Šport 19. lipnja 2018.

Objavljeno: 19.06.2018 u 03:46
Pregledano 82 puta

ZAGREB, 19. lipnja 2018. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

PETROGRAD - U dvoboju 2. kola A skupine ruski nogometaši su u Petrogradu pobijedili Egipat s 3-1 (0-0) i praktički osigurali osminu finala.

Domaćini SP-a Rusi stigli su i do druge pobjede na prvenstvu, a do nje su došli postigavši tri gola u razmaku od samo 15 minuta drugog dijela. Egipćanima nije pomogao ni nedovoljno oporavljeni Mohamed Salah koji je igrao od prve minute.

U 47. minuti Egipćanin Ahmed Fathy pogodio je nespretno vlastitu mrežu nakon udarca Romana Zobnina, koji je išao daleko pored gola. U 59. minuti nakon proigravanja Marija Fernandesa za 2-0 je zabio iz blizine Denis Čerišev, kojemu je to treći gol na mundijalu. U 62. minuti Artjem Dzjuba povećava na 2-0 iz solo-akcije i preciznog udarca s desetak metara. U 73. minuti Mohamed Salah smanjuje na 1-3 iz jedanaesterca dosuđenog nakon što je Zobnin rukama zaustavio upravo napadača Liverpoola.

Rusi imaju 6 bodova i gol-razliku 8-1 te ih samo nevjerojatni ishodi preostalih utakmica mogu ostaviti bez jednog od prva dva mjesta u skupini.

U srijedu u ovoj skupini igraju Saudijska Arabija i Urugvaj.

1. RUSIJA            2 2 0 0  8-1  6

2. URUGVAJ       1 1 0 0  1-0   3

3. EGIPAT           2 0 0 2  1-4   0

4. S. ARABIJA     1 0 0 1  0-5   0

MOSKVA -
U susretu 1. kola H skupine SP-a u utorak su u Moskvi nogometaši Senegala pobijedili Poljsku s 2-1 (1-0), a oba gola Senegalci su zabili nakon grješaka poljskih igrača. Senegal je poveo u 38. minuti. Veznjak Evertona Idrissa Gueye je odapeo sa 18 metara, a lopta je okrznula poljskog braniča Cioneka te je završila u mreži. Senegal je podebljao vodstvo nakon greške Poljaka u 60. minuti, a strijelac je bio napadač Torina Niang. Utješni pogodak za Poljsku u 86. minuti zabio je Krychowiak.

SARANSK -
U susretu 1. kola H skupine SP-a u utorak su u Saransku nogometaši Japana svladali favorizirane Kolumbijce sa 2-1 (1-1), ali treba istaknuti da je Kolumbija gotovo cijeli susret imala igrača manje jer je već u 3. minuti crveni karton dobio Carlos Sanchez, koji je rukom zaustavio udarac Shinjija Kagawe i slovenski sudac Skomina dosudio je penal, koji je u 6. minuti realizirao Kagawa. Kolumbija dolazi do izjednačenja 39. minuti iz slobodnog udarca sa 17 metara, kojeg je zabio je Quintero. No, u 73. minuti Japanci zabijaju za pobjedu. Korner je izveo Keisuke Honda, a napadač Koelna Yuya Osako glavom trese mrežu.

MOSKVA -
Brazilska superzvijezda Neymar napustio je trening reprezentacije u Sočiju nakon što je osjetio bolove u gležnju desne noge. Brazilski nogometni savez je priopćio da će Neymar ostatak dana provestio na fizikalnoj terapiji te da su bolovi posljedica brojnih startova švicarskih igrača na utakmici u nedjelju navečer. Najskuplji igrač svijeta došao je u Rusiju nedovoljno oporavljen od ozljede pete na desnoj nozi zadobivene u krajem veljače na utakmici PSG - Marseille.

HALLE -
Borna Ćorić je u 1. kolu travnatog ATP turnira u njemačkom Halleu izbacio trećeg igrača svijeta Nijemca Alexandera Zvereva s uvjerljivih 6-1, 6-4. Ćorić protiv Zvereva sada vodi s 3-1 u međusobnim susretima, Borna je slavio u Cinncinatiju 2015., US Openu lani i sada u Halleu, dok je Nijemac dobio dvoboj u Miamiu ove godine. U 2. kolu Ćorić ide na boljega iz dvoboja Nijemca Mollekera i Gruzijca Basilašvilija.

BIRMINGHAM -
Hrvatska tenisačica Petra Martić pobijedila je u 1. kolu travnatog WTA turnira u engleskom Birmighamu 15. igračicu svijeta Amerikanku CoCo Vandeweghe sa 6-3, 6-2. Dućanka je za samo sat vremena igre nadigrala Vandeweghe, osmu nositeljicu turnira, koja je lani igrala polufinale Australian Opena i US Opena, te ima dva četvrtfinala na Wimbledonu. U 2. kolu Birminghama Martić se sastaje s Rumunjkom Miachelom Buzanescu (WTA 30.) koju je dobila lani u Wimbledonu.

BUDIMPEŠTA -
Hrvatska vaterpolska reprezentacija poražena je u 2. kolu Superfinala Svjetske lige u Budimpešti od Španjolske nakon peteraca 10-13 (4-3, 1-4, 3-2, 1-0 - 1-4). Hrvatski vaterpolisti ubilježili su prvi poraz u finalu Svjetske lige, u raspucavanju petercima bolja je bila Španjolska, a utješna je činjenica da je Hrvatskoj u ovoj utakmici ipak pripao jedan bod jer se za pobjedu petercima dodjeljuju 2 boda, ali i poraženom pripada bod. U srijedu Hrvatska igra sa SAD-om u 15.15 sati.

ZAGREB -
Hrvatski prvak Dinamo će u drugom pretkolu Lige prvaka igrati protiv protiv boljeg iz susreta između estonske Flore i izraelskog Hapoel Beer-Sheve, odlučio je ždrijeb održan danas u sjedištu UEFA-e u Nyonu. Izraelski prvak je jedan od najtežih mogućih suparnika u ovoj fazi natjecanja, dok je Flora 11 puta bila prvak Estonije.

ZAGREB -
Hrvatski boksački savez zbog nedavnog nasilnog ispada boksača Filipa Hrgovića traži očitovanje institucija RH te Središnjeg državnog ureda za šport i Hrvatskog olimpijskog odbora, a od samog Hrgovića javnu ispriku, rečeno je u utorak na konferenciji za novinare HBS-a. Naime, osvajač brončane medalje na OI u Rio de Janeiru je 15. lipnja posjetio prostorije HBS-a u kojima je nasilnički nasrnuo na glavnog tajnika HBS-a. Ono što je Hrgovića nagnalo na nervozu jest njegov odnos s bivšim trenerom Leonardom Pijetrajem koji ga je odveo do olimpijskih igara i olimpijske medalje, rekao je na konferenciji za novinare dopredsjednik Hrvatskog boksačkog saveza Mladen Mikolčević. Prije tri mjeseca održan je sastanak HBS-a i Hrvatskog olimpijskog odbora (HOO) na kojem je Hrgović tražio da se pola plaće koju prima Leonard Pijetraj daje njegovom novom treneru Yousefu Hasanu koji bi ga odveo na Igre u Tokyo. No, kako kažu u HBS-u, do toga nije došlo jer je Pijetraj, koji nije nazočio tom sastanku, iznio svoje razloge zašto smatra da cijela plaća treba ostati njemu.

MOSTAR -
Trener zagrebačke Cibone Ivan Velić zadobio je teže tjelesne ozljede u prometnoj nezgodi koja se jučer dogodila nedaleko Mostara, potvrdili su u utorak iz Sveučilišne kliničke bolnice u Mostaru. "Pacijent je hospitaliziran na Odjelu za neurokirurgiju. U pitanju su teške tjelesne ozljede, no izvan je životne opasnosti i trenutačno je stabilno", rekli su iz Sveučilišne kliničke bolnice u Mostaru. Kako se doznaje, Velić je zadobio teži potres mozga. Ivan Velić izabran je za novog košarkaša Cibone početkom lipnja.

ZAGREB -
"Nakon odlaska iz Barcelone odlučio sam potražiti novi izazov izvan Španjolske, a Zagreb i Cedevita su idealno mjesto za to. S kim god sam razgovarao, od igrača do trenera, o Cedeviti sam čuo samo pohvale", rekao je španjolski 42-godišnji stručnjak Sito Alonso, novi trener prve momčadi peterostrukog prvaka Hrvatske, koji je u utorak predstavljen u Cedevitonom domu košarke na Zagrebačkom velesajmu.

ROŠČINO
- Nakon šokantnog dana u kojem je Nikola Kalinić izbačen iz reprezentacije, "Vatreni" su se vratili svom ustaljenom ritmu. Napadač Milana je 'završena priča' i sve misli hrvatskih igrača okrenute su prema utakmici s Argentinom u kojoj možemo osigurati kartu za osminu finala. Reprezentacija je u prijepodnevnom terminu trenirala na stadionu u Roščinu, a večeras će otputovati u Nižnji Novgorod gdje je u četvrtak očekuje ogled 2. kola D skupine svjetskog prvenstva u Rusiji. Sastav 'kockastih' za utakmicu protiv Argentine još uvijek je upitan. Hrvatska će u srijedu trenirati na stadionu Nižnji Novgorod koji prima 44,899 gledatelja, a dan kasnije je utakmicu s početkom u 20.00 sati po hrvatskom vremenu.

ROŠČINO - Premda aktualne svjetske doprvake predvodi argentinski 'čarobnjak' Lionel Messi, hrvatska reprezentacija u ovom trenutku ima kvalitetniju veznu liniju, što bi se moglo pokazati ključnim u dvoboju 2. kola D skupine svjetskog prvenstva u Rusiji. "Slažem se, imamo sjajnu veznu liniju, ali smo jaki i na ostalim pozicijama. Odlična smo ekipa i ne trebamo se previše bojati suparnika. Izuzev Messija, imamo bolje igrače, ali naravno da ih respektiramo. Trebamo gledati i sebe, ne samo druge," kazao je Mateo Kovačić na novinarskoj konferenciji u hrvatskom taboru u Roščinu. Smatra kako naša ekipa nije slabija od Argentine, ali respekt je prisutan.''Imamo snagu za Argentinu. Kako smo respektirali Nigeriju, tako ćemo i njih. Ali moramo razmišljati o svojoj igri. Spremni smo i svi igrači su motivirani za prolazak skupine."

ROŠČINO - Nakon što je dvije godine bio daleko od hrvatske reprezentacije, Ante Rebić se dolaskom novog izbornika Zlatka Dalića izborio za mjesto u početnih jedanaest 'Vatrenih'. "Meni je čast biti ovdje. Nije bitno hoću li biti na klupi ili zaigrati. Dvije godine nisam bio pozivan u reprezentaciju, pa bio sam na klupi, a sada sam spojio četiri nastupa u kontinuitetu.," kazao je krilni igrač Eintrachta iz Frankfurta, dodavši: "Dajem sve od sebe, poštujem ekipu i stavljam je na prvo mjesto, a to se vidi i po zalaganju," kazao je Rebić.

VOLGOGRAD - U susretu 1. kola skupine G na Svjetskom nogometnom prvenstvu Engleska je pobijedila Tunis s 2-1 (1-1). Engleska je povela golom Harryja Kanea u 11. minuti, na 1-1 poravnao je Ferjani Sassi (35-11m) da bi pobjedu Engleskoj osigurao Kane svojim drugim golom u prvoj minuti sudačke nadoknade.
U prvom susretu ove skupine Belgija je ranije u ponedjeljak u Sočiju sa 3-0 (0-0) svladala Panamu golovima Driesa Mertensa (47) i Romelua Lukakua (69, 75).

WASHINGTON - Trener novih NHL prvaka, hokejaša Washington Capitalsa Barry Trotz podnio je ostavku na svoju dužnost samo 10 dana nakon što je momčadi iz američkog glavnog grada osigurao prvi Stanley Cup u 44-godišnjoj povijesti.