Šport 15. lipnja 2018.

Objavljeno: 15.06.2018 u 13:29
Pregledano 121 puta

ZAGREB, 15. lipnja 2018. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

SOČI - U utakmici 1. kola B skupine Svjetskog prvenstva u Sočiju su nogometaši Španjolske i Portugala su odigrali 3-3 (1-2).

U odličnoj i uzbudljivoj utakmici europski prvaci Portugalci su dvaput vodili, a nakraju se dvije minute prije kraja spasili poraza predivnim golom trostrukog strijelca Cristiana Ronalda.

Portugal je poveo u 4. minuti pogotkom Cristiana Ronalda iz kaznenog udarca kojeg je sam izborio, a Španjolci su izjednačili u 24. minuti nakon solo-akcije Diega Coste. U 44. minuti udarac Ronalda s 20 metara španjolski vratar David de Gea neobjašnjivo propušta u mrežu, da bi u 55. minuti na 2-2 izjednačio Costa nakon dodavanja Busquetsa.

U 58. Nacho Fernandez dovodi Španjolce u vodstvo od 3-2 fantastičnim volejem s 20 metara, koji se odbio od obje vratnice i odsjeo u mreži. Na 3-3 je izjednačio u 88. minuti Ronaldo, atraktivnim golom iz slobodnog udarca s 20-tak metara.

Ranije je u ovoj skupini Iran pobijedio Maroko s 1-0 autogolom Aziza Bouhaddouza u petoj minuti sudačke nadoknade.

U 2. kolu 20. lipnja igraju Portugal - Maroko i Španjolska - Iran.

1. IRAN        1 1 0 0  1-0 3

2. PORTUGAL    1 0 1 0  3-3 1

ŠPANJOLSKA  1 0 1 0  3-3 1

4. MAROKO      1 0 0 1  0-1 0

PETRTOGRAD -
U susretu 1. kola B skupine na SP u Rusiji u petak su u Petrogradu nogometaši Irana svladali Maroko s 1-0 (0-0) autogolom Aziza Bouhaddouza u petoj minuti sudačke nadoknade. Većinu prvog poluvremena nogometaši Maroka su bili bolji, stvorili su tri dobre prilike, ali u završnici su mogli doživjeti "hladan tuš". U drugom poluvremenu svjedočili smo jalovoj i nepovezanoj igri. I kad se očekivalo da će susret završiti bez golova, šok za igrače Maroka u petoj minuti sudačke nadoknade. Iz slobodnog udarca branič Irana Hajisafi ubacio je u peterac, a igrač Maroka Aziz Bouhaddouz glavom je pogodio vlastitu mrežu. U drugoj utakmici B skupine večeras u 20 sati sastaju se Portugal i Španjolska.

JEKATERINBURG -
Nogometaši Urugvaja pobijedili su Egipat s 1-0 (0-0) u utakmici 1. kola skupine A Svjetskog prvenstva u Rusiji, koja je odigrana u petak u Jekaterinburgu. Strijelac pobjedničkog pogotka bio je branič Atletico Madrida Jose Maria Gimenez, koji je u 89. minuti glavom zatresao mrežu odličnog egipatskog vratara El Shenawyja.  Unatoč najavama, za Egipćane nije nastupio napadač Liverpoola Mohamed Salah. Utakmicu je odgledao s klupe, još uvijek nezaliječen od ozljede ramena zarađene na finalu Lige prvaka. Nakon kompletiranog prvog kola u skupini A vodeća je Rusija koja je sa 5-0 na otvaranju svladala Saudijsku Arabiju. Urugvaj je drugi, također s tri boda, a Egipat i Saudijska Arabija su bez bodova. U 2. kolu igraju Rusija - Egipat i Saudijska Arabija - Urugvaj.

KALINJINGRAD -
Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić naglasio je kako je ova generacija napokon spremna napraviti veliki rezultat na Svjetskom prvenstvu u Rusiji. Na pitanje je li ovo možda i posljednja prilika jedne velike generacije za veliki rezultat, hrvatski kapetan je naglasio kako se nada da pritisak neće sputati naše igrače. "Dosta se to spominje, ali nas ne opterećuje. Vidjet ćemo što će biti nakon SP-a. Sada se moramo fokusirati na sutrašnju utakmicu i na one koje dolaze. Spremni smo napokon napraviti rezultat koji ova ekipa objektivno može napraviti. Nadam se da nas pritisak neće sputati", kazao je Modrić. Engleske novinare je zanimalo što Modrić misli o sudskoj presudi Zdravku Mamić, no hrvatskom kapetanu nije najbolje sjelo to pitanje. "Koliko dugo ste smišljali ovo pitanje," upitao je Modrić engleskog novinara. "Ovo je svjetsko prvenstvo," dodao je, nakon čega je glasnogovornik Tomislav Pacak zatražio drugo pitanje.

Izbornik nigerijske nogometne reprezentacije Gernot Rohr smatra kako će nedjeljni dvoboj protiv Hrvatske u 1. kolu D skupine svjetskog prvenstva biti sudar mladosti i momčadi pune zvijezda."Hrvatska ima momčad prepunu zvijezda, no mi imamo mladost i karakter. Hrvatska reprezentacija je sastavljena od igrača koji su igrali u finalu Lige prvaka, finalu Europske lige, te najjačim europskim ligama. Mi nemamo toliko igrača u vrhunskim klubovima. Bit će to okršaj momčadi pune zvijezda i mladog kolektiva. Vidjet ćemo kako će završiti," kazao je Rohr na službenoj novinarskoj konferenciji.

Kapetan nigerijske nogometne reprezentacije John Obi Mikel (31) poručio je kako su 'super orlovi' mlada i motivirana momčad koja se želi pokazati svijetu. Na pitanje strahuje li Nigerija od sjajne hrvatske vezne linije koju predvode Luka Modrić i Ivan Rakitić, Mikel je istaknuo kako se ne zamaraju suparnikom, već su maksimalno koncentrirani na svoju igru. "Znamo kako ćemo igrati. Volimo držati loptu u nogama, baš kao i hrvatska reprezentacija. Jednako tako voliko kontrolirati igru. Bit će to zanimljiva utakmica," dodao je nigerijski kapetan. Mikel je naglasio kako hrvatska vrsta ima kvalitetnu momčad, ali i Nigerija ima svoje prednosti. "Naša snaga su mladost i zajedništvo," poručio je nigerijski kapetan.

MOSKVA -
Dvoboj 1. kola D skupine Svjetskog nogometnog prvenstva u subotu u Kalinjingradu između Hrvatske i Nigerije sudit će Brazilac Sandro Ricci, objavila je FIFA. Ricci (43) je FIFA-sudac od 2013. godine, a ovo će mu biti drugo svjetsko prvenstvo na kojem je sudio. Na prošlom Svjetskom prvenstvu 2014. u Brazilu postao je prvi sudac koji je priznao gol koristeći novu tehnologiju "goal-line". To se dogodilo na utakmici Francuske i Hondurasa.

NOTTINGHAM -
Najbolja hrvatska i britanska tenisačica, Donna Vekić i Johanna Konta, koje su prošle godine igrale finale na WTA turniru u Nottinghamu, godinu dana poslije borit će se u polufinalu do kojeg je naša igračica stigla pobjedom nad Njemicom Monom Barthel 7-5, 6-1, dok je Britanka svladala Slovenku Dalilu Jakupović sa  6-4, 6-2. Osječanka na travi u Nottinghamu brani prošlogodišnji naslov, a prvom pobjedom u trećem dvoboju protiv Barthel probila se do prvog polufinala na WTA turnirima nakon prošlogodišnjeg trijumfa u Nottinghamu. Protiv Johanne Konte će igrati po četvrti put i tražiti put prema drugoj pobjedi. Od tri prijašnja meča dva su odigrala na travnatoj podlozi prošle godine. Vekić je bila bolja u finalu turnira u Nottinghamu, a Konta u 2. kolu Wimbledona, gdje je slavila sa 10-8 u trećem setu.

HERTOGENBOSH -
Hrvatski tenisač Franko Škugor i Britanac Dominic Inglot plasirali su se u finale parova na travnatom ATP turniru u nizozemskom Hertogenboschu. Šibenčanin Škugor i Inglot su u polufinalu izbacili prve nositelje Poljaka Lukaša Kubota i Brazilca Marcela Mela sa 6-4, 6-7 (3), 10-6. U finalu hrvatsko-britanski par, koji su postavljeni za treće nositelje, čekaju drugi nositelji Novozelanđanin Michael Venus i Južnoafrikanac Raven Klaasen.

KALINJINGRAD
- Jedna od najvećih prijetnji hrvatskoj obrani u subotnjem ogledu u Kalinjingradu bit će mladi napadač Arsenala Alex Iwobi. Upravo je njegovim golom Nigerija u ključnoj utakmici kvalifikacija pobijedila Zambiju 1-0 i izborila vizu za Rusiju. "Kao dječak sam maštao o nastupu na svjetskom prvenstvu i sada se moj san ostvaruje. Jedva čekam početak turnira. Svaka momčad koja je stigla u Rusiju nada se uspjehu, pa tako i mi. Svi smo puni samopouzdanja i vjere u sebe", kazao je 22-godišnji napadač, nećak jednog od najboljih afričkih nogometaša svih vremena, slavnog Jay-Jaya Okoche. "Uvijek mi je pružao podršku. Nikada mi nije davao neke posebne savjete, već mi je kazao neka uživam u nogometu i da se zaabavljam kao da igram s prijateljima. To je najbolji savjet koji mi je mogao dati," zaključio je 22-godišnji Iwobi.

PODGORICA - Hrvatska muška rukometna reprezentacija izborila je plasman na Svjetsko prvenstvo koje će se u siječnju sljedeće godine održati u danskoj i Njemačkoj iako je u uzvratnom susretu kvalifikacija izgubila od Crne Gore u Podgorici sa 31-32 (14-18). No, kako je prvi dvoboj u Osijeku prije pet dana završio uvjerljivom pobjedom Hrvatske od 32-19, Hrvatska je plasman na SP izborila s ukupnih 63-51. Najefikasniji u sastavu Hrvatske bili su Zlatko Horvat sa sedam i Manuel Štrlek sa šest golova, dok su Crnu Goru predvodili Vujović s devet i Božović sa sedam pogodaka.

LIGNANO - Mirele Kardašević osvojila je naslov svjetske prvakinje u disciplini dinamika bez peraja, dok je Davor Čustić u istoj disciplini osvojio srebrnu medalju na SP u ronjenju na dah u bazenima (CMAS) koje se održava u Lignanu. Kardašević je do zlata stigla s preronjenih izvrsnih 170 metara, dok je Čustić preronio 204 metra. Vanji Peleš je za dva metra pobjegla brončana medalja, dok je Vitomir Maričić diskvalificiran zbog black outa nakon izronjenog svjetskog rekorda. Enes Čerimagić je sa 177 metara bio sedmi. Vrlo solidan zaron su ostvarili i Goran Čolak sa 174 metra, uz njega Boris Milošić sa 168 i Lidija Lijić sa 140.

MADRID - Napadač francuske nogometne reprezentacije Antoine Griezmann (27) u četvrtak je u emisiji "La Decision" prikazanoj na televizijskoj postaji "Movistar Plus" objavio kako neće napustiti momčad madridskog Atletica i karijeru nastaviti u Barceloni, iako se taj transfer smatrao gotovim. "Odlučio sam ostati u Atleticu", izjavio je 27-godišnji Griezmann u emisiji koja je podsjećala na sličnu objavu najboljeg košarkaša današnjice LeBrona Jamesa iz 2010. godine koji je u televizijskoj emisiji nazvanoj "The Decision" objavio svoj odlazak iz Cleveland Cavaliersa u Miami Heat. U završnici prošle sezone špekuliralo se kako će Griezmann napustiti Atletico i karijeru nastaviti u Barceloni koja je za ovog sjajnog napadača bila spremna izdvojiti 100 milijuna eura. No, Grizemann, koji je u prethodne četiri sezone u dresu Atletica postigao 112 golova u 209 utakmica, odlučio je ipak ostati u "crveno-bijelima" s kojima ima ugovor do 2022. godine. No, očekuje se kako će mu Atletico morati povećati plaću na 20-ak milijuna eura godišnje.