od 7.05 sekundi, pet tisućinki sporija bila je brončana Švicarka Mujinga Kambundji. Odlično je bilo i natjecanje skakača u dalj, a na kraju je slavio 19-godišnji Kubanac Juan Miguel Echevarria sa skokom od 8.46 metara što je najbolji rezultat sezone u svijetu. Echevarria je time popravio svoj osobni rekord za 18 centimetara. Srebro je sa skokom od 8.44 metara, što je novi afrički rekord, osvojio Južnoafrikanac Luvo Manyonga, inače aktualni svjetski prvak na otvorenom iz Londona prošle godine, dok je do bronce stigao branitelj naslova otprije dvije godine iz Portlanda, Amerikanac Marquis Dendy s novim osobnim rekordom od 8.42 metara. I u natjecanju bacačica kugle pobjednica, Mađarica Anita Marton ostvarila je najbolji rezultat sezone u svijetu sa 19.62 metara. Marton je prije dvije godine u Portlandu bila srebrna, a sada je stigla do zlata ispred Jamajčanke Danniel Thomas-Dodd, koja je sa 19.20 metara postavila novi nacionalni rekord, dok je broncu osvojila svjetska prvakinja na otvorenom iz Londona prošle godine Kineskinja Gong Lijao sa 19.08 metara. U natjecanju sedmobojki zlato je osvojila domaća predstavnica Katarina Johnson-Thompson sa 4750 bodova ispred srebrne Austrijanke hrvatskog porijekla Ivone Dadić sa 4700 i brončane Kubanke Yorgelis Rodriguez sa 4637 bodova.

RIJEKA - U pretposljednjem, 8. kolu tradicionalnog 18. Međunarodnog turnira "Cvijet Mediterana" na kojem sudjeluje 10 šahistica iz Ukrajine, Rusije, Gruzije, Slovenije, Srbije i Hrvatske naša reprezentativka Patricija Vujnović uz dosta sreće svladala je Ukrajinku Olgu Prudnikovu. Iako je ostala u završnici sa dva pješaka manje, vješto je iskoristila pasivnost protivničkih figura i inscenirala neobranjiv matni napad. Mirjana Medić je poslije maratonske borbe spasila slabiju završnicu protiv Srpkinje Maje Veličkovski-Nejković, a u domaćem okršaju Ena Cvitan je pobjedom nad Anom Berke pobjega s posljednjeg mjesta. U međusobnom susretu vodeće Elena Tomilova i Evgenija Doluhanova su remizirale, čime je Tomilova praktično osigurala prvo mjesto.

NEW YORK - Rezultati susreta američko-kanadske profesionalne lige u hokeju na ledu NHL igranih u petak:

Florida - Buffalo  4-1
Carolina - New Jersey  3-1
Las Vegas - Ottawa  4-5
Colorado - Minnesota  7-1
Calgary - NY Rangers  1-3
Winnipeg - Detroit  4-3
NY Islanders - Montreal 3-6
Vancouver - Nashville 3-4 - produžetak