Šport 10. veljače 2018.

Objavljeno: 10.02.2018 u 06:12
Pregledano 120 puta

ZAGREB, 10. veljače 2018. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

PJONGČANG - Njemački skakač Andreas Wellinger osvojio je zlatnu olimpijsku medalju na manjoj skakaonici u Alpensia olimpijskom skakačkom centru, na prijelazu iz subote u nedjelju po korejskom vremenu, nakon dugotrajnog i vjetrom često prekidanog natjecanja, u kojem je vodeći skakač Svjetskog kupa i olimpijski pobjednik iz Sočija Poljak Kamil Stoch ostao bez odličja, iako je bio drugi nakon prve serije. Wellinger je do svog prvog pojedinačnog olimpijskog odličja došao s petog mjesta u prvoj seriji (104,5 m), iskoristivši povoljan vjetar u kod drugog skoka, na kojem je doletio do 113,5 metara te izjednačio rekord skakonice u Pjongčangu. Mladog, 22-godišnjeg Nijemca više nitko nije uspio maknuti s vrha pobjedničkog postolja. Norvežanin Johann Andre Forfang je skokom od 109,5 m u drugoj seriji osvojio srebrno odličje, a njegov sunarodnjak Robert Johansson je skokom od 113,5 m svoje deseto mjesto nakon prve serije pretvorio u brončanu medalju. Nakon prve serije u vodstvu su bila dva Poljaka, Stefan Hula (111 m) ispred Kamila Stocha (106,5 m). U drugoj seriji  su obojica skočili 105,5 m, što je Stochu donijelo četvrto, a Huli peto mjesto. Četvrti nakon prvog skoka, Nijemac Richard Freitag (106 m), na kraju završio kao deveti, jer je u drugoj seriji sletio na 102,5 m.

PJONGČANG - Njemačka 24-godišnja biatlonka Laura Dahlmeier osvojila je svoje prvo olimpijsko zlato pobjedom u sprintu, u kojem je bila jedina od glavnih favoritkinja bez promašaja, što joj je pomoglo u stvaranju dobre zalihe za dohvatnu utrku koja je na rasporedu u ponedjeljak. Dahlmeier je u Sočiju prije četiri godine u ovoj disciplini bila 43., a u subotnjoj utrci u Alpensia biatlonskom centru, u teškim, vjetrovim uvjetima za gađenje, Njemica je pokazala iznimnu preciznost, što joj je donijelo prvo olimpijsko odličje. Osim toga, Dahlmeier će imati odličnu poziciju za dohvatnu utrku, jer je drugoplasiranu Norvežanku Marte Olsbu ostavila iza sebe za 24.2 sekunde, a trećeplasirana Čehinja Veronika Vitkova zaostala je 25.8 sekundi. Olsbu je u Pjongčangu imala olimpijski debi, a Vitkova je osvojila svoje prvo pojedinačno odličje, nakon što je u Sočiju bila članicom srebrne mješovite štafete i brončane ženske štafete. Slovakinja Anastasija Kuzmina, dvostruka olimpijska pobjednica u sprintu iz Vancouvera i Sočija, imala je čak tri promašaja i u ciljem prošla s 13. vremenom zaostavši za Dahlmeier 53.9 sekundi.

PJONGČANG - Nizozemke su pomele konkurenciju u brzom klizanju na 3.000 metara, osvojivši u subotu sve tri medalje na ZOI u Pjongčangu, s tim da je zlato uzela 28-godišnja Carlijn Achtereekte od koje se to najmanje očekivalo. To joj je ujedno prva olimpijska medalja. Srebro je pripalo braniteljici naslova iz Sočija 31-godišnjoj Ireen Wust, koja je zaostala samo 8 stotinki. To joj deveta olimpijska medalja (4 zlata, 4 srebra, 1 bronca), i tako se je po broju medalja izjednačila sa legendarnom Nijemicom 45-godišnjom Claudiom Pechstein, najuspješnijom brzoklizačicom u povijesti. Wust je, ujedno, postala prva Nizozemka koja je osvojila medalje na četiri uzastopne olimpijske igre. Pechstein, koja ima ima 5 zlatnih medalja, 2 srebrne i 2 brončane, završila je utrku na 9. mjestu. Nizozemsku dominaciju na 3.000 metara zaključila je Antoinette de Jong (+0.81) sa brončanim odličjem, koja je također došla do prva olimpijske medalje.

PJONGČANG - U muškom finalu na 1.500 metara u brzom klizanju na kratkim stazama iznenađenje je priredio 21-godišnji Južnokorejac Lim Hyojun, koji je osvojio zlato i tako je donio prvu medalju domaćinima ZOI u Pjongčangu. S vremenom 2:10,485 minuta Lim Hyojun je postavio olimpijski rekord na 1.500 metara. Srebro je osvojio Nizozemac Sjinkie Knegt (2:10,555), kojemu je to druga olimpijska medalja u karijeri nakon bronce na 1000m sa Igara u Sočiju, a Rus Semjon Jelistratov (2:10,687) bio je brončani. Branitelj olimpijskog naslova na 1500m Kanađanin Charles Hamelin je kažnjen te je ostao bez plasmana u finalu.

PJONGČANG - Hrvatski trkači Edi Dadić i Krešimir Crnković u nedjelju (7.15 sati) će imati prvi nastup na Igrama u Pjongčangu, gdje će se natjecati u skiatlonu, discplini u kojoj se prvih 15 kilometara trči klasičnim načinom, a drugih 15 kilometara slobodnom tehnikom, na zahtjevnoj stazi u Alpensia skijaškom centru, koju još težom čini ekstremna hladnoća.

"Staza je dosta zahtjevna, dosta traži od natjecatelja brzu prilagodbu tijekom vožnje, a naročito u skiathlon utrci, gdje se prvo trči 15 kilometara klasično, a onda slobodnom tehnikom. Vjerujem da će se naši natjecatelji dosta dobro snaći. Morat će pametno voziti, morat će puno razmišljati i racionalno iskoristiti snagu na ovoj stazi", procjena je trenera naših trkača Zorana Skendera.

ZAGREB - Nogometaši Dinama i Rijeke ušli su u nastavak sezone uvjerljivim pobjedama. Dinamo je u derbiju kola na stadionu Gradski vrt pobijedio Osijek 4-2, dok je Rijeka na Rujevici slavila protiv Istre 1961 sa 4-0. Dinamo je 'protutnjao' Osijekom i nakon 70 minuta igre vodio je 4-0. Gosti su se samoj završnici opustili pa je Osijek ublažio poraz s dva pogotka. Bila je to najuvjerljivija pobjeda Dinama u Gradskom vrtu nakon kolovoza 2011. kada je slavio 4-0. "Modri" su poveli u 17. minuti lijepim pogotkom El Arabija Hillel Soudanija. Petar Stojanović je na desnoj strani progirao u prostor Soudanija koji je iz voleja zabio u gornji lijevi kut gola za svoj 12. ligaški pogodak ove sezone. Alžirski reprezentativac je bio u glavnoj ulozi i kod drugog pogotka Dinama. Sjajno je prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor te na drugoj vratnici pronašao kapetana Arijana Ademija koji je s pet metara lako zabio loptu u mrežu. Na 3-0 je povisio Olmo u 57. minuti. Mladi Španjolac je ukrao loptu, lijepo se okrenuo prema golu i iskosa sa 15 metara poslao loptu u donji desni kut gola za visokih 3-0. U 68. minuti Ademi je pogodio za 4-0, a do kraja utakmice poraz domaćina ublažili su Grezda u 75. minuti i Boban u 78. minuti.

Rijeka nije imala previše problema protiv problemima uzdrmane Istre 1961. Domaćin je poveo u 33. minuti golom Jakova Puljića, a ako su postojale ikakve sumnje u ishod, Rijeka ih je otklonila drugim pogotkom na otvaranju drugog poluvremena. Igrala se 49. minuta kada je Kvržić sjajno proigrao Čolaka, koji je izbio pred gol Istre i pospremio loptu u bliži kut za svoj prvijenac u službenom debiju u bijelom dresu. Navijači nisu dugo trebali čekati na novo slavlje. U 56. minuti Matic Črnic, koji je nekoliko minuta ranije ušao u igru, se riješio pratnje Zgrablića i Halilovića i sjajno pogodio sa 25 metara za 3-0. Utakmicu je zaključio Leonard Zuta prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca u 89. minuti.

Na ljestvici vodi Dinamo s 53 boda, Rijeka je druga s 38 bodova koliko ima i Hajduk na trećem mjestu, no Splićani imaju i utakmicu manje. Osijek je pao na četvrto mjesto s 36 bodova.

PLOCK - U susretu 11. kola A skupine rukometne Lige prvaka PPD Zagreb je na gostovanju u Poljskoj izgubio od Wisle Plock 24-27 (10-13) ugrozivši plasman u drugi krug natjecanja. Bio je to derbi začelja i jedna od ključnih utakmica za oba sastava u borbi za plasman u osminu finala. Uoči ovog kola Zagreb i Wisla su imali po četiri boda, dva boda manje od šeste pozicije, posljednje koja vodi u nastavak natjecanja. Nažalost, Zagreb je nakon osmog poraza ostao prikovan za dno ljestvice, dok se Wisla izjednačila sa IFK Kristianstadom na šestom mjestu. Wislu su do pobjede predvodili povremeni hrvatski reprezentativac Šime Ivić, te Gilberto Duarte i Tomasz Gabala sa po četiri gola, dok su kod Zagreba najefikasniji bili Damir Bičanić s osam, te Igor Vori i Valentino Ravnić sa po četiri gola.

BAR - Košarkaši Cedevite u susretu su 20. kola regionalne ABA lige kao gosti u Baru svladali Mornar sa 94-89 (25-15, 28-24, 18-25, 23-25). Cedevita je kontrolirala događanja na terenu od samog početka dvoboja, vodila i sa 17 koševa prednosti, pa konačna razlika od pet poena i ne odražava pravo stanje stvari. Will Cherry i Chris Johnson sa po 16 koševa bili su najefikasniji kod Cedevite dok je Brandis Raley-Ross ubacio 16 za Mornar. Cedevita je dva kola prije kraja ligaškog dijela sezone na omjeru pobjeda i poraza 15-5, dok je Mornar na 12-8.

ZAGREB - Hokejaši Medveščaka u susretu su 4. kola druge faze EBEL lige ispustili pobjedu protiv Red Bulla iz Salzburga, oni su u Domu športova izgubili s 2-3 (0-0, 1-0, 1-3) iako su tri minute prije kraja vodili s 2-0. Medveščak je poveo s 2-0 golovima Mikea Avianija (29:56) i Tomaša Netika (47:28), no gosti su četiri i pol minute prije kraja dobili igrača više, u tim trenucima su povukli i vratara s gola te u situaciji sa šest klizača u odnosu na četiri Medveščakova smanjili na 2-1 preko Marija Hubera (57:16). nakon tog primljenog gola zbog vrijeđanja je isključen Tyler Morley pa je Red Bull s igračem više stigao i do izjednačenja, a strijelac je bio Alexander Rauchenwald (58:11). Samo 43 sekunde nakon izjednačenja Brant Harris (58:54) je postigao i treći gol za Red Bull. Medveščak je tako ostao četvrti na ljestvici s tri boa, jednim više uz utakmicu više od petog KAC-a, dok je Red Bull dostigao Vienna Capitalse na vrhu ljestvice, oba sastava imaju po 15 bodova, ali sastav iz Salzburga je odigrao utakmicu više.

ZAGREB - Rezultati susreta 12. kola regionalne vaterpolske Jadranske lige: Budva - POŠK 15-9, Jadran (HN) - Jadran (ST) 14-8, Jug CO - Primorac 14-9, Partizan - Primorje EB 11-8. Igrano u petak: Mornar BS - Mladost 9-12. Na ljestvici vodi Jug CO s maksimalnih 36 bodova, druga je Mladost sa 31, a treći Jadran (HN) sa 26.

BERLIN - Hrvatski nogometni reprezentativci Andrej Kramarić i Ante Rebić nastavili su s odličnim igrama u njemačkom prvenstvu, Kramarić je bio strijelac dva pogotka za Hoffenheim u domaćoj pobjedi od 4-2 (1-1) protiv Mainza 05, dok je Rebić postigao prvi gol u domaćoj pobjedi od 4-2 (1-0) Eintrachta iz Frankfurta protiv Kölna u 22. kolu Bundeslige. Kramarić, koji je odigrao čitavu utakmicu, postigao je pogotke za 2-1 i konačnih 4-2 u 67., odnosno 88. minuti dvoboja. Bili su njegovi četvrti i peti prvenstveni gol ove sezone, a u listu strijelaca upisao se drugu utakmicu zaredom, nakon što je prije tjedan dana bio precizan s bijele točke protiv Herthe u Berlinu. Preostala dva gola za Hoffenheim postigao je Szalai (27, 74), dok je oba pogotka za Mainz postigao Berggreen (28, 80). Hoffenheim je ovom pobjedom skočio na osmo mjesto ljestvice sa 31 bodom, dok je Mainz ostao 16. sa 20 bodova.

Rebić, koji je igrao do 82. minute za Eintracht, kojega vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, doveo je svoju momčad u vodstvo u 15. minuti. I njemu je to bio peti prvenstveni pogodak te također druga utakmica zaredom na kojoj se upisao u strijelce jer je zabio i Mainzu u srijedu u četvrtfinalu Kupa. Ostale golove za Eintracht postigli su Russ (59), Falette (65) i Wolf (67), dok je oba pogotka za Koeln postigao Terodde (57-11m, 74). Eintracht je sada četvrti na ljestvici sa 36 bodova, dva manje od drugog RB Leipziga, a jednim manje od treće Borussije iz Dortmunda, odnosno jednim više od petog Bayera iz Leverkusena. Koeln je ostao na dnu sa samo 13 bodova.

U derbiju kola Bayern je kao domaćin pobijedio Schalke 04 s 2-1 (2-1). Bayern je poveo preko Lewandowskog (6), na 1-1 poravnao je Di Santo (29), da bi novo vodstvo i, pokazat će se, pobjedu Bavarcima osigurao Müller (36). No, za taj pogodak "najzaslužniji" je ipak vratar Schalkea Faehrmann koji je dopustio da Müllerov udarac iskosa prođe između njega i bliže vratnice. Hrvatski igrač Marko Pjaca ostao je na klupi Schalkea koji je ostao šesti s 34 boda, četiri manje od drugog RB Leipziga. Vodeći Bayern je sada na 56 bodova, odnosno velikih 18 ispred prvog pratitelja.

Josip Elez odigrao je čitavu utakmicu za Hannover 96 koji je na svom terenu svladao Freiburg sa 2-1 (1-0). Ovom pobjedom Hannover je stigao na deveto mjesto sa 31 bodom, dok je Freiburg 12. sa 25. Tin Jedvaj ostao je na klupi Bayera koji je na svom terenu u Leverkusenu izgubio od Herthe sa 0-2 (0-1).

LONDON - U jednom od najvećih nogometnih gradskih derbija na svijetu Tottenham je na stadionu Wembley pred 83.222 gledatelja pobijedio Arsenal s 1-0. Pogodak odluke zabio je Harry Kane u 49. minuti na asistenciju Benjamina Daviesa. Kane je na odlično ubačenu loptu nadskočio Laurenta Koscielnyog i glavom zabio za 1-0. Tottenham je nakon ove pobjede skočio na treće mjesto s 52 boda, dok je Arsenal ostao šesti s 45 bodova, šest manje od Liverpoola na četvrtom mjestu, posljednjem koje vodi u Ligu prvaka, a 'Redsi' imaju i utakmicu manje.

Vodeći sastav prvenstva Manchester City u posljednjem je dvoboju subotnjeg programa na svom terenu pobijedio Leicester City s 5-1 (1-1) i tako povećao svoju prednost u odnosu na najbližeg pratitelja, gradskog suparnika Manchester United na 16 bodova. City je poveo na samom početku susreta golom Sterlinga (3), no Vardy (24) je sredinom drugog poluvremena iskoristio veliku pogrješku u obrani domaćih za izjednačenje s kojim se i otišlo na odmor. I nastavak je počeo ranim golom Cityja, ovaj put strijelac je bio Aguero (48), no potom se scenarij promijenio. Grješke su činili obrambeni igrači Leicestera, a njih je nemilosrdno kažnjavao Aguero (53, 77, 90) koji je s još tri gola postavio konačnih 5-1. City sada ima 72 boda, dok je United, koji će u nedjelju gostovati kod Newcastle Uniteda, na 56.

Hrvatski veznjak Nikola Vlašić nije konkurirao za nastup u momčadi Evertona koja je na svom Goodison Parku pobijedila Crystal Palace s 3-1 (0-0) i tako se učvrstila u gornjoj polovici ljestvice, na devetom mjestu. Everton je poveo s 3-0 preko Sigurdssona (46), Niassea (51) i Daviesa (75), dok je počasni pogodak za Crystal Palace postigao Milivojević (83-11m). Everton sada ima 34 boda, jedan manje od osmog Leicester Cityja, a dva manje od sedmog Burnleya, dok je Crystal Palace 14. sa 27 bodova. Važne pobjede u borbi za ostanak ostvarili su West Ham United koji je sa 2-0 (1-0) kao domaćin nadigrao Watford te Swansea City koji je također kao domaćin sa 1-0 (0-0) bio bolji od Burnleya, dok su Stoke City i Brighton and Hove Albion odigrali 1-1 (0-1), a junak gostiju bio je vratar Ryan koji je obranio 11-erac Adama u 90. minuti.

MALAGA - Hrvatski nogometni reprezentativac Šime Vrsaljko odigrao je čitavu utakmicu za madridski Atletico koji je u susretu 23. kola španjolskog prvenstva kao gost pobijedio posljednju Malagu s 1-0 (1-0). Jedini pogodak na utakmici postignut je već u prvoj minuti susreta, Anotine Griezmann svladao je domaćeg vratara nakon samo 39 sekundi igre. Drugi Atletico sada ima 52 boda, šest manje uz utakmicu više od vodeće Barcelone koja će u nedjelju ugostiti Getafe, a 12 više od treće Valencije koju u nedjelju čeka gradski derbi s Levanteom. Malaga je ostala na 13 bodova, četiri manje od 19. Deportiva, a pet od 18. Las Palmasa.

FERRARA - U susretu 24. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan je na gostovanju u Ferrari uvjerljivo pobijedio SPAL s 4-0 produživši niz bez poraza na šest utakmica. Milan je rutinski stigao do četvrte pobjede u posljednjih pet kola. Pitanje pobjednika niti jednog trenutka nije bilo upitno, a gosti su poveli već u drugoj minuti golom Patricka Cutronea. Isti je igrač u 65. minuti zabio za 2-0, a do kraja susreta među strijelce su se upisali i Lucas Biglia (73) i Fabio Borini (90). Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić nije nastupio za gostujući sastav zbog ozljede prepone, dok je za SPAL cijeli susret igrao Lorenco Šimić. Milan trenutno zauzima sedmo mjesto na ljestvici s 38 bodova, dok je SPAL i dalje u zoni ispadanja na 18. mjestu sa 17 bodova.

ISTANBUL - Stoper hrvatske nogometne reprezentacije Domagoj Vida igrao je za Besiktas od 56. minute u domaćoj pobjedi od 5-0 (2-0) protiv Karademir Karabukspora u susretu 21. kola turskog prvenstva. Tom pobjedom Besiktas je stigao na treće mjesto ljestvice s 40 bodova, tri manje uz utakmicu više od vodećeg Istanbul BB-a, a bodom manje uz također utakmicu više od drugog Galatasaraya.

SOFIJA - BiH tenisač Mirza Bašić i Rumunj Marius Copil izborili su plasman u finale ATP teniskog turnira u Sofiji. Bašić je priredio veliko iznenađenje pobijedivši u polufinalu prvog nositelja Švicarca Stanislasa Wawrinku sa 7-6 (6), 6-4, dok je Copil pobijedio Slovaka Jozefa Kovalika sa 6-4, 6-2. Za oba igrača ovo će biti prvi nastup u finalu nekog ATP turnira. Bašić je 129. tenisač svijeta, a do finala se probio kroz kvalifikacije.

MONTPELLIER - U finalu ATP turnira tenisača u Montpellieru igrat će dvojica francuskih igrača Richard Gasquet i Lucas Pouille. Gasquet je u polufinalu nadigrao prvog nositelja Belgijanca Davida Goffina sa 6-4, 0-6, 6-3, dok je Pouille do finala stigao nakon što mu je Jo-Wilfried Tsonga predao susret iako je dobio prvi set sa 6-1 dok je u drugom setu rezultat bio 5-5.

PJONGČANG - Švedska trkačica na skijama Charlotte Kalla u subotu ujutro po hrvatskom vremenu osvojila je prvu zlatnu medalju na 23. Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu pobijedivši u skiathlonu, utrci na 15 kilometara podijeljenoj u dvije dionice, 7,5 km klasičnim i 7,5 km slobodnim načinom, dok je 37-godišnja Norvežanka Marit Bjoergen osvajanjem srebrnog odličja postala najuspješnija natjecateljica na ZOI svih vremena. Za 30-godišnju Šveđanku ovo je peta olimpijska medalja, a četvrta u pojedinačnim disciplinama te ukupno njezino treće olimpijskom zlato. Bjoergen je za Kallom zaostala 7.8 sekudni, a do brončanog odličja dotrčala je 27-godišnja Finkinja Krista Parmakoski, kojoj je to prva pojedinačna olimpijska medalja. U skiathlonu nije bilo hrvatskih predstavnica. Vedrana Malec i Gabrijela Skender svoj će prvi nastup imati u utorak, 13. veljače, kad je na rasporedu sprint klasičnim načinom.

PJONGČANG - Hrvatska sanjkašica 28-godišnja Darija Obratov u subotu je odradila dva službena treninga na ZOI u Pjongčangu, i u oba je bila predzadnja u svojoj skupini A sa velikim zaostacima.
U subotu su sanjkašice odradile 3. i 4. službeni trening, još dva imaju u nedjelju, a natjecanje je u ponedjeljak i utorak (12. i 13. veljače). Na 3. treningu skupine A najbrža je bila Nijemica Aileen Christina Frisch, koja se sada natječe pod zastavom Južne Koreje. Frisch je prošla stazu za 46.879 sekundi. Iza nje su bile Rumunjka Raluca Stramaturaru (+0.111) i Kanađanka Alex Gough (+0.284). Darija Obratov je bila 14. sa zaostatkom od sekunde i 617 tisućinki. Od nje je bila samo lošija Ukrajinka Olena Stetskiv. Četvrti trening skupine A pripao je Rumunjki Stramaturaru koja je ostvarila vrijeme 46.578 sekundi. Druga je bila Frisch (+0.289), treća Alex Gough (+0.517), a Darija Obratov je ponovno bila na 14. mjestu (+2.093). Iza nje je opet bila Ukrajinka, ali ovaj puta Olena Škumova. Na oba treninga u skupini B najbrža je bila Nijemica Tatjana Huefner, olimpijska prvakinja iz Vancouvera 2010. i srebrna iz Sočija.

PHILADELPHIA - Hrvatski košarkaš Dario Šarić zajedno je s Joelom Embiidom bio najbolji strijelac Philadelphia 76ersa koji su sa 100-82 pobijedili New Orleans Pelicanse, dok je Bojan Bogdanović zabio 13 koševa u slavlju Indiana Pacersa protiv Boston Celticsa. Šarić je odigrao odličnih 29 minuta i do 24 koša stigao je sa šutom iz igre 8/11, a trice 4/5 te je tome pridodao pet skokova i četiri asistencije. Indiana Pacers su sa 97-91 pobijedili u gostima Boston Celticse, a za to je najzaslužniji bio Victor Oladipo koji je zabio 35 koševa uz deset skokova.Bojan Bogdanović je svojoj momčadi pomogao sa 13 koševa u 32 minute na terenu (šut iz igre 4/9, trice 0/3), četiri skoka, tri asistencije i jednim blokom.

TALLINN - Hrvatska teniska Fed Cup reprezentacija zauzela je drugo mjesto u skupini C na turniru Prve skupine u estonskom Tallinnu, nakon što je u petak u susretu trećeg kola izgubila od Mađarske s 0-3. Bio je to susret u kojem su hrvatske tenisačice mogle pobijediti u oba pojedinačna dvoboja, jer su i Lea Bošković i Tena Lukas propustile meč loptu. Leu Bošković je sa 6-2, 2-6, 7-5 svladala Dalma Galfi, i to nakon što je naša tenisačica u trećem setu vodila 5-3, te propustila meč loptu u devetom gemu. Tenu Lukas je sa 6-1, 3-6, 7-5 pobijedila Fanni Stollar, iako je Tena u trećem setu vodila 5-2 te imala meč loptu kod 5-4. Mađarska se tako plasirala u subotnje razigravanje, gdje će se protiv Velike Britanije boriti za odlazak u travanjske kvalifikacije za Svjetsku skupinu II.

SPLIT - U prvoj utakmici 12. kola regionalne Jadranske lige vaterpolisti zagrebačke Mladosti su u petak slavili u Splitu kod Mornara s 12-9. Zagrepčane su do pobjede odveli Cosmin Radu s četiri gola i Luka Bukić s tri, dok je kod Splićana Slavko Ćalić zabio tri gola. Na ljestvici vodi Jug s maksimalna 33 boda, Mladost je druga s 31, a Mornar je peti s 14 bodova.