Šport 19. listopada 2017.

Objavljeno: 19.10.2017 u 13:19
Pregledano 57 puta

ZAGREB, 19. listopada 2017. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

ZAGREB - Drugog dana Svjetskog juniorskog prvenstva u judu u Zagrebu, nastupilo je pet hrvatskih judoka, a najdalje je otišla Tihea Topolovec u kategoriji do 57 kilograma.Topolovec, srebrna sa Svjetskog kadetskog prvenstva 2015. godine, kroz dan je pokazala zavidnu formu i koncentraciju te s četiri pobjede došla do polufinala, a zatim i borbe za broncu. Na putu su pale juniorska viceprvakinja Azije Uzbekistanka Sultonova i druga nositeljica Poljakinja Kowalcyzk.

U polufinalu je Tihea izgubila od Mongolke Lkhagvatogoo, zlatne sa seniorskog Grand Prixa Ulaanbaatar g. 2016., a naša predstavnica je poklekla tek u "golden scoreu". Presudila je veća aktivnost Mongolke zbog čega je Topolovec dobila kaznu i upisala poraz. Nažalost, Topolovec je i u borbi za broncu poražena u "golden scoreu" od Belgijanke Libeer, koja je mjesto u četvrtfinalu osigurala pobjedom nad našom Ivom Oberan.

ASTANA - U prvom susretu 3. kola A skupine Europske lige Astana je na svom travnjaku uvjerljivo pobijedila Maccabi Tel Aviv 4-0.Po dva gola zabili su Patrick Twumasi (33, 42) i Junior Kabananga (47, 52).Za Astanu je od 74. minute zaigrao hrvatski nogometaš Marin Tomasov, dok je u gostujućim redovima prvo poluvrijeme odigrao bivši igrač Hajduka Tino Sven Sušić.U drugom susretu iz ove skupine sastaju se Villarreal i praška Slavia.Na ljestvici vode Astana, Villarreal i Slavia sa po četiri boda, dok Maccabi ima jedan bod.

GYOR - U susretu 3. kola skupine 4 europskih kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2019. u Francuskoj, hrvatske nogometašice su u Gyoru odigrale 2-2 protiv Mađarske nakon što su drugi pogodak primile u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.Nakon uvodnog remija kod Ukrajine te varaždinskog poraza od Švedske, izabranice Božidara Miletića su u Gyoru osvojile bod protiv Mađarske. Nažalost, hrvatske nogometašice su drugi pogodak primile u četvrtoj minuti sudačke nadoknade iz slobodnog udarca.Mađarska je povela u 75. minuti golom Henriette Csiszar koja je iskoristila pogrešku naše vratarke Stephanie Bukovec. Izjednačili smo u 79. minuti nakon kornera kojeg je odlično izvela Iva Landeka, a pogodak glavom zabila Sandra Žigić. Samo tri minute kasnije kristina Šundov je pogodila vratnicu nakon ubačaja Izabele Lojne. Do potpunog preokreta je došlo u 90. minuti kada je Isabella Dujmenović nakon kornera dovela Hrvatsku u vodstvo. Žigić je ubacila na drugu vratnicu, Ana Jelenčić je vratila loptu u sredinu, a Dujmenović zabila za vodstvo.Kada se činilo kako će hrvatske nogometašice upisati prvu pobjedu u kvalifikacijama, Csiszar je zabila iz slobodnog udarca za 2-2.

ANTWERPEN - Hrvatski tenisač 38-godišnji Ivo Karlović u četvrtak je zbog ozljede predao susret 2. kola ATP turnira u Antwerpenu protiv 19-godišnjeg Grka Stefanosa Tsitsipasa (122. na ATP listi) kod rezultata 6-7 (4), 6-5 poslije sat i pol igre. U prvom setu bila je samo jedna prilika za "break", a imao ju je Karlović kod 5-5, ali ju nije uspio realizirati. To mu se osvetilo u tie-breaku kojeg je dobio Tsitsipas.
 Oba igrača čvrsto su držala svoje servise i u drugom setu. No, na početku 12. gema, pri vodstvu 6-5, Karlović je ozlijedio lijevi skočni zglob i više nije mogao nastaviti meč. Bio je to njihov drugi međusobni dvoboj, a u svibnju ove godine u Roland Garrosu pobijedio je Karlović.

ZAGREB - Bivši hrvatski nogometni reprezentativac, jedan od šestorice nogometaša sa 100 ili više nastupa za hrvatsku reprezentaciju, Ivica Olić, bit će član stručnog stožera A selekcije pod vodstvom Zlatka Dalića, objavio je u četvrtak Hrvatski nogometni savez (HNS) na svojim stranicama.

INDIANAPOLIS - Drugog dana nove sezone u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu NBA na parket su izašla trojica hrvatskih igrača, a pobjedi se mogao radovati samo Bojan Bogdanović u dresu Indiana Pacersa.

Pacersi su u svojoj prvoj utakmici sezone na domaćem terenu svladali Bogdanovićevu bivšu momčad Brooklyn Netse sa 140-131, a hrvatski je reprezentativac za 29 minuta provedenih na terenu ubacio 14 koševa (šut za dva 4-6, trica 1-3, slobodna bacanja 3-3). Dario Šarić je u dresu Philadelphia 76-ersa sezonu otvorio 115-120 porazom na gostovanju kod Washington Wizardsa.Dragan Bender je s Phoenix Sunsima doživio težak domaći poraz 76-124 od Portland Trail Blazersa, a naš mladi igrač je za 21 minutu postigao dva poena (šut za dcva 0-2, trica 0-3, slobodna bacanja 2-2) uz sedam skokova i jednu blokadu.

ZAGREB - Hrvatski nogometni savez (HNS) navodno pregovara s talijanskim trenerom Carlom Ancelotiijem o preuzimanju hrvatske nogometne reprezentacije, piše talijanski športski list "Gazzetta dello Sport" u četvrtak. Prema pisanju "Gazetta dello Sport", HNS navodno pregovara o tome da Ancelotti, ako Hrvatska u doigravanju pobijedi Grčku i plasira se na SP, vodi 'vatrene' samo na svjetskom prvenstvu iduće godine u Rusiji. Pregovori se navodno vode o cijeni angažmana, a Ancelotti bi, ako stvarno dođe do toga, mogao postati najskuplji hrvatski izbornik.

ISTANBUL - Košarkaši hrvatskog prvaka Cedevite u susretu su 2. kola skupine A Eurokupa pretrpjeli drugi poraz u tom natjecanju, na gostovanju u Istanbulu su izgubili od Darussafake sa 83-85 (24-21, 24-16, 15-22, 20-26). Nakon dva kola u skupini A Unks iz Kazana, Fiat iz Torina i Darussafaka imaju po dvije pobjede, a Cedevita, Levallois i Morabanc po dva poraza. U 3. kolu Cedevita će za tjedan dana ugostiti španjolski sastav Morabanc iz Andore.

ZAGREB - Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Mario Mandžukić postigao je pobjednički pogodak za Juventus u pobjedi 2-1 protiv Sportinga u susretu 3. kola Lige prvaka. U drugom susretu iz ove skupine Barcelona je s igračem manje pobijedila Olympiakos 3-1, dok su Chelsea i Roma u ljepotici večeri odigrali 3-3. PSG i Bayern su upisali očekivane pobjede protiv Anderlechta i Celtica.U skupini B PSG i Bayern su ostvarili očekivane pobjede protiv Anderlechta i Celtica. PSG je u Bruxellesu pobijedio belgijskog prvaka 4-0, dok je Bayern u Munchenu slavio 3-0.