Šport 10. rujna 2017.

Objavljeno: 10.09.2017 u 06:15
Pregledano 63 puta

ZAGREB, 10. rujna 2017. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

ZAGREB - U posljednjem susretu osmog kola Prve HNL Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio Rudeš 3-2 i ponovo ima četiri boda više od drugoplasirane Rijeke. Dinamo je očekivano stigao do bodova, ali daleko teže nego što se mislilo. 'Modri' su još jednom odigrali loše i to je bivši drugoligaš u svom premijernom nastupu na Maksimiru umalo kaznio. Dinamo je poveo s 2-0 golovima Henriqueza iz kaznenog udarca u 24. minuti, te Bekovića nakon ubačaja iz kornera u 59. minuti. Smanjio je Lulić iz dvojbene situacije u 81. minuti, no tri minute kasnije Soudani je vratio na plus dva. Ipak, u 88. minuti Budimir je lijepim udarcem glavom smanjio na 2-3 produživši gostima nadu. Do kraja utakmice Rudeš je pokušao zabiti i treći gol i tako prirediti senzaciju, no nije uspio. U prvom nedjeljnom dvoboju Lokomotiva je pobijedila Inter 3-0, a sva tri gola 'lokosi' su zabili u nastavku utakmice. Strijelci su bili Radonjić (51), Ivanušec (69) i Hujber (70). Na ljestvici vodi Dinamo sa 22 boda, Rijeka je druga sa 18 bodova,a treći je Hajduk sa 16 bodova. Na začelju je Rudeš s tri boda.

NEW YORK - Tajvanka Chan Yung-Jan i Švicarska Martina Hingis pobjednice su US Opena u konkurenciji ženskih parova, one su u finalu svladale Čehinje Lucie Hradecku i Katerinu Siniakovu sa 6-3, 6-2. Za legendarnu Švicarsku ovo je 13. osvojeni "grand slam" naslov u konkurenciji parova, a treći u New Yorku. Prethodno je slavila još davne 1998. i 2015. godine. Usto je Hingis osvojila i pet naslova u pojedinačnoj konkurenciji od kojih jednog u New Yorku prije točno 20 godina.

ZAGREB - Hokejaši Medveščaka u svom su drugom nastupu u EBEL-u osvojili prvi bod, oni su u Domu sportova izgubili od mađarskog Fehervara sa 3-4 (1-2, 0-0, 2-1, 0-1) u produžetku. Gosti iz Mađarske su tijekom utakmice tri puta vodili golovima Tamasa Sarpatkija (4:13), Krisztiana Szaba (8:22) i Petera Vinczea (45:53), no Medveščak je uspio izjednačavati preko Sondrea Oldena (6:12, 44:31) i Tere Koskirante (56:51). U produžetku je pobjedu Fehervaru osigurao David Gilbert (63:27). I za Fehervar su ovo prvi bodovi u sezoni. Medveščak će sljedeći nastup imati u subotu na gostovanju kod Innsbrucka.

BERLIN - U posljednjem susretu 3. kola njemačkog nogometnog prvenstva Schalke je u Gelsenkirchenu pobijedio Stuttgart 3-1, a kod pogotka gostujućeg sastava asitirao je hrvatski nogometaš Josip Brekalo. U prvom nedjeljnom susretu berlinska Hertha i Werder su odigrali 1-1, a susret je obilježila Bibiana Steinhaus postavši prva žena koja je u povijesti bundeslige vodila neku utakmicu. Steinhaus je 38-godišnja policajka, a nakon utakmice dobila je pohvale za obavljeni posao. Utakmica je završila 1-1. Hertha je povela u 38. minuti golom Mathewa Leckiea, a izjednačio je Thomas Delaney u 59. minuti.  Steinhaus je na utakmici dodijelila tek jedan žuti karton, a zaradio ga je Per Skjelbred u 36. minuti. Na ljestvici vode Borussia Dortmund, Hoffenheim i Hanover sa po sedam bodova, dok je aktualni prvak Bayern šesti sa šest bodova.

NEW YORK - Mlada hrvatska tenisačica Lea Bošković nije s Kineskinjom Xiyu Wang uspjela osvojiti naslov u konkurenciji juniorskih parova na US Openu, bolje od njih su u finalu bile prve nositeljice Srpkinja Olga Danilović i Ukrajinka Marta Kostjuk sa 6-1, 7-5. Osamnaestogodišnja Bošković, članica HTK Zagreb, u svom je prvom nastupu na US Openu igrala i u pojedinačnoj konkurenciji gdje ju je u drugom kolu izbacila Danilović.

ISTANBUL - Branitelj naslova europskog košarkaškog prvaka, Španjolska plasirala se u četvrtfinale EuroBasketa u Istanbulu svladavši u osmini finala domaćina Tursku sa 73-56 (19-10, 14-15, 16-18, 24-13). Ricky Rubio je sa 15 poena predvodio Španjolsku, dok je Furkan Korkmaz sa 20 koševa bio najefikasniji kod Turske. Španjolska će u četvrtfinalu igrati protiv Njemačke koja je u subotu izbacila Francusku sa 84-81. Ranije u nedjelju su četvrtfinale očekivano izborile i reprezentacije Latvije i Srbije. Latvija je u osmini finala pobijedila Crnu Goru s visokih 100-68 (27-15, 26-22, 29-15, 18-16), dok je Srbija nadigrala Mađarsku sa 86-78 (24-16, 24-25, 21-12, 17-25). Latvija će u četvrtfinalu u utorak igrati protiv Slovenije, dok će Srbija u četvrtfinalu igrati protiv Italije koja je u subotu izbacila Finsku sa 70-57. U posljednjem dvoboju osmine finala od 20.30 sati Hrvatska igrati protiv Rusije. Pobjednik te utakmice će u četvrtfinalu igrati protiv Grčke.

SKOPLJE - Rukometaši Nexea u susretu su 3. kola regionalne SEHA lige izgubili na gostovanju kod Metalurga u Skoplju sa 22-29 (10-15).  Saša Barišić Jaman i Marin Sipić postigli su po četiri gola za Nexe, dok su Vanja Ilić i Žarko Peševski sa po šest pogodaka predvodili Metalurg. Nakon tri odigrana susreta Nexe ima tri osvojena boda, dok je Metalurg sada na učinku od šest bodova.

ATENA - Suparnik nogometaša Rijeke u 1. kolu skupine D Europske lige, grčki AEK u susretu 3. kola grčkog prvenstva na svom je terenu bez prisustva gledatelja svladao Larissu sa 4-0 (2-0). Golove za AEK postigli su Mandalos (4), Klonaridis (34), Bakasetas (74) i Araujo (86). Hrvatski napadač Marko Livaja igrao je za AEK do 77. minute i bio asistent za drugi pogodak svoje momčadi. AEK se nakon tri kola nalazi na vrhu ljestvice sa sedam bodova, koliko ima i drugi Olympiacos. Larissa je 13. s jednim bodom. Rijeka i AEK igrat će u četvrtak na stadionu Rujevica od 19 sati.

ZAGREB - Legenda hrvatskog futsala Robert Grdović vratio se za kormilo aktualnog hrvatskog prvaka Nacionala nakon uspješne epizode u slovenskoj ligi gdje je na klupi Maribora osvojio dvostruku krunu i bio na korak do plasmana na 'Final Four' Lige prvaka. "'Razgovarao sam s predsjednikom kluba, Ivicom Đolom i dogovorili smo suradnju. Prije nekoliko dana pokušavali su me nagovoriti na povratak u Maribor, ali dao sam riječ i nisam je želio pregaziti," kazao je Grdović.

Ovoga ljeta klub je napustilo nekoliko standarnih igrača i Nacional će u  novu sezonu ući s pomlađenom i domaćom momčadi. Nacional će u 'Main Round' Lige prvaka igrati u skupini E, a protivnici će mu biti francuski Garges Djibson, armenski FC Leo, te kosovski prvak Liburni. Prvoplasirana momčad iz ove skupine ide u TOP 16 najboljih momčadi Europe.

RIM - U derbiju trećeg kola talijanskog nogometnog prvenstva Lazio je u Rimu porazio Milan s 4-1 uz tri pogotka Cira Immobilea. Utakmica je kasnija sat vremena zbog nevremena koje je zahvatilo taj dio Italije.  Junak utakmice bio je Ciro Immobile koji je zabio prva tri gola (38-11m, 43, 48), a potom asistirao Luisu Albertu za četvrti pogodak (49). Zanimljivo, Lazio je uništio Milan u svega 10 minuta, postigavši četiri gola od 38. do 48. minute. Poraz Milana ublažio je Riccardo Montolivo u 56. minuti. Pobjedu domaćina pokvarilo je tek isključenje kapetana Marca Parola u sudačkoj nadoknadi Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić ušao je u momčad Milana u 56. minuti kada je njegova momčad gubila 0-4. Ivan Vargić nije nastupio za Lazio koji nakon tri kola ima sedam bodova.

Uvjerljiva je bila i Fiorentina koja je na gostovanju u Veroni slavila s 5-0, a golove je postiglo pet različitih igrača - Giovanni Simeone (2), Cyril Thereau (10-11m), Davide Astori (24), Jordan Veretout (62) i Gil Dias (89). Milan Badelj je odigrao cijeli susret za 'viole'.

U ranije odigranom današnjem susretu Inter je pobijedio SPAL 2-0. Prvi gol na utakmici postigao je Mauro Icardi u 27. minuti iz 11-erca, a potom je Ivane Perišić sjajnim volejom u 87. minuti pogodio sam gornji desni kut nemoćnog vratara SPAL-a Gomisa i postavio konačnih 2-0. Na ljestvici vode Juventus i Inter sa po devet bodova, a treći je Lazio sa sedam bodva. Juventusu i Interu večeras se može priključiti Napoli ukoliko osvoji tri boda u Bologni.

MILANO - Aktualni svjetski prvak u klasi motoGP, Španjolac Marc Marquez (Honda) pobjednik je utrke za Veliku nagradu San Marina vozača motociklističkog Svjetskog prvenstva, a tom se pobjedom bodovno izjednačio s Talijanom Andreom Doviziosom (Ducati) na vrhu redoslijeda ovogodišnjeg SP-a. Marquez je do svoje četvrte pobjede ove godine stigao pretekavši Talijana Danila Petruccija (Ducati) u posljednjem krugu utrke. Marquez i Dovizioso sada imaju po 199 bodova, a obojica su ostvarila i po četiri pobjede. Do kraja sezone ostalo je još šest utrka. U kategoriji moto2 slavio je Švicarac Dominique Aegerter (Suter), a u kategoriji moto3 Talijan Romano Fenati (Honda), dok su vodstva u ukupnom redoslijedu zadržali Talijan Franco Morbidelli (Kalex), odnosno Španjolac Joan Mir (Honda).

NEW YORK - Amerikanka Sloane Stephens (24) pobjednica je US Opena nakon što je sinoć u finalu četvrtog grand slam turnira sezone sa 6-3, 6-0 slavila protiv sunarodnjakinje Madison Keys. Ovo je bilo prvo američko finale na US Openu od g. 2002. Stephens, koja se na teniske terene vratila prije tri mjeseca nakon jednogodišnje stanke zbog ozljeda, do prvog je grand slam trofeja došla puno boljom igrom, prepustivši protivnici četiri gema za samo sat vremena. Do US Opena Stephens je napredovala do 83. mjesta na ljestvici, a od ponedjeljka će biti 17. tenisačica svijeta.

NEW YORK - Mlada hrvatska tenisačica Lea Bošković izborila je zajedno s Kineskinjom Xiyu Wang finale parova US Opena za juniorke gdje ih čekaju prve nositeljice Srpkinja Olga Danilović i Ukrajinka Marta Kostyuk.

BARCELONA - Nogometaši Barcelone pobijedili su na Nou Campu u gradskom derbiju Espanyol s 5-0 te su ostali vodeći i maksimalni nakon tri kola.  Argentinski "čarobnjak" Leo Messi bio je prva figura susreta s tri gola, dok je Ivan Rakitić ubilježio dva dodavanja za pogotke. Rakitić je igrao cijelu utakmicu, a u prvom dijelu je imao dvije odlične šanse za gol. Barcelona je jedina s 9 bodova, Sevilla ima 6, a Real 5 bodova jer je danas na Bernabeu odigrao samo 1-1 s Levanteom.

PARIS - U 5. kolu nogometnog prvenstva Francuske Caen je u subotu na domaćem terenu protiv Dijona slavio sa 2-1, a strijelac vodećeg gola za Caen bio je hrvatski napadač Ivan Santini u 5. minuti iz penala kojeg je sam izborio. Nakon četiri startne pobjede, Monaco je teško stradao od Nice, koja je slavila sa 4-0.  Mario Balotelli (6pen, 60), Alassane Plea (18) i Igniatius Knepe Ganago (85) napunili su mrežu hrvatskog reprezentativnog vratara Danijela Subašića, koji je imao jako težak tjedan nakon kiks-gola protiv Turske u Eskisehiru.

ZAGREB - Hrvatski gimnastičar Filip Ude osvojio je brončanu medalju na turniru Svjetskog kupa u Szombathelyu. Naš trostruki olimpijac u finalu konja s hvataljkama skupio je 14,133 boda i na postolje je stao iza dvojice Japanaca, zlatnog Kazume Kaye (14,433) i srebrnog Fuye Maena (14,266). Drugi hrvatski finalist u ovoj disciplini Robert Seligman, nakon najbolje vježbe dan prije u kvalifikacijama, u subotu je u finalu bio sedmi sa 13,033 boda.