Šport 11. rujna 2017.

Objavljeno: 11.09.2017 u 03:41
Pregledano 32 puta

ZAGREB, 11. rujna 2017. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

ZAGREB- Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić napredovao je na najnovijoj ATP ljestvici, objavljenoj u ponedjeljak, dva mjesta i sada je peti tenisač svijeta što mu je najbolji ranking karijere. Ivo Karlović je pao za 11 mjesta i sada se nalazi na 49. mjestu. Borna Ćorić se popeo  sa 61. na 56. mjesto, a napredak od također pet mjesta je ostvario i Viktor Galović koji se popeo s 244. na 239. mjesto. Ivan Dodig je nazadovao za 18 mjesta i sada je 295. tenisač svijeta.

ZAGREB - Najbolje rangirana hrvatska tenisačica ovaj tjedan na najnovijoj WTA ljestvici objavljenoj u ponedjeljak je Mirjana Lučić Baroni na 32. mjestu, dok je Ana Konjuh pala za čak 17 mjesta, na 40. mjesto.

Za Lučić Baroni ovo je također pad, ali od jednog mjesta, u odnosu na prošli tjedan. Donna Vekić, zahvaljujući dobrom nastupu na US Openu, popela se s 52. na 47. mjesto. Petra Martić ja nazadovala za dva mjesta, s 85. na 87. mjesto.  Jana Fett je napredovala za čak osam mjesta, na 123. mjesto.

ISTANBUL - Hrvatska muška košarkaška reprezentacija na drugom je EuroBasketu zaredom završila nastup porazom u osmini finala, u Istanbulu je bolja od Hrvatske bila Rusija sa 78-101 (23-25, 19-21, 15-26, 21-29). Hrvatska je u prvoj eliminacijskoj utakmici potpuno podbacila, osim Bojana Bogdanovića niti jedan igrač nije bio raspoložen za igru. Nerješiva enigma za hrvatsku obranu bio je Aleksej Šved koji je utakmicu završio sa 27 koševa i 12 asistencija, dok je Bogdanović susret završio sa 28 pogodaka.

ZAGREB - Hrvatska gimnastičkarka Ana Đerek ostala je korak do medalje posljednjeg dana na Svjetskom kupu u Szombathelyu osvojivši četvrto mjesto. Naša mlada olimpijka je u finalu partera zauzela četvrto mjesto sa 13,200 bodova. Do postolja i bronce nedostajalo joj je samo 0,300 bodova. Zlatna je Kanađanka Brooklyn Moors (13,566), s istim brojem bodova srebrna je bila iskusna Rumunjka Catalina Ponor, dok je Britanka Amy Tinkler brončana (13,500).

BOGOTA - Hrvatska reprezentacija, koju ovog vikenda čeka okršaj s Kolumbijom u kvalifikacijama za Svjetsku skupinu Davis Cupa, sada je kompletirana i Nikoli Mektiću i Franku Škugoru, koji su prvi stigli u Bogotu te prošlog tjedna igrali u finalu konkurencije parova na ATP Challengeru u glavnom kolumbijskom gradu, priključili su se i Marin Čilić i Viktor Galović pa su svi već isprobali igralište na Plazi de Toros. Kolumbijci će igrati bez jednog od svojih najboljih tenisača Roberta Faraha. Iako je prijavljen, Robert Farah ipak neće zaigrati za Kolumbiju protiv Hrvatske. Ozljeda zbog koje je predao meč u drugom kolu konkurencije parova u Wimbledonu još nije zacijeljena, tako da Farah – koji je jedan od najboljih igrača na svijetu u paru (trenutno 27. na ATP listi) – neće moći nastupiti.

ISTANBUL - Izbornik hrvatske reprezentacije Aleksandar Petrović i naš najbolji košarkaš Bojan Bogdanović nisu skrivali razočaranje nakon teškog poraza od Rusije (78-101) u Istanbulu u osmini finala europskog prvenstva.

"Energetski se nismo pojavili na utakmici," rekao je izbornik Petrović. Najbolji igrač u našim redovima bio je Bojan Bogdanović koji je postigao 28 koševa. "Danima smo pričali kako je ovo dan D, a onda izađemo na teren i primimo više od 100 koševa. U takvoj situaciji je suvišno pričati o nekoj taktici. Prije svega zakazalo je htijenje i volja," naglasio je Bogdanović dodavši: "Izašli smo na parket bez imalo krvi i to se odrazilo na rezultat."

ZAGREB - Na prigodnoj svečanosti u Muzejsko-memorijalnom centru "Dražen Petrović" u ponedjeljak su, jedanaesetu godinu za redom, uručene nagrade "Dražen Petrović" darovitim mladim sportašima, a ove godine su ih dobili judašica Helena Vuković i strijelac Miran Maričić.

NEW YORK - Španjolac Rafael Nadal pobjednik je posljednjeg teniskog Grand Slam turnira sezone US Opena. Nadal je u finalu nakon dva sata i 27 minuta igre pobijedio Južnoafrikanca Kevina Andersona sa 6-3, 6-3, 6-4 osvojivši svoj 16 Gran Slam naslov pri čemu treći na US Openu. Nadalu je ovo bio ukupno 74. osvojeni turnir u 109. finalu.

MADRID - Prvi 'el clasico' sezone u španjolskom prvenstvu između Real Madrida i Barcelone, koji je na rasporedu u 17. kolu, igrat će se u subotu 23. prosinca u 13,00 sati, objavio je u ponedjeljak predsjednik La Lige Javier Tebas.

MADRID - Britanac Chris Froome (Sky) pobjednik je ovogodišnje biciklističke utrke "Vuelta a Espana" i tako postao prvi vozač koji je uspio osvojiti dvije trotjedne utrke u istoj godini, u srpnju je po četvrti puta u karijeri pobijedio na "Tour de Franceu", nakon 2008. kada je Španjolac Alberto Contador osvojio "Giro" i "Vueltu".
Froome je do svog prvog naslova na "Vuelti", dosada je tri puta završavao kao drugi u Madridu (2011, 2014, 2016), stigao na suveren način. Crvenu majicu vodećeg na utrci odjenuo je već nakon treće etape i zadržao ju sve do kraja. Na kraju je Froome slavio sa 2:15 minuta prednosti ispred drugog Talijana Vincenza Nibalija (Bahrain), odnosno 2:51 minuta ispred trećeg Rusa Ilnura Zakarina (Katjuša).