Šport 10. listopada 2017.

Objavljeno: 10.10.2017 u 06:28
Pregledano 42 puta

ZAGREB, 10. listopada 2017. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

ZAGREB - Prije kvalifikacija smo se dogovorili da idemo na sve ili ništa i tako je i bilo, kazao je u utorak na dočeku u Zagrebu hrvatski gimnastičar Tin Srbić koji je na svjetskom prvenstvu u gimnastici u Montrealu osvojio zlatnu medalju na preči. "Kada sam u kvalifikacijama zauzeo treće mjesto, mislio sam da je to ogroman uspjeh. Treba proći još neko vrijeme da shvatim što se dogodilo", rekao je 21-godišnji Srbić. Govoreći u uvjetima u kojima trenira, Srbić je kazao da u dvorani Sokolski dom zbog zastarjele opreme nema dovoljno dobre uvjete, ali da je klub prije par mjeseci kupio preču na kakvoj su natjecatelji izvodili vježbe na SP u Montrealu pa nije  morao gubiti vrijeme na prilagodbu.

SHANGHAI - Peti tenisač svijeta Marin Čilić izborio je mjesto u 3. kolu ATP turnira Masters 1000 serije u Shanghaiju, gdje je u utorak u 2. kolu nadigrao Britanca Kylea Edmunda (ATP - 53.) sa 6-3, 7-6 (5) za 97 minuta igre. Ovo je osmi nastup najboljeg hrvatskog tenisača na ovom turniru, a tek je treći put uspio proći prvu zapreku.U 3. kolu suparnik će mu biti bolji iz dvoboja Amerikanca Stevea Johnsona i Kineza Dija Wua. Protiv Johnsona naš tenisač vodi 3-0 u međusobnim dvobojima, a protiv Wua ima 2-0.

ZAGREB - Zdravko Mamić, koji u javnosti ima ugled sive eminencije hrvatskog nogometa, izjavio je u utorak da izbornik Zlatko Dalić zaslužuje prigodu da vodi hrvatsku reprezentaciju u dodatnim kvalifikacijama za SP 2018. "Dalić me je ugodno iznenadio. Taktičke promjene koje je napravio uveliko su zaslužne za pobjedu protiv Ukrajine. On je vjerojatno jedini čovjek u svijetu koji bi se prihvatio ovako teške zadaće 48 sati prije utakmice. Mora mu se pružiti prilika da  vodi reprezentaciju u dodatnim kvalifikacijama. A što će biti nakon toga, o tome će odlučiti vodstvo HNS-a", izjavio je Mamić za RTL televiziju.

LINZ - U 1. kolu WTA turnira u Linzu Zagrepčanka Ajla Tomljanović pobijedila je u utorak olimpijsku prvakinju iz Rija Portorikanku Monicu Puig s 3-6, 6-4, 6-1 nakon sat i 51 minute igre. Tomljanović je napravila break u prvom gemu, a onda je dva puta zaredom izgubila svoj servis, a time i set. U drugom setu obje su tenisačice u prvih osam gemova po dva puta gubile servis, a onda je kod vodstva 5-4 Tomljanović iskoristila jedinu break priliku i poravnala je na 1-1 u setovima. U odlučujuećem setu Tomljanović je bila bolja i sa dva oduzeta servisa došla je do pobjede. Tomljanović će u sljedećem kolu igrati protiv Rumunjke Mihaele Buzarnescu, 105. igračice na WTA listi. Bit će to njihov prvi međusobni dvoboj.

ZAGREB - Uoči prvog ovosezonskog dvoboja u Europkupu, protiv talijanskog Torina koji u srijedu (19.45 sati) gostuje u Domu športova, Cedevita je predstavila 32-godišnjeg američkog centra Chrisa Johnsona kao svoje posljednje pojačanje, a trener Jure Zdovc rekao je da njegova momčad u nadolazećoj utakmici mora pobijediti, ako računa na neki ozbiljniji plasman u ovom natjecanju. Dolaskom 32-godišnjeg američkog centra, 211 cm visokog Chrisa Johnsona, koji do prije tjedan dana još igrao finale kineskog prvenstva za Anhui Wenyi, hrvatski prvak je zaokružio svoju momčad za ovu sezonu, a novo pojačanje ne krije po što je došao u Zagreb: "Pobjeđivati. Zato smo svi ovdje. Uvjeren sam da i klub ima visoka očekivanja, a tako je i sa mnom".

KIJEV - Pobjedom u Kijevu hrvatska nogometna reprezentacija je osvojila drugo mjesto u skupini i osigurala plasman u dodatne kvalifikacije. Hrvatska bi u kvalifikacijama trebala biti među nositeljima, no poredak nositelja bit će jasniji nakon sutrašnje utakmice Nizozemske i Švedske. "Vatreni" su pobjedom preskočili Irsku, Sjevernu Irsku, Švedsku i Slovačku u poretku drugoplasiranih reprezentacija. Ždrijeb parova dodatnih kvalifikacija bit će 17. listopada. Prve utakmice igraju se od 9. do 11. studenog, a uzvrati su od 12. do 14. studenog.

DALLAS - Mario Hezonja je zabio 10 koševa u porazu Orlando Magica, a Dario Šarić devet koševa u porazu Philadelhia 76ersa u sinoć odigranim predsezonskim utakmicama u NBA. Orlando Magic je sa 96-99 izgubio od Dallas Mavericksa, a Hezonja je odigrao 25 minuta i uz deset koševa (šut 4/9) upisao je sedam skokova, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu. Damjan Rudež je odigrao tri minute bez postignutog pogotka i uz jedan skok. Bolji od Philadelphije bili su Boston Celticsi sa 113-96. Šarić je odigrao 20 minuta i uz šut 4/10 zabio devet koševa te tome dodao sedam skokova, jednu asistenciju u jedan blok.

Na teren je sinoć istrčao i Dragan Bender čiji su Phoenix Sunsi poraženi od Utah Jazz sa 102-120. Bender je u porazu svoje momčadi odigrao 15 minuta i ubacio tri koša (šut 1/3) uz četiri skoka i jednu ukradenu loptu.

ZAGREB - Nogometne reprezentacije Srbije i Islanda izborile su plasman na svjetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji čime se broj sudionika povećao na 17. Srbija je u susretu posljednjeg kola D skupine trebala pobjedu protiv Gruzije kako bi izvadila vizu za Rusiju bez obzira na ishod utakmice Wales - Irska. Gruzija se dobro držala do 74. minute kada je Aleksandar Prijović zabio za veliko slavlje u Beogradu. Srbija je osvojila prvo mjesto u skupini s 21 bodom, Irska je druga s 19, Wales ima 17, Austrija 15, Gruzija 5, a Moldavija dva boda. U skupini G sve je bilo poznato i prije zadnjeg kola. Španjolska ide izravno na SP, dok će Italija svoju priliku tražiti u dodatnim kvalifikacijama.

Na koncu je Španjolska osvojila prvo mjesto s 28 bodova, Italija je druga s 23 boda, Albanija ima 13, Izrael 12, Makedonija 11, a Lihtenštajn je bez bodova.

MELBOURNE - Bivši 'broj jedan' ženskog tenisa i novopečena mama Serena Williams (36) planira povratak u Melbourne Park na početku sljedeće godine kako bi obranila naslov osvojen prošle godine na Australian Openu, objavio je u utorak upravitelj turnira Craig Tiley. Williams, koja je nakon osvajanja  svog 23. grand slam naslova objavila da je u drugom stanju, rodila je kćer Alexis Olympia Ohanian Jr. 1. rujna i sada ima samo tri mjeseca da se pripremi kako bi mogla obraniti naslov.