Objavljeno: 21.10.2017 u 14:04
Pregledano 49 puta

Autor: icom, Hina

ZAGREB, 21. listopada 2017. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

SPLIT - U derbiju 13. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka i Dinama odigrali 2-2 (1-0), a u dramatičnoj završnici su pala čak tri gola. Hajduk je do 89. minute vodio s 1-0 pogotkom Ante Ercega (38) i bio na pragu velike pobjede, da bi Dinamo u dvije minute preokrenuo na 2-1 golovima Filipa Benkovića (89) i Angela Henriqueza (90+1), a triler na Poljudu okončao je u 94. minuti pogodak Ercega s bijele točke. Dinamo je vodeći na ljestvici Prve HNL s 31 bodom, ispred Rijeke (25) i Hajduka (24).

VINKOVCI - U susretu 13. kola Prve HNL u Vinkovcima su nogometaši Cibalije pobijedili Slaven Belupa s 1-0 (1-0).  Vinkovčani su došli do četvrte pobjede u sezoni zahvaljujući pogotku Marka Dabre iz 34. minute. U 50. minuti je crveni karton dobio napadač gostiju Makedonac Mirko Ivanovski.

ZAGREB - Hrvatska judašica Lea Gobec ostala je bez bronce na Svjetskom juniorskom prvenstvu u judu, kojeg je u subotu u Zagrebu svečano otvorio premijer Andrej Plenković. "Hrvatski judo savez je pokazao zavidnu razinu organizacije, a osim što mi je otac bio judaš, judo je sport u kojem se vidi izniman fair-play i razvoj karaktera. Drago mi je što je Hrvatska domaćin ovog prvenstva, ovo je prava promocija juda, koji bi mogao biti i dijelom i našeg sportskog školskog sustava",  rekao je nakon odgledanog finalnog bloka premijer Plenković, dok su svečanost otvaranja uveličali i zagrebački gradonačelnik Milan Bandić, sportski direktor Međunarodne judo federacije Vladimir Barta i predsjednica Hrvatskog judo saveza Sanda Čorak. U nedjelju 22. listopada, posljednjeg dana prvenstva, na rasporedu je ekipno natjecanje, a Hrvatska će otvoriti protiv Mongolije.

BERLIN - Nogometaši Borussie Dortmund odigrali su 2-2 na gostovanju kod Eintrachta u Frankfurtu, pa se njihova prednost nakon 9. kola Bundeslige sve više topi. Klub iz Dortmunda došao je kao favorit kod bivšega hrvatskoga izbornika Nike Kovača i vodili su s 2-0 pogocima Sahina (19) i Phillipa (57). No, u 64. minuti vratar Borussije Buerki ruši bivšega hrvatskog reprezentativca Antu Rebića, a Haller s "bijele točke" smanjuje na 1-2. Samo četiri minute kasnije Wolf izjednačuje, a gosti dokraja propuštaju nekoliko odličnih prilika za pobjedu. Rebić je bio jedan od najboljih igrača utakmice. Kiks Borussije iskoristio je RB Leipzig koji je domaćom pobjedom nad Stuttgartom (1-0) stigao na treće mjesto sa samo bodom zaostatka za klubom iz Dortmunda. Kod gostiju je Josip Brekalo igrao od 75. minute. Na ljestvici vodi Borussia (D) s 20 bodova koliko ima i drugoplasirani Bayern, koji je sa 1-0 slavio na gostovanju kod HSV-a pogotkom Corentina Tolissa (52).

LONDON - Najveće iznenađenje 9. kola engleskog nogometnog prvenstva priredili su nogometaši Huddersfielda koji su razveselili svoje navijače pobijedivši moćni Manchester United sa 2-1, što je prva prvenstvena pobjeda ovog kluba nad 'crvenim vragovima' još od daleke 1952. godine. Huddersfield su do velikog trijumfa odveli Mooy (28) i Depoitre (33). Za Manchester United pogodak je postigao Rashford (78), ali momčad Josea Mourinha nije uspjela do kraja utakmice spasiti barem jedan bod. Unitedov posrtaj iskoristio je gradski susjed Manchester City koji je pred svojim navijačima sa 3-0 nadigrao Burnley. Strijelci za pobjedu, kojom je Guardiolina momčad stvorila pet bodova prednosti pred drugoplasiranim Unitedom, bili su Aguero (30-11m), Otamendi (73) i Sane (75). Na ljestvici vodi Manchester City sa 25 bodova, a drugi je Manchester United sa 20. Treći je Tottenham sa 17 bodova i utakmicom manje. U nedjelju će biti odigrane posljednje dvije utakmice 9. kola, a u kojima će se sastati Everton - Arsenal (14.30) i Tottenham - Liverpool (17.00).

NEW YORK - U dvobojima NBA lige hrvatski košarkaši Bojan Bogdanović i Dario Šarić imali su solidan učinak, ali su njihove ekipe pretrpjele poraze. Indiana je izgubila od Portlanda 96-114, a Bojan Bogdanović je za 24 minute ubilježio 11 koševa (šut 4-9) i 4 skoka. I Šarićeva Philadelphia je upisala poraz, i to od Boston Celticsa 92-102. Dario Šarić je u 24 minute ostvario 9 koševa (šut 4-10), 10 skokova i 2 asistencije.  Boston su predvodili Kyrie Irving sa 21 košem i Al Horford sa 17 poena.

NEW YORK - Rezultati košarkaške NBA lige:
 Brooklyn Nets - Orlando Magic               126:121
 (Mario Hezonja za 15 minuta ostvario 3 koša, 3 skoka, 1 asistenciju za Orlando)
 Phoenix Suns - Los Angeles Lakers           130:132
 (Dragan Bender za 19 minuta upisao 3 koša i 7 skokova za Phoenix / Ivica Zubac nije igrao za Lakerse)
 Milwaukee Bucks - Cleveland Cavaliers        97:116
 (Ante Žižić nije igrao za Cleveland)

LONDON - Nakon poraza 0-3 od novaka u ligi Brighton&Hove Albiona, trener West Hama Slaven Bilić izjavio je kako nije zabrinut za svoju sudbinu na kormilu kluba, ali da je svjestan realnosti, objavili su britanski mediji. "Ispričavam se navijačima, zaslužili su bolje. Ja sam trener i moja je odgovornost. Ne želim se skrivati iza ničega. No, i prije smo bili u ovakvoj situaciji pa smo je uspjeli preokrenuti. Također, i ranije je bilo nagađanja o mojoj sudbini na kormilu West Hama, ali to nije pitanje za mene, već za upravu kluba", kazao je Bilić. Nogometaši West Hama u petak navečer su u susretu 9. kola engleskog prvenstva pretrpjeli težak poraz (0-3) od novaka u ligi Brighton&Hove Albiona i sada su "čekičari" blizu zone ispadanja, na 17. mjestu, sa osam bodova.
"Znam što osjećam, ali ne mogu o svemu javno govoriti. Nisam zabrinut, uradio sam sve što sam mogao. No, kada kod kuće izgubite 0-3 od Brightona ništa me ne bi iznenadilo", dodao je Bilić.

ZAGREB - Vaterpolisti zagrebačke Mladosti i dubrovačkog Juga CO u svojim su drugim nastupima u regionalnoj Jadranskoj ligi ostvarili druge pobjede, Mladost je kao gost u Beogradu svladala Partizan sa 9-5, dok je Jug CO na svom terenu nadigrao splitski Jadran sa 13-5. Jug CO i Mladost su sa po šest bodova na vrhu ljestvice. Preostale tri utakmice 2. kola igrat će se u subotu, Mornar BS će ugostiti Primorac, dok će POŠK i Primorje gostovati u Crnoj Gori, POŠK kod Jadrana u Herceg Novom, a Primorje kod Budve.