Šport 1. siječnja 2018.

Objavljeno: 01.01.2018 u 06:22
Pregledano 153 puta

ZAGREB, 1. siječnja 2018. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa.

PHOENIX - Hrvatski košarkaški reprezentativac Dario Šarić nastavio je sa sjajnim igrama u dresu Philadelphia 76-ersa. Na njihovoj turneji po Zapadnoj konferenciji, on je drugu večer za redom bio najbolji strijelac u pobjedi svoje momčadi. U noći s nedjelje na ponedjeljak je u 123-110 pobjedi Sixersa na gostovanju kod Phoenix Sunsa ubacio 27 koševa (šut za dva 5-8, trica 4-5, slobodna bacanja 5-5), a tome je dodao i četiri skoka, dvije asistencije, tri osvojene lopte i jednu blokadu. Šarićevih 27 koševa izjednačenje je njegova najboljeg napadačkog učinka ove sezone, isti broj poena postigao je i prije 13 dana u porazu od Chicago Bullsa. Sixersi su i u Phoenixu uspjeli prokockati veliku prednost, na poluvremenu su vodili sa 16 razlike samo da bi Sunsi krajem treće četvrtine preuzeli vodstvo. Ipak, u posljednjih 12 minuta gosti iz Philadelphije su se uspjeli sabrati i ostvariti vrijednu pobjedu.

Drugom pobjedom za redom Philadelphia je stigla na omjer pobjeda i poraza 18-19, ali je i dalje izvan položaja koji vode u doigravanje na Istoku, trenutno je 10., dok osmi Indiana Pacersi imaju omjer 19-18. Phoenix je s 14-24 11. sastav Zapada.

Indiana Pacersi pretrpjeli su četvrti uzastopni poraz, ovoga puta na svom terenu od Minnesota Timberwolvesa sa 90-107, a hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović je s učinkom od 13 poena (šut za dva 1-1, trica 3-6, slobodna bacanja 2-2) te jednim skokom, dvije asistencije i jednom osvojenom loptom za 21 minutu provedenu na terenu bio jedan od učinkovitijih igrača svog sastava.

Vrlo zanimljivo je bilo u Houstonu gdje su domaći Rocketsi svladali Los Angeles Lakerse sa 148-142 nakon dva produžetka, ali u toj se pobjedi ozlijedio njihov najbolji igrač James Harden kojemu je stradala zadnja loža desne noge.

NEW YORK - Rezultati nedjeljnih susreta američke profesionalne košarkaške NBA lige:

Phoenix - Philadelphia         110-123
Dragan Bender igrao je za Phoenix 21 minutu i postigao 3 koša (šut za dva 0-2, trica 1-1) uz 2 asistencije
Dario Šarić igrao je za Philadelphiju 30 minuta i postigao 27 koševa (šut za dva 5-8, trica 4-5, slobodna bacanja 5-5) uz 4 skoka, 2 asistencije, 3 osvojene lopte i 1 blokadu
Indiana - Minnesota      90-107
Bojan Bogdanović igrao je za Indianu 21 minutu i postigao 13 koševa (šut za dva 1-1, trica 3-6, slobodna bacanja 2-2) uz 1 skok, 2 asistencije i 1 osvojenu loptu
Houston Rockets - LA Lakers    148-142 (dva produžetka)
Ivica Zubac nije ulazio u igru za LA Lakerse
Sacramento - Memphis   96-114
LA Clippers - Charlotte        106-98
Oklahoma City - Dallas         113-116
Washington - Chicago           114-110
Boston - Brooklyn              108-105

AUCKLAND - Hrvatska tenisačica Donna Vekić nije se uspjela plasirati u 2. kolo WTA turnira u Aucklandu, uspješnija od nje je u susretu 1. kola bila Belgijanka Kirsten Flipkens sa 7-6 (5), 3-6, 6-4 nakon više od dva i pol sata igre. Dvadesetjednogodišnja Vekić tako niti u petom međusobnom susretu nije uspjela stići do prve pobjede protiv 10 godina starije Belgijanke.

Ranije u ponedjeljak u Aucklandu je uspješna bila Petra Martić. Ona je u dvoboju 1. kola sa 7-6 (2), 6-3 za sat i 25 minuta nadigrala Čehinju Marketu Vondrousovu. U 2. kolu će Martić igrati protiv pobjednice susreta između prve nositeljice Dankinje Caroline Wozniacki i Amerikanke Madison Brengle.

Nastup u glavnom turniru u Aucklandu u ponedjeljak je izborila i Jana Fett, ona je u posljednjem kolu kvalifikacija pobijedila Japanku Miyu Kato sa 6-3, 6-4, a suparnica u 1. kolu bit će joj 19-godišnja Amerikanka Sofia Kenin, koja je za nastup u glavnom ždrijebu dobila pozivnicu organizatora.

VARAŽDIN - Više od 400 trkačica i trkača iz 11 zemalja u Novu je godinu utrčalo na 40. izdanju varaždinske Novogodišnje utrke, a najbrži su bili Slovenac Domen Hafner i Bojana Bjeljac iz zagrebačkog Atletskog kluba Dinamo-Zrinjevac. Start ove posebne utrke bio je u ponoć, na prijelazu iz jedne godine u drugu, na Kapucinskom trgu gdje je organiziran varaždinski doček Nove godine. U utrci na 6.400 metara Hafner je pobijedio s rezultatom 18 minuta i 7 sekundi, a iza njega u cilj su ušli Mađari Laszlo Gregor (19:01) i Tamas Nagy (19:48). Najbrži Hrvat bio je Matija Avirović iz TK Swibir na četvrtom mjestu (21:16).

Bjeljac je pobijedila u utrci na 3.200 metara s rezultatom 9 minuta i 55 sekundi. I iza nje su u cilju ušle Mađarice, Zita Kacser (10:27) i Tünde Szabo (10:30).

NEW YORK - Rezultati susreta američko-kanadske profesionalne lige u hokeju na ledu NHL igranih u nedjelju:

Columbus - Tampa Bay      0-5
Detroit - Pittsburgh      4-1
Edmonton - Winnipeg       0-5
Dallas - San Jose         6-0
Colorado - NY Islanders   6-1
Calgary - Chicago         4-3 (produžetak)
Las Vegas - Toronto       6-3
Anaheim - Arizona         5-2