Šport 18. listopada 2017.

Objavljeno: 18.10.2017 u 09:02
Pregledano 51 puta

ZAGREB, 18. listopada 2017. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

ZAGREB - Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Mario Mandžukić postigao je pobjednički pogodak za Juventus u pobjedi 2-1 protiv Sportinga u susretu 3. kola Lige prvaka.

U drugom susretu iz ove skupine Barcelona je s igračem manje pobijedila Olympiakos s 3-1, dok su Chelsea i Roma u ljepotici večeri odigrali 3-3. PSG i Bayern su upisali očekivane pobjede protiv Anderlechta i Celtica.

Juve su dugo mučio protiv Sportinga, a dvoboj je prelomio Mandžukićev pogodak šest minuta prije kraja utakmice.

Sporting je stigao do vodstva u 12. minuti nakon autogola Alexa Sandra. Brazilac je u istoj akciji imao dvije tragične reakcije koje su portugalski sastav dovele u vodstvo. Prvo je promašio loptu nakon čega je Martins izašao sam pred Buffona. Njegov udarac je Buffon obranio, ali je na odbijenu loptu natrčao Sandro i pospremio je u vlastitu mrežu.

Juventus je izjednačio u 28. minuti krasnim golom Miralema Pjanića iz slobodnjaka. U nastavku susreta Juve je pritiskao, ali se Sporting odlično branio. Sve dok se nije ukazao 'super Mario'. Douglas Costa ubacio je s lijevog krila, a Mandžo se sjajno snašao i u padu glavom zabio za vodstvo Juventusa.

Juventus je ovom pobjedom produžio domaći niz bez poraza u LP na 25 utakmica, dok je Sporting i nakon 14 gostovanja u Italiji bez pobjede.

U drugom susretu Barca je pobijedila 3-1 upisavši treću pobjedu premda je cijelo drugo poluvrijeme igrala s igračem manje.

Barcelona je povela u 18. minuti nakon autogola Dimitrisa Nikolaoua. Deulofeu je ubacio s desne strane, a Nikolaou nespretno skrenuo loptu u svoj gol. Do konca prvog poluvremena Barca je imala još nekoliko prilika, no umjesto da razriješi dvojbe oko pitanja pobjednika situacija se zakomplicirala u 42. minuti kada je Gerard Pique 'pocrvenio'. Pique je zabio gol, ali je loptu ugurao u mrežu rukom zbog čega je dobio drugi žuti karton i Barca je koncem prvog dijela ostala s igračem manje.

Nade Grka da bi na Camp Nou mogli do čuda ugasio je Lionel Messi sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca u 62. minuti. Samo dvije minute kasnije Lucas Digne je zabio za 3-0 i tako otklonio sve dvojbe oko pitanja pobjednika. Nikolaou je 89. minuti tek ublažio poraz. Ivan Rakitić je za Barcu zaigrao od 67. minute

Na ljestvici vodi Barcelona s devet bodova, Juventus ima šest, Sporting tri, a Olympiacos je na začelju bez bodova.

U skupini B PSG i Bayern su ostvarili očekivane pobjede protiv Anderlechta i Celtica. PSG je u Bruxellesu pobijedio belgijskog prvaka 4-0, dok je Bayern u Munchenu slavio 3-0.

PSG je poveo već u drugoj minuti golom Kyliana Mbappea, a isti je igrač u 44. minuti glavom lijepo asistirao Edisonu Cavaniju za 2-0. Neymar je u 64. zabio za 3-0, a pobjedu PSG-a potvrdio je Angel di Maria u 88. minuti. Pobjeda Parižana je mogla biti i uvjerljivija da Neymar nije 'briljirao' u sebičnosti.

Za PSG je ovo bila treća pobjeda u skupini uz razliku pogodaka 12-0, dok je Anderlecht upisao i treći poraz bez postignutog gola (0-10).

U drugom susretu njemački prvak je u prvoj europskoj utakmici pod vodstvom novog trenera Juppa Heynckesa rutinski stigao do bodova. Golove za pobjedu Bavaraca zabili su Thomas Muller (17), Joshua Kimmich (29) i Mats Hummels (51). Jozo Šimunović nije nastupio za škotski sastav.

Na ljestvici vodi PSG s devet bodova, Bayern ima šest, Celtic tri, a Anderlecht je bez bodova.

U skupini A Manchester United je u Lisabonu pobijedio Benficu 1-0 golom Marcusa Rashforda u 65. minuti.

Utakmicu je obilježio rekord mladog vratara Benfice, 18-godišnjeg Mile Svilara koji je postao najmlađi golman u povijesti Lige prvaka. Svilar je oborio 15 godina star rekord kojeg drži Španjolac Iker Casillas. Slavni Španjolac je 2002. godine debitirao u LP sa 18 godina, tri mjeseca i 26 dana, dok Svilar ima 18 godina, jedan mjesec i 22 dana.

Svilar je rođen u belgijskom Antwerpenu i sin je legendarnog vratara Vojvodine Ratka Svilara. Trenutačno je vratar juniorske reprezentacije Belgije premda ga čelnici Nogometnog saveza Srbije pokušavaju nagovoriti da promijeni državljanstvo.

U drugom susretu Basel je u Moskvi iznenadio CSKA pobijedivši 2-0. Golove su postigli Taulant Xhaka u 29. i Oberlin u 90. minuti.

Na ljestvici vodi Manchester United s devet bodova, Basel ima šest bodoba, CSKA tri, a Benfica je bez bodova.

U skupini C Chelsea i Roma su odigrali fantastičnu utakmicu sa šest golova i nizom prilika na obje strane. Na koncu je završilo 3-3.

Engleski prvak je poveo 2-0 golovima Davida Luiza (11) i Edena Hazarda (37), no gosti su odličnom igrom u nastavku uspjeli okrenuti rezultat, a junak je bio dvostruki strijelac Edin Džeko. Prednost domaćina smanjio je Aleksandar Kolarov u 40. minuti, a izjednačio je Džeko sjajnim pogotkom u 64. minuti. Fazio je s centra poslao visoku dugu loptu u šesnaesterac Chelseaja, a Džeko iz prve opalio posred gola. BiH napadač je u 70. minuti doveo Talijane u vodstvo, nakon što je Kolarov ubacio iz slobodnog udarca. No, samo pet minuta kasnije izjednačio je Hazard svojim drugim golom na utakmici.

U drugom susretu Karabag je priredio iznenađenje odigravši u Bakuu 0-0 protiv Atletico Madrida. Karabag je u prva dva kola upisao dva poraza primivši ukupno osam golova, no protiv Atletica su uspjeli izboriti remi.

Atletico je dominirao, imao je nekoliko lijepih prilika, a posljednjih 15 minuta i igrača više, ali je obrana Karabaga izdržala. Najbolju priliku na utakmici imao je Antoine Griezmann koji u 40. minuti izbio sam ispred domaćeg vratar, ali je Ibrahim Šehić sjajno reagirao.

Karabag je u 75. minuti ostao bez isključenog Dina Ndlovua, koji je dobio drugi žuti karton zbog simuliranja. Međutim, francuski sudac Ruddy Buquet je vrlo lako mogao dosuditi i kazneni udarac za domaćine umjesto isključenja.

Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko odigrao je cijeli susreta za španjolski sastav.

Na ljestvici vodi Chelsea sa sedam bodova, Roma ima pet bodova, Atletico Madrid dva, a Karabag jedan bod.

VARAŽDIN - Nogometaši Cibalije izborili su plasman u osminu finala hrvatskog nogometnog Kupa nakon što su u susretu 16-ine finala na gostovanju pobijedili drugoligaša Varaždin s 2-1. Gosti su poveli u 69. minuti golom Marka Dabre, a dvije minute kasnije na 2-0 je povisio Špiro Peričić. Josip Golubar je pogotkom u 81. minuti vratio nadu domaćinu, ali su gosti u preostalom vremenu uspjeli obraniti pogodak prednosti. Susret Varaždina i Cibalije prvotno se trebao igrati 20. rujna, no utakmica je odgođena zbog vremenskih nepogoda. Cibalija će u osmini finala gostovati u Puli protiv Istre 1961, a utakmica je na rasporedu 25. listopada.

BEČ - Nakon poraza od AEK-a i Milana, nogometaše hrvatskog prvaka Rijeke u četvrtak u Beču očekuje susret 3. kola D skupine Europske lige protiv Austrije. Austrijski sastav je u prva dva kola ubilježio uvjerljiv poraz na domaćem travnjaku od Milana (1-5), te je osvojio vrijedan bod na gostovanju kod AEK-a (2-2). " Očekivanja su velika, ali ne treba nas zavarati njihova lošija forma u posljednje vrijeme. Ova utakmica će biti drukčija. Moramo biti pravi, agresivni, stajati blizu igrača, dati maksimum i rezultat će doći," rekao je veznjak Rijeke Domagoj Pavičić. Utakmica između Austrije i Rijeke igra se u četvrtak u 21:05, dok se u drugom susretu iz skupine sastaju Milan i AEK. Nakon dva kola vodi Milan sa šest bodova, AEK ima četiri boda, Austrija jedan, a Rijeka je na začelju bez bodova.

LUČKO - Mladi nogometaši Lokomotive izborili su plasman u 2. kolo juniorske Lige prvaka nakon što su u uzvratnom susretu 1. kola u Lučkom odigrali 2-2 protiv Dinama iz Bukurešta i tako obranili pobjedu od 2.0 iz prve utakmice. Golove za Lokomotivu zabili su Nikola Krajnović (42) i Marko Vranjković (90), dok su strijelci za goste bili Florin Vasile (36-11m) i Geani Cretu (87). Dinamo je od 79. igrao s igračem manje nakon što je isključen Liviu Gheorge. Lokomotiva se kao hrvatski juniorski prvak nalazi u "Champions Path" grupi gdje se igra na ispadanje, dok u "Champions League Path" igraju klubovi koji nastupaju u seniorskoj Ligi prvaka, a juniorske skupine su identične kao i kod A sastava. Momčad Jerka Leke u 2. kolu će igrati protiv boljeg iz susreta sarajevskog Željezničara i bugarskog Ludogoreca. Prvi susret je završio 1-1.

ZAGREB - Rezultati susreta 2. kola s WTA turnira tenisačica u Moskvi i Luxembourgu igranih u srijedu:

WTA Luxembourg:

Monica Puig (Pur) - Alison Van Uytvanck (Bel) 7-6 (2), 7-6 (1)

Kiki Bertens (Niz/2) - Andrea Petković (Njem) 6-2, 2-1 - predaja

CHICAGO - Krilni košarkaš NBA momčadi Chicago Bullsa Bobby Portis kažnjen je s osam utakmica zabrane igranja zbog fizičkog napada na suigrača Nikolu Mirotića na treningu. Portis je reagirao na Mirotićeve verbalne provokacije te ga je udario toliko jako da je Španjolac crnogorskih korijena zadobio potres mozga i višestruki prijelom vilice zbog čega će morati pauzirati oko mjesec i pol dana. "Bobby Portis nije loš dečko, ali je pogriješio", rekao je dopredsjednik Bullsa John Paxson. "Razočaravajuće je kada se dogodi ovakav incident jer smo mi jedna velika obitelj. Ipak, ne smijemo dopustiti da nam uništi sezonu", kazao je trener momčadi iz Chicaga Fred Hoiberg.

BAKU - U prvom susretu trećeg kola C skupine nogometne Lige prvaka Karabag i Atletico Madrid su u Bakuu odigrali bez pogodaka. Atletico je dominirao, imao je nekoliko lijepih prilika, a posljednjih 15 minuta i igrača više, ali je obrana Karabaga izdržala. Najbolju priliku na utakmici imao je Antoine Griezmann koji u 40. minuti izbio sam ispred domaćeg vratar, ali je Ibrahim Šehić sjajno reagirao. Karabag je u 75. minuti ostao bez isključenog Dina Ndlovua, koji je dobio drugi žuti karton zbog simuliranja. Međutim, francuski sudac Ruddy Buquet je vrlo lako mogao dosuditi i kazneni udarac za domaćine umjesto isključenja. Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko odigrao je cijeli susreta za španjolski sastav.

U drugom susretu iz ove skupine večeras se sastaju Chelsea i Roma. Na ljestvici vodi Chelsea sa šest bodova, Roma ima četiri boda, Atletico Madrid dva, a Karabag jedan bod.

ZAGREB - Prvog dana Svjetskog juniorskog prvenstva u judu koje se održava u Zagrebu nastupila su dva hrvatska predstavnika, Lovro Lacković (do 60 kg) i Ana Viktorija Puljiz (do 44 kg), te su izgubili u prvim nastupima. Lacković je u prvom kolu išao na Kolumbijca Rojasa. U izjednačenoj borbi, u kojoj je Kolumbijac bio nešto aktivniji, Lacković je pao na wazari u posljednjoj sekundi borbe i završio svoj nastup u Zagrebu. Puljiz, aktualna europska kadetska prvakinja, koja je u tek prvoj juniorskoj godini, na Svjetsko juniorsko prvenstvo je došla skupljati iskustvo. Protiv Kazahstanke Abuzakinove se dobro držala, a u jednom zahvatu je sudac vidio "tapkanje" Puljiz te sudio ippon za Kazahstanku.

ZÜRICH - Međunarodna nogometna federacija (FIFA) platit će putne troškove Australiji, Hondurasu, Novom Zelandu i Peruu za utakmice dodatnih kvalifikacija za plasman na svjetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji. Svaki od ova četiri nogometna saveza dobit će po 150.000 dolara za troškove puta. FIFA je donijela ovu odluku na zahtjev Novog Zelanda koji je imao najvećih problema u organizaciji svog putovanja u Peru. Novi Zeland će u play-offu za plasman na SP igrati protiv Perua. Prva utakmica je 11. studenog u Wellingtonu, a uzvrat je 15. studenog u Limi. Za SP se bore i Honduras i Australija. Prva utakmica je 10. studenog u San Pedro Suli, a uzvrat je pet dana kasnije u Sydneyju.

ZAGREB - U finalu azijske nogometne Lige prvaka igrat će japanska Urawa Reds Diamonds i saudijski Al Hilal. Nakon što je Al Hilal u utorak izbacio iranski Perspolis Branka Ivankovića, Urawa je danas u Saitami pred 45.000 gledatelja pobijedila kineski Shanghai SIPG 1-0 nakon što je prva utakmica završila 1-1. Pobjednički pogodak postigao je brazilski napadač Rafael da Silva u 11. minuti utakmice. Shanghai SIPG je mogao izjednačiti koncem prvog dijela, ali je Hulk bio neprecizan. Bivši napadač Zenita i Porta je imao lijepu priliku i u nastavku, ali je još jednom loše pucao. Urawa će u finalu igrati protiv saudijskog Al Hilala koji je ukupnim rezultatom 6-2 izbavio Perspolis. Saudijci su u prvom susretu slavili 4-0, a potom u uzvratu odigrali 2-2. Ivankovićev sastav je vodio 1-0 i 2-1, ali su gosti oba puta uspjeli izjednačiti. Oba gola za Perspolis zabio je Godwin Mensha (16, 61), dok je dvostruki strijelac za Al Hilal bio Omar Kharbin (30-11m, 76). Urawi će to biti drugo finale nakon što je slavila 2007. godine, dok je saudijskom klubu ovo šesti plasman u finale azijske LP, a do sada je dva puta pobijedio (2000, 1991). Prva finalna utakmica je 18. studenog u Riyadhu, a uzvrat je 25. studenog u Saitami.

OAKLAND - Golden State Warriors su sinoć porazom počeli obranu naslova prvaka, Houston Rocketsi su ih pobijedili sa 122-121, dok je Cleveland Cavaliers u prvoj utakmici sezone upisao pobjedu protiv Boston Celticsa od 102-99. Golden State je, u prvoj utakmici sezone kojoj je prethodila svečanost podjele prstenja prvaka NBA, imao priliku za pobjedu, ali je Stephen Curry promašio tricu pet sekundi prije kraja, a Kevin Durant je šutirao prema košu, ali prekasno.  Na Istoku Cleveland je slavio protiv Bostona, a LeBron James je zabio 29 koševa, od čega 13 u zadnjoj četvrtini za pobjedu Clevelanda. Kevin Love je dodao 15 koševa za Cavse, a Derrick Rose 14 u svom prvom nastupu za Cavse. Ante Žižić nije igrao.

ZAGREB - Aktualni europski prvak Real Madrid i Tottenham odigrali su 1-1 na Santiago Bernabeu u susretu 3. kola H skupine Lige prvaka, a istim je rezultatom završio i ogled APOEL-a i Borussije Dortmund.

Luka Modrić je odigrao cijeli susret za Real, dok se Mateo Kovačić još nije oporavio od ozljede i nije nastupio za 'Kraljevski klub'. Na ljestvici vode Real Madrid i Tottenham s po sedam bodova, dok Borussia Dortmund i APOEL imaju po bod.

U skupina F Manchester City je pobijedio Napoli s 2-1, dok je Šahtar istim rezultatom u Rotterdamu slavio protiv Feyenoorda. Na ljestvici vodi Manchester City s maksimalnih devet bodova, Šahtar je drugi sa šest bodova, Napoli ima tri boda, a Feyenoord je na začelju bez bodova.

U Skupina E Liverpool je na gostovanju 'razbio' Maribor sa 7-0. Dejan Lovren je odigrao cijeli susret za Liverpool.Golijadu su vidjeli i gledatelji u Moskvi gdje je Spartak deklasirao Sevillu s 5-1, a junak utakmice bio je Nizozemac Promes koji je zabio dva gola i upisao dvije asistencije.Na ljestvici vode Liverpool i Spartak sa po pet bodova, Sevilla ima četiri boda, a Maribor jedan bod.

U skupini G Bešiktaš je upisao i treću pobjedu porazivši na gostovanju Monaco s 2-1. RB Leipzig i Porto su odigrali sjajno prvo poluvrijeme s pet golova, dok su u nastavku mreže mirovale. Na koncu je bilo 3-2 za njemački sastav. Na ljestvici vodi Bešiktaš s devet bodova, RB Leipzig ima četiri boda, Porto tri, a Monaco jedan bod.

ZAGREB - Košarkaški klub Cibona sklopio je ugovor s još jednim Amerikancem 30-godišnjim bekom Jahmarom Clintonom Lamontom Youngom, objavljeno je u srijedu na klupskim stranicama. Young je već igrao na ovim prostorima, 2010. godine je potpisao za Crvenu Zvezdu, a jedan kratak period igrao je i za Široki. Iza njega je bogata klupska karijera, osim navedenih klubova nastupio je još i za Spirou Charleroi, Ventspils, Orleans Loiret Basket, Nizhny Novgorod, Paris – Levallois i Hapoel Haifa. Posljednji klub u kojem je igrao bio je Huracanes del Atlantico iz Dominikanske Republike.

BUDIMPEŠTA - Njemački nogometni stručnjak Bernd Storck (54) napustio je kormilo mađarske nogometne reprezentacije nakon neuspjeha u kvalifikacijama za svjetsko prvenstvo 2018. godine.Mađari su u skupini B osvojili treće mjesto s 13 bodova, čak 14 manje od Portugala i Švicarske. U 10 utakmica upisali su čak pet poraza što su čelnici saveza označili neuspjehom. Storck je vodio mađarsku reprezentaciju od srpnja g. 2015.