Šport 13. siječnja 2017.

Objavljeno: 13.01.2018 u 13:01
Pregledano 175 puta

ZAGREB, 13. siječnja 2018. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

ZAGREB - U susretu 1. kola skupine C na Europskom prvenstvu za rukometaše u Hrvatskoj Makedonija je u zagrebačkoj Areni svladala Sloveniju sa 25-24 (11-11)

Susret Makedonaca i Slovenaca odigran je u odličnoj atmosferi, obje reprezentacije imale su podršku od po najmanje 5.000 navijača s tribina, a igrači su na terenu ponudili vrlo zanimljiv okršaj pun preokreta iz kojega su na kraju kao pobjednici izašli Makedonci.

Prvu ozbiljniju prednost na utakmici ostvarili su Slovenci koji su u 11. minuti poveli sa 5-2. Tih tri gola razlike održavali su gotovo do kraja prvog poluvremena, u 27. minuti je bilo 11-8, no Makedonci u u posljednje tri minute postigli tri gola zaredom i na odmor otišli s neodlučenih 11-11.

Makedonci su svoju seriju nastavili i u drugom poluvremenu i s još četiri gola zaredom poveli sa 15-11. Ipak, Slovenci su uspjeli vrlo brzo dostići zaostatak te je u 45. minuti bilo 17-17, a do kraja utakmice niti jedna reprezentacija nije uspjela ostvariti prednost veću od jednog gola. Na ulasku u posljednjih pet minuta Slovenija je vodila sa 24-23, ali su do kraja utakmice ostali bez postignutog pogotka prvenstveno zbog izgubljenih lopti, dok su braća Lazarov, Kiril i Filip, postigli golove za pobjedu Makedonije.

Dejan Manaskov s osam i Kiril Lazarov sa sedam golova predvodili su Makedoniju, dok je Žiga Mlakar s četiri gola bio najefikasniji kod Slovenije.

Ranije u subotu u prvoj utakmici ove skupine branitelj naslova Njemačka je uvjerljivo svladala Crnu Goru sa 32-19 (17-9). Susret je praktički bio riješen već sredinom prvoga poluvremena kada su Nijemci uspjelo od 11. do 21. minute napraviti seriju od 9-0 kojom su se odvojili na velikih 13-3. U nastavku utakmice razlika je u nekoliko navrata iznosila i 14 golova (28-14, 31-17, 32-18), da bi završilo s njemačkom prednosti od 13 pogodaka. Uwe Gensheimer je s devet golova bio najefikasniji kod Njemačke, dok je Vladan Lipovina postigao sedam pogodaka za Crnu Goru.

DUBROVNIK - Vaterpolisti dubrovačkog Juga CO u susretu su 6. kola skupine A Lige prvaka kao domaćini svladali mađarski OSC iz Budimpešte sa 12-10 (4-2, 3-2, 2-2, 3-4). Po tri gola za Jug postigli su Vincenzo Renzuto i Hrvoje Benić, a dva je dodao Javier Garcia. U sastavu OSC-a tri gola dao je Lukas Seman, a po dva Gabor Kovacs i Balasz Erdelyi. Jug CO nakon šest kola dijeli treće mjesto na ljestvici s Bresciom, oba sastava imaju po 10 bodova, dok je OSC šesti sa šest bodova. Na vrhu je Olympiacos sa 13 bodova i utakmicom manje, drugi Dinamo iz Moskve ima 11 bodova.

SPLIT - Izbornik hrvatske muške rukometne reprezentacije Lino Červar u subotu je izjavio kako će kapetan reprezentacije Domagoj Duvnjak zbog ozljede lista desne noge koju je zadobio u završnici utakmice 1. kola Europskog prvenstva protiv Srbije propustiti ostatak prvog kruga natjecanja.

"Domagoj Duvnjak definitivno otpada za prvi krug natjecanja. Mi idemo dalje, imamo ambicije da ostvarimo naše planove na svakoj utakmici. Odredit ću igrača koji će zamijeniti Duvnjaka", kazao je Červar te pozvao navijače u Splitu da podrže reprezentaciju i u susretu 2. kola protiv Islanda u nedjelju (20.30 sati).

"Koristim priliku da još jednom zahvalim splitskoj publici i pozivam ih da dođu i na utakmicu protiv Islanda, da budu naš osmi igrač. U ovim trenucima njihova pomoć nam je zaista najpotrebnija", dodao je izbornik.

Šef liječničkog tima hrvatske reprezentacije Krešimir Rotim niti nakon što je Duvnjak obavio detaljan pregled ozlijeđenog lista u splitskoj bolnici nije mogao precizirati koliko dugo će trajati oporavak.

"Nakon što smo u splitskoj bolnici odradili ultrazvuk i magnetsku rezonancu utvrđena je ozljeda i hematom na mišiću lista desne noge. Već smo započeli s fizikalnom rehabilitacijom, a nezahvalno je govoriti koliko će ona potrajati. O daljnjim koracima i tretmanu Domagoja Duvnjaka ćemo redovno izvještavati cjelokupnu javnost", izjavio je Rotim.

SPLIT - Čeka na vrlo težak protivnik u nedjelju, a protiv Islanda ćemo morati pokazati još bolju igru nego protiv Srbije, kazao je u subotu hrvatski reprezentativac Manuel Štrlek. Hrvatski rukometaši su u petak pobijedili u Splitu Srbiju s 32-22 na startu EURA, a u nedjelju ih čeka dvoboj 2. kola s Islanđanima koji su u prvom kolu iznenadili Šveđane.

"Još jednom bih pohvalio navijače koji su nas sjajno bodrili, a u takvoj atmosferi nismo mogli biti loši. No, opet ne bih htio da nas ta pobjeda od deset razlike zavara jer Island je potpuno drugačiji tip momčadi", kazao je Štrlek koji je protiv Srbije postigao šest golova.

"Islanđani su očito u jako dobroj formi jer su iznenadili Šveđane i pokazali odličnu igru. Morat ćemo jako usporiti igru jer oni znaju završavati napade za desetak sekundi i zabijati jako puno golova iz kontre i polukontre. Ključ će biti kontrolirati utakmicu i biti koncentriran u obrani kao što smo to radili protiv Srbije. Ne sumnjam da će nas ljudi opet doći bodriti, ovdje u Dalmaciji poznaju i vole rukomet", kazao je Štrlek, također zabrinut za sudbinu našeg najboljega igrača Domagoja Duvnjaka, koji je ozlijedio lisni mišić desne noge.

SPLIT - Borit ćemo se kao u dvoboju sa Srbijom i u sljedećim utakmicama, a čeka nas vrlo težak protivnik i potpuno drugačija utakmica nego protiv Srbije, kazao je u Splitu o sljedećem protivniku Hrvatske na EURU Islandu pivotmen Željko Musa. Hrvatska je u petak pobijedila Srbiju s 32-22 u otvarajućoj utakmici EURA, a naše rukometaše u nedjelju čeka Island, koji je slavio protiv Šveđana (26-24).

"Drago mi je što smo u onakvom ambijentu splitske Arene uspjeli pobijediti Srbe i sada puno lakše idemo dalje. Island je iznenadio Šveđane koji su bili favoriti i malo poremetio našu skupinu. Vrlo su snažni sa sjajnim vođom Palmarssonom, brzi su i brzo završavaju napade. Ključ je da se psihički pripremimo kao što smo to radili i prije Srbije. U napadu trebamo biti krajnje strpljivi, ne ulaziti u neke loše opcije šuta kako ne bi razbranili njihova golmana Gustavssona koji je uništio Šveđane", kazao je Musa, koji je minutažu diijelio s veteranom Igorom Vorijem.

"Obećao sam sebi da ću doslovce dati sve od sebe na ovom prvenstvu i boriti se do posljednjeg atoma snage. Na izborniku Červaru je da procijeni tko će i koliko igrati, kao što je odlučio da ostanemo Vori i ja, a otpadnu Tin Kontrec i Marino Marić, koji su također iznimno kvalitetni. Bitan je momčadski učinak, osobne statistike nisu", izjavio je igrač njemačkog Magdeburga.

ZAGREB - U susretu 1. kola skupine C na Europskom prvenstvu za rukometaše u Hrvatskoj branitelj naslova Njemačka je u Zagrebu uvjerljivo svladala Crnu Goru sa 32-19 (17-9). Susret je praktički bio riješen već sredinom prvoga poluvremena kada su Nijemci uspjelo od 11. do 21. minute napraviti seriju od 9-0 kojom su se odvojili na velikih 13-3. U nastavku utakmice razlika je u nekoliko navrata iznosila i 14 golova (28-14, 31-17, 32-18), da bi završilo s njemačkom prednosti od 13 pogodaka. Uwe Gensheimer je s devet golova bio najefikasniji kod Njemačke, dok je Vladan Lipovina postigao sedam pogodaka za Crnu Goru. Od 19.30 sati u zagrebačkoj Areni igraju Slovenija i Makedonija.

VARAŽDIN - U prvom susretu skupine D Europskog prvenstva za rukometaše u Hrvatskoj Španjolska je u Varaždinu deklasirala Češku sa 32-15 (16-9). Španjolci su u prvom poluvremenu postupno gradili prednost i na odmor otišli sa sedam pogodaka "viška". Ta razlika održavala se i u prvih 10-ak minuta nastavka, do 19-12, a zatim je Španjolska serijom 9-0 pobjegla na velikih 28-12. Pred kraj dvoboja bilo je i +18 za Španjolsku (32-14). Po pet golova za Španjolsku postigli su Valero Rivera, Raul Enterrios i Ferran Sole, dok je pet golova za Češku zabio Stanislav Kasparek. Od 20.30 sati na programu je okršaj Danske i Mađarske.

MADRID - Igrači Real Madrida opet su kiksali, u subotu u 19. kolu španjolskog nogometnog prvenstva izgubili su na domaćem terenu od Villarreala s 0-1. Bila je to još jedna neuvjerljiva predstava "kraljevskog kluba", a presudio im je Pablo Fornals u 88. minuti nakon uspješne kontre gostiju. Luka Modrić odigrao je cijeli susret za Real i u 81. minuti bio je u dobroj situaciji. No, njegov pokušaj sa 14 metara otišao je iznad gola. Mateo Kovačić ostao je na klupi za pričuve Reala, koji se nalazi u velikoj krizi od početka domaćeg prvenstva, a u posljednja tri kola osvojio je samo jedan bod. Uoči Božića Real je izgubio od Barcelone 0-3, a u prošlom kolu je kod Celte odigrao 2-2. Real je ostao na četvrtom mjestu s 32 boda, odnosno sa 16 bodova manje od vodeće Barcelone.

BERLIN - U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 18. kola Bundeslige Leipzig je na domaćem terenu protiv Schalkea slavio sa 3-1, i tako se je Leipzig probio na drugo mjesto, ispred Schalkea. Leipzig je mogao povesti u 37. minuti, ali Jean-Kevin Augustin nije iskoristio penal. Njegov šut obranio je vratar Ralf Faehrmann. No, četiri minute kasnije domaći ipak vode. Naby Keita je opalio sa 20 metara, lopta je okrznula stopera gostiju Nalda i završila u mreži. Schalke je uspio poravnati u 55. minuti, nakon slobodnog udarca Naldo glavom zabija za 1-1. No, u razmaku od dvije minute dva gola Leipziga, Timo Werner zabija u 69. a Bruma u 71. minuti. Hrvatski veznjak Marko Pjaca, koji je iz Juventusa došao na posudbu u Schalke, debitirao je u Bundesligi, ušavši u igru u 55. minuti, ali nije imao pravih lopti kojima bi mi mogao kreirati opasne situacije. Eintracht, kojeg vodi Niko Kovač, na domaćem je terenu protiv Freiburga vodio pogotkom Hallera u 28. minuti, ali gosti su uspjeli doći do izjednačenja, a strijelac je bio Robin Koch (51). Ante Rebić nije bio u sastavu Eintrachta. Hrvatski napadač Andrej Kramarić mogao je donijeti pobjedu Hoffenheimu. U igru je ušao u 57. minuti kod rezultata 1-1, a u 65. je imao stopostotnu priliku, ali je njegov udarac sa pet metara čudesno obranio golman Werdera. Josip Brekalo nije bio u sastavu Stuttgarta koji je dobio Herthu sa 1-0, i to zahvaljujući austogolu Niklasa Starka u 78. minuti. Hannover je nakon pola sata igre gubio sa 0-2 od Mainza, ali onda se ukazao Niclas Füllkrug. U 33. i 38. iz penala je pogodio za 2-2, a 15 minuta prije kraja susreta zabio je i pobjednički gol. Dan ranije Bayern je na gostovanju pobijedio Bayer Leverkusen 3-1. Bavarci su ovim slavljem produžili niz od pet uzastopnih pobjeda.

LONDON - U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 23. kola Premier lige Tottenham je na Wembleyu protiv Evertona slavio sa 4-0, dok je Chelsea prethodno na svom terenu protiv Leicestera odigrao 0-0. Nikola Vlašić nije bio u sastavu Evertona, dok su pogotke za Tottenham postigli Son Heung-Min (26), Harry Kane (47, 59) i Christian Eriksen (81). Trener West Bromwich Albiona Alan Pardew upisao je prvu pobjedu na klupi Albiona, trebalo mu je devet kola, ali ovo će im dobro doći u borbi za opstanak. West Bromwich je dobio novaka u ligi Brighton and Hove Albion sa 2-0 golovima Evansa (4) i Dawsona (55). Watford je gubio sa 0-2 od Southamptona nakon što je dva pogotka u prvom poluvremenu zabio James Ward-Prowse (20, 44). Andre Gray u 58. minuti smanjuje na 1-2, a konačnih 2-2 postavlja Abdoulaye Doucoure u 90. minuti. Igrači Southamptona žalili su se da je Doucoure igrao rukom, ali im to nije pomoglo. Crystal Palace se polako penje na ljestvici, kod kuće je dobio Burnley sa 1-0, a strijelac je bio Bakary Sako u 21. minuti. I West Ham je odmakao iz opasne zone. U gostima je dobio Huddersfield sa 4-1, i to je tek druga pobjeda "čekičara" u gostima ove sezone. Briljirali su Marko Arnautović, koji postigao jedan gol a kod dva je asistirao, te Manuel Lanzini koji je dva puta zatresao mrežu. U nedjelju u derbiju kola Liverpool dočekuje vodeći Manchester City.

WENGEN - Švicarac Beat Feuz pobjednik je spusta kojeg su skijaši u subotu vozili za Svjetski kup u Wengenu, dok je hrvatski skijaš Natko Zrčnić Dim zauzeo tek. 49. mjesto. Svjetski prvak u ovoj disciplini do pobjede u Wengenu je došao s vremenom 2:26.50, drugo je mjesto zauzeo Norvežanin Aksel Lund Svindal sa 18 stotinki zaostatka, a treći je bio olimpijski pobjednik Austrijanac Matthias Mayer sa 67 stotinki zaostatka. Hrvatski skijaš je za pobjednikom zaostao 5,55 sekundi (2:32.05). Feuz je već jednom slavio u spustu u Wengenu 2012. a današnja pobjeda mu je deveta u karijeri. U ukupnom poretku vodi Austrijanac Marcel Hirscher sa 874 boda, drugi je Norvežanin Henrik Kristoffersen sa 720 bodova, a treći je njegov sunarodnjak Kjetill Jansrud sa 559 bodova. U poretku skijaša u spustu vodeću poziciju drži Svindal sa 420 bodova, drugi je današnji pobjednik sa 362 boda, a treći je Jansrud da 238 bodova.

BAD MITTERNDORF - Norvežanin Andreas Stjernen pobjednik je natjecanja u skijaškim letovima održanog u austrijskom Bad Mitterndorfu, on je do svoje prve pobjede u karijeri u Svjetskom kupu stigao letovima od 229,0 i 226,0 metara koji su mu ukupno donijeli 407.6 bodova. Drugo mjesto zauzeo je još jedan Norvežanin Daniel Andre Tande sa 405.1 bodova (210,5 i 240,5m), a treće švicarski veteran Simon Ammann sa 399.9 bodova (218,0 i 227,5m). Poljak Kamil Stoch, koji je prije tjedan dana po drugi put zaredom osvojio "Novogodišnju turneju" i to tako što je pobijedio na sve četiri skakaonice, u subotu je podbacio i završio kao tek 21. No, ipak Stoch je i time povećao svoju prednost na vrhu ukupnog redoslijeda Svjetskog kupa jer je njegov prvi pratitelj Nijemac Richard Freitag odlučio propustiti natjecanja u Bad Mitterndorfu koja se održavaju ovoga vikenda. Stoch sada ima 733 boda, Freitag je ostao na 711, dok je treći Nijemac Andreas Wellinger sa 585.

BOLZANO - Hokejaši Medveščaka u svom su 38. ovosezonskom nastupu u EBEL ligi izgubili na gostovanju kod Bolzana sa 3-6 (2-3, 1-1, 0-2). Medveščak je trenutačno šesti na ljestvici sa 55 bodova, dva više uz utakmicu manje od sedmog Dornbirna, dok je Bolzano deveti sa 51 bodom, jednim manje od osmog Graza. Za dva dana Medveščak će u Zagrebu ugostiti petoplasirani Innsbruck.

INDIANAPOLIS - Indiana Pacers Bojana Bogdanovića su sinoć nanijeli još jedan poraz Cleveland Cavaliersima koje su svladali sa 97-95 i to nakon što su nadoknadili zaostatak od čak 22 koša.
Bogdanović nije imao baš dobru večer, on je u 29 minuta zabio tek šest koševa (šut iz igre 2/4, trice 2/3) i tome dodao jedan skok. Washington Wizards su nakon dva poraza upisali pobjedu, sinoć su sa 125-119 pobijedili Orlando Magic Marija Hezonje.Mario Hezonja je odigrao 23 minute i u tom je vremenu postigao devet koševa (šut iz igre 3/7, trice 1/5) te tome dodao pet skokova i jednu asistenciju. Poraz su upisali i Phoenix Suns Dragana Bendera od kojih su sa 112-95 bolji bili Houston Rockets. Najbolji u redovima Phoenixa bio je Devon Booker sa 26 pogodaka, a Bender je u 32 minute postigao 14 pogodaka (šut iz igre 5/12, trice 3/6) i upisao osams kokova, dvije asistencije i dva bloka.

SYDNEY - Nekada najbolja tenisačica svijeta Njemica Angelique Kerber pobjednica je WTA teniskog turnira u Sydneyu gdje je u subotu u finalu sa 6-4, 6-4 slavila protiv Australke Ashleigh Barty.

SYDNEY - Rus Daniil Medvedev, 84. tenisač svijeta, osvojio je u subotu svoj prvi naslov u karijeri, pobijedivši u finalu teniskog ATP turnira u Sydneyu 18-godišnjeg Australca Alexa de Minaura, sa 1-6, 6-4, 7-5.

AUCKLAND -  Španjolski tenisač Roberto Bautista Agut pobjednik je ATP teniskog turnira u Aucklandu nakon što je u finalu 528.910 dolara vrijednog turnira sa 6-1, 4-6, 7-5 pobijedio Argentinca Juana Martina del Potra.

HOBART - Belgijanka Elise Mertens, 36. tenisačica svijeta, obranila je naslov na WTA teniskom turniru u Hobartu pobijedivši u finalu u subotu Rumunjku Mihaelu Buzarnescu, (WTA-57.) sa 6-1, 4-6, 6-3.

BAD KLEINKIRCHHEIM - Talijanka Federica Brignone pobjednica je super G-ja kojeg su skijašice za Svjetski kup u subotu vozile u Bad Kleinkirchheimu, ispred Švicarke Lare Gut i Austrijanke Cornelie Huetter.Brignone je do pobjede došla s vremenom 1:09.80, Lara Gut je za njom zaostala 18 stotinki (1:09.98), a Huetter 46 stotinki (1:10.26).