Šport 16. svibnja 2018.

Objavljeno: 16.05.2018 u 13:31
Pregledano 85 puta

ZAGREB, 16. svibnja 2018. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

DUBROVNIK- Vaterpolisti Juga CO slavili su u prvoj finalnoj utakmici prvenstva Hrvatske protiv zagrebačke Mladosti u Dubrovniku s 14-5 (3-0, 4-1, 3-2, 4-2) i u finalnoj seriji na tri pobjede poveli s 1-0. Jug je u prvom dvoboju na svom plivalištu u Gružu potvrdio dominaciju, a susret je praktički bio odlučen već u drugoj četvrtini kada su Dubrovčani poveli s 7-0. Prvi gol zagrebačka momčad zabila je tek tri minute prije kraja druge četvrtine. Kod Juga su prednjačili Marko Ivanković, Maro Joković i Javi Garcia s po tri gola, a kod Mladosti su Lovre Miloš i Andrija Bašić zabili po dva pogotka. Mladost je prvakom zadnji puta bila 2008., a već tri i pol godine nisu slavili protiv Juga. Druga utakmica se igra u Zagrebu 19. svibnja, a treća u Dubrovniku 22. svibnja.

RIM - Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 3. kolo ATP turnira u Rimu svladavši u srijedu u nastavku jučer prekinutog susreta Amerikanca Ryana Harrisona s 6-7 (3), 6-1, 7-6 (1). Taj dvoboj je u utorak prekinut kod rezultata 6-6 u gemovima, Harrison je bolje odigrao "tie-break", ali je Čilić onda dominirao u preostala dva seta.I u 13. igri prvog seta mogao je slaviti Marin, poveo je s 3-0, ali je potom 57. igrač svijeta Harrison nanizao čak sedam poena zaredom. Čilić je "prohujao" drugim setom, kojeg je dobio 61, a u trećem setu je peti igrač svijeta napravio "break" za 3-2, kojeg ipak nije uspio potvrditi na svoj servis. Uporni Harrison, koji je vraćao i čekao Marinove pogreške, a to se najbolje vidi po omjeru winnera (42-18) u korist Marina, uspio je odvesti set u 13. igru. Za razliku od "tie-breaka" prvoga seta, Čilić je ovoga puta bio koncentriraniji, poveo je s 5-0 i priveo dvodnevni meč kraju. Bio je to osmi međusobni meč Čilića i Harrisona, a Međugorac je ubilježio sedmu pobjedu. U osmi finala Čilića čeka boljega Francuza Benoita Pairea.

FRANKFURT - Austrijanac Adi Huetter naslijedit će Niku Kovača na trenerskoj klupi Eintrachta iz Frankfurta, objavio je njemački klub.Huetter (48) je ove sezone osvojio s Young Boysima iz Berna naslov švicarskog prvaka, prvi za taj klub nakon 1986. godine. Bivši trener RB Salzburga potpisao je ugovor do 2021. godine.Bivši hrvatski izbornik Kovač sljedeće sezone će voditi minhenski Bayern, a upravo protiv Bavaraca u subotu u finalu Njemačkog kupa Kovač će imati zadnju utamicu na klupi Eintrachta.

ANCONA - Britanac Simon Yates pobjednik je 11. etape biciklističke utrke 'Giro d' Italia', 156 km dugačke dionice od Assisija do Osima.Yates je do druge etapne pobjede na ovogodišnjem Giru stigao s dvije sekunde prednosti ispred Nizozemca Toma Dumoulina, a treći je s pet sekundi zaostatka bio Talijan Davide Formolo.U ukupnom poretku bodi Yates sa 47 sekundi prednosti pred Dumolinom, dok trećeplasirani Francuz Thibaut Pinot ima više od minute zaostatka.U četvrtak je na rasporedu 214 km dugačka dionica od Osima do Imole.

RIM - Hrvatska tenisačica Donna Vekić nije se uspjela plasirati u 3. kolo WTA turnira u Rimu, gdje ju je u 2. kolu svladala 13. nositeljica, Amerikanka Madison Keys, sa 7-6 (2), 7-6 (0) nakon jednog sata i 53 minuta vrlo neizvjesnog dvoboja.Amerikanka je bolje počela dvoboj i povela sa 4-0. No, 21-godišnja Osječanka se vratila, spasila dvije set-lopte u osmom gemu i nakon 'breaka' za vodstvo 6-5 došla do servisa za prvi set. No, do set-lopte nije stigla. Keys je novim 'breakom' stigla do odlučujućeg 13. gema u kojem je naša tenisačica ostala na dva poena.U drugom setu Vekić je uz jedan 'break' povela sa 4-1. No, Keys je nizom od tri gema izjedačila na 4-4. I drugi set je došao do 'tie-breaka' u kojem je Keys bila nadmoćna i ostavila Vekić bez poena.Amerikanka će u osmini finala igrati protiv prve tenisačice svijeta, Rumunjke Simone Halep, koja je prepustila svega jedan gem Japanki Naomi Osaki.

ZAGREB - U Kaptol Boutique Cinema u srijedu je održano predstavljanje dokumentarnog filma "Vatreni", meksičkog redatelja Edsona Ramireza, koji donosi priču o hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji i njezinom putu do bronce na svjetskom prvenstvu u Francuskoj 1998. godine.Film je napravljen u nezavisnoj produkciji, a govori o osamostaljenju Hrvatske, povijesnom i društvenom kontekstu u kojem sudjeluju i nogometaši koji su osvojili brončanu medalju u Francuskoj."Kao dječak sam pratio hrvatske sportaše, pogotovo nogometaše, ali i Tonija Kukoča u Chicago Bullsima, te hrvatski nastup na Olimpijskim igrama u Barceloni. Znao sam i za rat u vašoj zemlji. Na svjetskom prvenstvu u Francuskoj gledao sam vaše igrače kako hrabro izlaze na teren i igraju nevjerojatan nogomet i vjerojatno mi se tada usadila ideja da snimim film o njima," kazao je Ramirez.Meksički redatelj je kazao kako su ga naši igrači oduševili i tijekom snimanja filma, priznavši kako je uživao u ovom projektu."Svi su oni velike zvijezde, ali svi su bili tako normalni i jednostavni. Oduševile su me njihove emocije koje smo prenijeli na film. Najveći problem nam je bio izbacivati kadrove jer smo snimili sjajne stvari," kazao je.